שתף קטע נבחר

יוזם ה"גטו לבנט" יודח מהליכוד רק אחרי הבחירות

בליכוד-ביתנו הביעו "זעזוע" ממודעה שבה נראה יו"ר הבית היהודי מאחורי גדר תיל. המפלגה הודיעה כי בכוונתה להדיח את האחראי לפרסום, מספר 96 ברשימתה, אך ההליך מסובך וגורמים במטה הודו: זה יתאפשר רק לאחר הבחירות

בעקבות המודעה נגד נפתלי בנט, שמציגה אותו בתוך "גטו יהודי", הודיע הליכוד כי החליט להדיח משורותיו את האחראי לפרסום, משה איפרגן, מקום 96 ברשימת הליכוד-ביתנו. אולם הליך ההדחה מורכב, שכן דרך המלך לצאת מרשימת מועמדים כרוכה בהסכמת המועמד עצמו. בתגובה לשאלת ynet כיצד בכוונת הליכוד לממש את ההדחה, השיבו גורמים במטה הבחירות: "איפרגן ממוקם במקום 96 ברשימה. אם נקבל 96 מנדטים עלולה להיות בעיה מסוימת בהדחתו. אך אם נקבל קצת פחות מנדטים לא תהיה שום מניעה להדיח אותו מתנועת הליכוד".

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מוקדם יותר נמסר מהליכוד: "תנועת הליכוד החליטה להדיח את משה איפרגן מחברותו בתנועה בעקבות הפצת המודעה שבה נראה בנט מאחורי גדר תיל ונעשה שימוש פוגעני בסמלי השואה. איפרגן, שאישר שעמד מאחורי ההודעה, סירב לבקשת הליכוד להסירה מאתרי האינטרנט ולכן החלה התנועה לפעול להדחתו".

 המודעות, שהתפרסמו מוקדם יותר היום באתר "ליכודניק", גררו ביקורת מיידית נגד השימוש בסמלי שואה. מפלגת הבית היהודי, שבנט עומד בראשה, הגישה במשטרה תלונה בגין הסתה ודרשה לחקור מי עומד מאחוריה ולהסירה. הליכוד מסר כי "בעקבות הפנייה למשטרה אנו מאמינים שהנושא ייחקר וייחשפו לציבור מניעיו האמיתיים של איפרגן והסיבה לפרסום המודעה הפוגענית".

 

איפרגן אמר ל-ynet מוקדם יותר כי הוא העומד מאחורי המודעה. בתגובה לדברים קשים שאמרו על המודעה אנשי ליכוד, אמר איפרגן: "הם מתנערים כי הם לא רוצים להיות קשורים לקמפיין וזה מובן. הם עושים בשכל. עשיתי את זה מיוזמתי ולמפלגה אין כל קשר לקמפיין".

 

אף שהוא משובץ במקום ה-96 הלא ריאלי, הדחת איפרגן היא צעד מורכב למדי.

לפי החוק, כל מועמד שכבר נכלל ברשימה מפלגתית במועדים הרשומים בחוק יהיה מועמד הרשימה לכנסת. כל אדם שרוצה לצאת מרשימת המועמדים צריך לחתום בעצמו על טופס ויתור על מקומו ברשימת המפלגה. כלומר, איפרגן ייאלץ להגיע בעצמו ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, ולחתום על הטופס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה בגנות בנט. "הגטו היהודי"
מומלצים