שתף קטע נבחר

חזית ימנית: זעם בליכוד על הקמפיין נגד בנט

חברים במטה הדתי-לאומי של מפלגת השלטון יוצאים נגד המתקפה על הבית היהודי. יו"ר הסיעה אלקין מאיים בשיחות סגורות: אם ההתקפה על הרבנים תימשך, אפזר את המטה

ביקורת פנימית מימין על קמפיין הליכוד-ביתנו : זאב אלקין, ראש המטה הדתי־לאומי ויו"ש בליכוד, מאיים בשיחות סגורות לפזר את המטה אם יימשכו התקפות המפלגה על רבני הבית היהודי. במקביל, קבוצת פעילים של המפלגה מיהודה ושומרון פרסמה הודעה פומבית התוקפת את הקמפיין הנגטיבי של מפלגתה.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בשתי היממות האחרונות העביר יו"ר הסיעה אלקין מסרים ברורים למנהלי קמפיין הליכוד, שלפיהם אם יימשכו ההתקפות על המפלגה מימין, הוא אינו רואה טעם בהמשך פעילות המטה הדתי לאומי - שאמור להביא קולות מימין. גם יתר החברים במטה, ובכללם ח"כ ציפי חוטובלי, הביעו בשיחות סגורות כעס רב על הקמפיין.

 

"זאב מתוסכל ובצדק", אמר אמש פעיל מרכזי בליכוד. "תוקפים פה רבנים שהוא מכבד ומעריך, והוא לא מוכן להיות חתום על זה. הוא העביר מסרים לראשי המטה ואמר שאין מה לעבוד אם זו ההתנהלות. הוא גם ביטל לפחות שלושה אירועים שבהם היה אמור לפגוש תלמידי ישיבות הסדר".

 

קמפיין הדרת הנשים. "המהלך הזה פוגע בליכוד עצמו" ()
קמפיין הדרת הנשים. "המהלך הזה פוגע בליכוד עצמו"

 

לדברי גורמים בליכוד, אלקין התבטא בחריפות בשיחות סגורות והזכיר את הביטויים "סכין בגב" ו"נמאס לי לכבות שריפות". בישיבת הבוקר של המטה הדתי שלשום צפה אלקין במודעות שפורסמו נגד רבני הבית היהודי, ובכללם הרב דב ליאור, ואמר לסובבים ש"אם הליכוד הוציא את זה, אני לא מתכוון לשתוק". מה שכפי הנראה הוציא אותו מדעתו הוא קמפיין הדרת הנשים, שגרם לו "לעשות חושבים" כדברי הגורמים.

 

אמש התברר שאלקין לא לבד בדעותיו. "המטה הלאומי בליכוד", אחת מקבוצות הכוח של המתנחלים במפלגה, פרסם הודעה חריגה בחריפותה נגד התנהלות הליכוד. "מטה ההסברה של הליכוד יצא בקמפיין אגרסיבי הפוגע ברבנים גדולי ישראל ובחברי תנועה רבים", נכתב בהודעה. "רבים מחברי התנועה, מנבחריה וממצביעיה הפוטנציאליים הם שומרי דת ומסורת. הניסיון לשרטט את הציבור הדתי-לאומי כמדיר נשים וחשוך פוגע בראש ובראשונה בליכוד עצמו. אל תפגעו במחנה הדתי לאומי שהוא בשר מבשרו של הליכוד. חדלו מזה. לצערנו, מטה ההסברה של הליכוד פועל ללא כל הדר בצורה פוגענית ומבזה שאינה מכבדת את התנועה ואת חבריה וכבר הרחיקה מצביעים רבים".

 

בהודעה מופיעים מספרי הטלפון של שניים מבכירי ה"כוורת" של ראש הממשלה נתניהו - נתן אשל וגיל שפר, המשתייכים לציבור הדתי לאומי - בצירוף בקשה להפעיל עליהם לחץ שיוביל לשינוי פני הקמפיין.

 

מלשכתו של אלקין נמסר אמש בתגובה: "חבר הכנסת אלקין ממשיך לכהן כיו"ר המטה הדתי־לאומי ויו"ש. אנחנו לא חושבים שצריך להגיב לספינים. אלקין לא נוהג לשתף את התקשורת בדיונים עם ראש הממשלה ואנשיו". אלקין עצמו אמר: "את דעותיי אני מביע בפורומים סגורים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלקין. "נמאס לי לכבות שרופות", אמר בשיחות סגורות
צילום: גיל יוחנן
הרב דב ליאור במודעה מעוררת המחלוקת
מומלצים