שתף קטע נבחר

פייגלין: טרנספר תמורת חצי מיליון דולר למשפחה

בליכוד ניסו להחביא אותו - אבל פייגלין לא מוותר. בבוקר עלה להר הבית ועוכב לחקירה, ובערב הציע טרנספר בתשלום: "במקום הכסף של כיפת ברזל אפשר לשלם לכל משפחה פלסטינית ולשכנע אותה להגר". לצדו, על אותה במה, קראו אמש בכירי הליכוד להחיל את הריבונות הישראלית בשטחים

אחרי שהליכוד שבר ימינה בפריימריז, כעת קוראים בכירים במפלגה לסיפוח השטחים. בכירים בליכוד התחייבו אמש (יום ג') לפעול לסיפוח יהודה ושומרון, זאת בניגוד לעמדה הרשמית של המפלגה ושל העומד בראשה.

 

כפי שפורסם אתמול ב"ידיעות אחרונות", מטה ההסברה של הליכוד אסר על משה פייגלין להתראיין עד לאחר הבחירות במטרה להצניע את מסריו. אלא שפייגלין, הסמן הימני-קיצוני במפלגה, דווקא בוחר שלא להוריד פרופיל: אתמול בבוקר הוא עלה עם כמה פעילי ימין לרחבת הר הבית. שוטרי משטרת ירושלים עיכבו אותו ומשם הוא נלקח לחקירה. המשטרה ביקשה לשחרר אותו רק בתנאים מגבילים, הוא סירב, ולבסוף שוחרר ללא תנאים. המשטרה בודקת אם ניתן להגיש נגדו כתב אישום עוד לפני הבחירות.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

ממשיך לדבר
פייגלין: הליכוד ביקש שאשתוק / נחמה דואק, כתבת ynet ו"ידיעות אחרונות"
אחרי שדרש לאפשר אי-ציות מצפוני ("אחרת נצטרך להתנצל בפני אייכמן"), הסמן הימני של הליכוד קיבל הוראה ברורה מהמטה
לכתבה המלאה

 

כמה שעות מאוחר יותר השתתף פייגלין, המדורג במקום ריאלי ברשימת הליכוד־ביתנו, בכנס של "נשים בירוק" שכותרתו הייתה "החלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון". בכנס, שהתקיים בירושלים בנוכחות כאלף איש, השתתפו, בין היתר, שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, יו"ר הקואליציה זאב אלקין, ח"כ יריב לוין, פייגלין וכן ראשי רשויות מטעם הליכוד. הם דנו בדרכים אופרטיביות להחלת החוק הישראלי מעבר לקו הירוק. את הכנס ארגנו פעילות המאחזים יהודית קצובר ונדיה מטר.

 

"הבוקר נעצרתי כשעליתי להר הבית והתפללתי. איפה הר הבית בידנו?" קרא פייגלין בכנס. "מדינת ישראל משלמת על הקונספט של שתי מדינות ואוסלו, שפרס וביילין הביאו, עשרה אחוזים מהתוצר הלאומי שלה כל שנה. על גדרות הפרדה כיפות ברזל ושומר בכל בית קפה. עוד מעט נצטרך לשים כיפות ברזל על כל בית ספר בתל־אביב. בתקציב הזה ניתן לתת לכל משפחה ערבית ביו"ש כחצי מיליון דולר כדי לעודד את הגירתה למקום שבו ימצאו עתיד טוב יותר. תשאלו 'אבל אף אחד לא רוצה לקבל אותם?'. זה לא נכון, כי מדינות המערב מתכווצות מהיעדר ילודה. השאלה היא אם יהיו בעולם מהגרי עבודה מסודן שלא יודעים לבנות או מהגרים מיו"ש שיודעים לבנות. סקרים שנעשו בעזה וביו"ש מראים שכ־80% בעזה רוצים להגר ו־65% מיו"ש. הנה לנו הפתרון המושלם. הם רוצים ללכת והתקציב יעודד אותם להגר במקום ללכת על כיפות ברזל ודברים הזויים כאלה".

 

אלקין: לספח ב"שיטת הסלמי" 

מלבדו, נשאו דברים גם בכירים בליכוד: השר אדלשטיין הביע תמיכה במהלך "מדורג" של החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון וקבע כי "אי החלת הריבונות משמעה המשך הסטטוס-קוו המחזק את האמירה של הקהיליה הבינלאומית שדורשת חזרה לקווי 67'". לדבריו, האחריות למציאות הנוכחית מוטלת על האמירה הדואלית של ממשלת ישראל לדורותיה.

 

ח"כ יריב לוין אמר כי אף על פי שהסיכויים לכך אינם גבוהים יש לפעול להחלת החוק הישראלי בכל היישובים מעבר לקו הירוק ולא רק בגושי ההתיישבות. זאב אלקין הוסיף כי בשל הקושי יש לפעול לסיפוח ב"שיטת הסלמי" - תחילה האזורים המיושבים ביהודים ולאחר מכן יתר השטח.

 

בכירים בליכוד טענו כי "האמירות הקיצוניות האלה דווקא טובות אלקטורלית לנתניהו. הן משרתות אותו במאבק על קולות הימין שזלגו מהליכוד למפלגת הבית היהודי. הרי אף אחד לא באמת הולך לספח את השטחים. זו הצהרה טובה לבחירות". לדברי הבכירים, לכן לא מתכוון נתניהו להתנער פומבית מהאמירות הקיצוניות. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מציע טרנספר תמורת כסף
צילום: EPA
בעד מהלך מדורג. השר יולי אדלשטיין
צילום: באדיבות דוברות הליכוד
להחיל את החוק הישראלי. יריב לוין
צילום: ירון ברנר
מומלצים