שתף קטע נבחר

"ישראל ביתנו מציעה כסף תמורת שמות מצביעים"

היועמ"ש התבקש לבדוק אם המפלגה מפרה את החוק כשהיא מציעה עבודה בוועדת הקלפי תמורת הבאת רשימות תומכים, אבל השיטה נמשכת. בערוץ 10 נחשף כי הוצע לפעילים תשלום תמורת אספקת שמות מצביעים פוטנציאליים. ישראל ביתנו: המפלגה לא משלמת עבור קולות

יו"ר ועדת הבחירות ביקש לבדוק אם ישראל ביתנו עברה על התקנון, אבל במפלגה כנראה לא מתרשמים: ערוץ 10 חשף הערב (יום ד') כי בסניף נוסף של מפלגתו של אביגדור ליברמן, שהתאחדה עם הליכוד לקראת בחירות 2013, הציעו לפעילים תשלום תמורת העברת שמות של מצביעים פוטנציאליים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

על פי הכתבה, ההצעה ניתנה בסניף המפלגה באשקלון. פעיל ישראל ביתנו יפים רבובסקי צולם בסתר אומר למשתתפים במפגש כי "חמישה-שישה אנשים במינימום זה כבר מספיק בשביל שתהיה לכם הזכות לקבל את העבודה אצלנו במפלגה".

 

הוא אמר כי כל אחד שיספק 50 מצביעים לליכוד-ביתנו יקבל בוודאות את העבודה. בתשובה לשאלה איך יידעו אם אותם בוחרים אכן ישימו בקלפי את הפתק "מחל", ענה: "זו בעיה שלנו, אנחנו יודעים הכול. אנחנו נגיד לך מתי שתבוא לקחת את הכסף, 'ככה וככה, האנשים שלך לא הצביעו', ואתה לא תקבל כלום".

 

עסקה זו הוצעה לקהל דוברי הרוסית, אבל גם לדוברי העברית ניתנו הצעות דומות. במפגש דומה באשקלון תיאר אלכס סולטנוביץ', יו"ר הסניף וחבר מועצת עיריית אשקלון, את השיטה: "זה כמו דמי רצינות, משהו כזה. צריך למלא את כל הקרובים, החברים, שכנים שאתם מכירים טוב, לרשום את הפרטים שלהם, אלה שבטוח יצביעו בעדנו. ויש את הרשימה של התפקידים שאפשר אחר כך לקבל. יש גם תעריפון בדיוק מי וכמה מקבלים, גם לשעה. הכול מסודר, הכול רשום".

 

הקלטות ההצעות הללו פורסמו כמה שעות לאחר שהשופט אליקים רובינשטיין, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כדי שיבדוק אם ישראל ביתנו הפרה את סעיף 122 לחוק הבחירות שקובע כי אסור לתת או לקבל שוחד בתמורה להצבעה לרשימה מסוימת. הפנייה נעשתה בעקבות כתבה קודמת ששודרה בחדשות ערוץ 10, שבה נטען כי המפלגה עורכת "תחרות" בין מועמדים שיהיו נציגים מטעמה בוועדת הקלפי למי שיביא את מספר התומכים הגבוה ביותר לקלפי.

 

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "אין קשר בין תוצאות הקלפי ובין התמורה לפעילים. המפלגה לא משלמת עבור קולות וברור שמצופה מפעילי ישראל ביתנו לעודד הצבעה לטובת המפלגה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן
צילום: עידו ארז
מומלצים