שתף קטע נבחר

אובונטו מצטרפת לזירת הסלולר

יצרנית מערכת ההפעלה מבוססת לינוקס, אובונטו, הציגה את מערכת ההפעלה החדשה שלה לסמארטפונים. המכשירים הראשונים יגיעו ב-2014

חברת קנוניקל, שמספקת תמיכה ושירותים לפרוייקטים מבוססי מערכת ההפעלה החינמית אובנטו, הכריזה על גירסת של מערכת ההפעלה Ubuntu למכשירים ניידים. המערכת מתבססת על הקרנל (ליבת המערכת) והדרייברים של מערכת האנדרואיד, אולם לא עושה שימוש במנגנון ה- Virtual Machine של Java, דבר שמבטיח התאמה קלה יחסית ליצרני מכשירים מבוססי אנדרואיד. החברה הבטיחה מכשירים ראשונים בתחילת 2014. 

 

 

מייסד קנוניקל, מארק שאטלוורת', אמר בהכרזה כי מדובר במערכת הפעלה חוצה מכשירים שתתאים לטלפונים, למחשבים, לטאבלטים ולטלוויזיות. ייצור כלאיים של מערכת האובונטו ואנדרואיד כבר ראה אור בחודש פברואר שנה שעברה והיווה את הפתיח להכרזה החדשה, ומכשירי כלאיים כאלו יראו אור כבר השנה, כך לדברי שאטלוורת', שהבטיח שיצרן אנדרואיד ראשי ייצר אותם. המכשיר הראשון שישא את המערכת החדשה באופן ניסיוני כבר בשבועות הקרובים יהיה ה-Galaxy Nexus של חברת גוגל ולמעשה הוא יהיה היחיד כרגע שיעשה את זה עד להשקה הרשמית של מכשיר עם המערכת הסופית.

 

עוד ב-GSM

 

המערכת החדשה צפויה להציג חידושים רבים בתחום מחוות השליטה וזאת כמובן כדי לבדל אותה מהמערכות הקיימות בשוק כיום, לדברי שאטלוורת', מחוות אגודל יהוו חלק חשוב ועיקרי בהפעלת המערכת, כך למשל החלקת האגודל מארבע הקצוות של המכשיר יפתחו למשתמש את אופציית החיפוש, החלפת האפליקציות הפעילות (בסגנון Alt Tab) ועוד. כמו כן למערכת תהיה אופציית זיהוי קולי מובנית ופקודות קוליות יעבדו בכל אפליקציה המותקנת במערכת.

 

הזיקה למערכת ההפעלה למחשבי PC לא תיעלם מהעין במערכת החדשה והמכשירים שהיא תריץ יוכלו להיצמד לתחנת עגינה ייעודית אשר תכיל מסך, עכבר ומקלדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים