שתף קטע נבחר

רותח בליכוד: "הקמפיין מת. לאן הולך הכסף?"

הסבלנות של פעילי מפלגת השלטון פוקעת נוכח הקמפיין המקרטע. "האיחוד עם איווט פגע בנו", הם טוענים. "הקמפיין מנקר עיניים עם 80 אלף שקל לשרית חדד. נותנים הכול להסברה וליועצים, אבל מי יביא לקלפי את הזקנה בקומה הרביעית?"

הלחץ במפלגת השלטון לא פוסק: התסיסה בליכוד בעקבות הירידה הדרמטית בסקרים והאיחוד עם רשימת ישראל ביתנו לקראת הבחירות הקרובות, מביאים היום פעילי שטח מרכזיים למתוח ביקורת חריפה על התנהלות המפלגה בבחירות.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

הבוקר פורסם ב-ynet כי שלשום התפוצצה ישיבת ועדת הכספים של התנועה במצודת זאב בתל-אביב, בעקבות טענות קשות בנוגע לחוסר שקיפות בתקציב ולחלוקת כספים מעוותת. הישיבה נועדה לאשר את תקציב הבחירות בסך 36 מיליון שקלים (ללא תקציב הבחירות של ישראל ביתנו), אך פירוט נמסר לגבי 21.5 מיליון בלבד, ונציגים נטשו.

 

"עושים מאיתנו צחוק, בדיחה", זועם חבר ועדת הכספים שלמה מדמון מכפר-סבא. "התקציב לשטח מגוחך. אנחנו לא מבינים לאן הולך הכסף. לא יודעים כלום, כלום, כלום. אומרים לנו שהכול הולך להסברה. בבחירות 2009 איווט הסתובב עם 50 מכוניות בשטח להביא מצביעים ולנו בקושי היו שתי מכוניות. בסוף מה קרה? ציפי לקחה את ביבי והביאה יותר מנדטים.

 

"הכול הם נותנים להסברה, ליועצים, אבל את הזקנה בקומה הרביעית ביום הבחירות מי יביא בסוף לקלפי? זה כואב לנו כי אנחנו 40 שנה נלחמים בשביל הליכוד ובסוף נופלים", מחה מדמון.

 

מדמון מלין כי "ההתנהלות שערורייתית". לדבריו, "זימנו אותנו וחשבו שנהיה חותמת גומי שלהם. הם רצו לתת את הכסף למי שהם חפצים ביקרם. ההתנהלות שלהם מורידה לנו מנדטים. כל בחירות הם מחלקים ליועצים ולהסברה ובסוף אנחנו יורדים במנדטים. לטעות זה אנושי. אבל לחזור על אותה טעות כמה פעמים - זאת ממש איוולת".

 

מדמון הוסיף כי בשטח קיימת תסיסה נגד האיחוד עם ליברמן, אחרי שנשמעו הבטחות על בין 45 ל-50 מנדטים. "האיחוד עם איווט פוגע בנו", הוא קבע. "אולי זה טוב לביבי אבל זה רע לליכוד. מכרו את כל נכסי התנועה. הכניסו לנו מפלגה סקטוריאלית לתוך הליכוד".

 

ליברמן ונתניהו. "האיחוד פוגע בנו" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן ונתניהו. "האיחוד פוגע בנו"(צילום: גיל יוחנן)

 

ועדת הכספים כוללת חברי כנסת של הליכוד, ראשי רשויות ופעילים מרכזיים. חבר נוסף בוועדה, שלמה אלמגור מבני-ברק, הסביר ש"סירבנו לחתום כי אנחנו רוצים לדעת לאן הולך הכסף. כן פינקלשטיין, לא פינקשלטיין - אנחנו לא יודעים כלום. מסתירים הכול. כסף הולך להסברה, לפרסום וליועצים אבל לפעילים ולסניפים מעבירים תקציבים מגוחכים. אם זה יימשך ככה לא נאשר להם את התקציב".

 

צדוק כהן מחדרה טען כי השטח של הליכוד משותק: "אין פעילויות, הקמפיין מת. הפעילות בשטח צריכה להיות על-ידי הפעילים המרכזיים שיובילו את השטח. אנחנו לא מבינים לאן הולך הכסף. יש גם כעס בשטח על השקת הקמפיין שעלתה 800 אלף שקל. מרבית בוחרי הליכוד הם ממעמד הביניים ומהשכבות החלשות והם רואים קמפיין מנקר עיניים בבנייני האומה עם שני שירים של שרית חדד שעלו 80 אלף שקל".

  

מהליכוד נמסר בתגובה: "ביום שני בערב התקיימה ישיבת תקציב ראשונה. צפויות ישיבות נוספות בזמן הקרוב, וטרם התקבלה החלטה על תקציב הליכוד בבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרית חדד בערב שעלה לליכוד 800 אלף שקל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים