שתף קטע נבחר

הליכוד-ביתנו התלונן: אפרת גוש שרה אצל העבודה

ועדת הבחירות קבעה כי הופעת שרית חדד בכנס הליכוד-ביתנו, שם שרה לנתניהו "אתה תותח", הייתה עבירה על חוק הבחירות. בליכוד-ביתנו מיהרו להגיש תלונות נגדיות על הופעת אפרת גוש בכנס התוכנית הכלכלית של יחימוביץ' והופעת רונה קינן אצל מרצ

מטה הבחירות של הליכוד-ביתנו הגיש אתמול (יום ו') לוועדת הבחירות המרכזית תלונות נגד הופעות של זמרות בכנסים של מפלגת העבודה ושל מרצ. זאת בעקבות קביעתו אתמול בבוקר של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, לפיה הופעתה של שרית חדד בכנס הליכוד בשבוע שעבר, שם שרה לראש הממשלה בנימין נתניהו "אתה תותח", הייתה עבירה על חוק הבחירות.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

התלונה של הליכוד-ביתנו נגד מפלגת העבודה היא על הופעתה של הזמרת אפרת גוש בכנס של העבודה, שבו הציגה יושבת הראש שלי יחימוביץ' את התוכנית הכלכלית שלה. בתלונה נכתב: "חשוב לציין שהכנס והופעתה של הזמרת סוקרו בכלי התקשורת השונים. לאור האמור לעיל ובשים לב להחלטתו של כבוד יושב ראש ועדת הבחירות הנכבדה מיום ה-3.1.2013 שבו ייחס משקל רב לעובדה שאירוע בחירות שבו השתתפה זמרת זוכה לסיקור תקשורתי, מתבקש בזה כבוד יושב ראש הוועדה הנכבדה לקבוע כי הופעתה של הזמרת אפרת גוש בכנס שבו הציגה גב' שלי יחמוביץ את המצע הכלכלי של מפלגת העבודה, מהווה הפרה של סעיף 8 לחוק הבחירות".

 

העתירה שהגישו אנשי הליכוד-ביתנו נגד מרצ היא בעקבות הופעתה של הזמרת רונה קינן בכנס של המפלגה.

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לתלונת הליכוד כי האירועים המלווים את קמפיין הבחירות של המפלגה מופקים, בניגוד לאירועי הליכוד, מתוך הבנה שמדובר בכספי ציבור וללא פזרנות כדי לקדם את המסרים והצורך להחליף את השלטון. "באשר להופעתה של אפרת גוש - תשלום ראשון להופעה של להקתה של אפרת גוש נמסר זה מכבר. גוש היא תומכת מוצהרת זה זמן במפלגת העבודה, והיא אף הביעה תמיכה על הבמה בהופעתה בכנס להצגת התוכנית הכלכלית של העבודה מתוך בחירה אידיאולוגית והזדהות עם המפלגה וערכיה".

 

עוד נמסר מהעבודה: "למרות רצונה של גוש להופיע בהתנדבות, משנתגלה לאחר בדיקה, עוד טרם פנייתכם, כי אין באפשרות המפלגה לקבל תרומה שכזו, הוחלט כי יועבר תשלום גם עבור הופעתה. יש לנו הערכה גדולה מאוד לרצונה הטוב של אפרת ולתמיכתה הפומבית במפלגתנו".

 

אפרת גוש בהופעתה בהצגת התוכנית הכלכלית של יחימוביץ' (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
אפרת גוש בהופעתה בהצגת התוכנית הכלכלית של יחימוביץ'(צילום: אבי רוקח)

 

אתמול בבוקר נמסר כי לאחר בדיקה קבע השופט רובינשטיין שהופעתה של חדד בהשקת קמפיין הליכוד-ביתנו מהווה עבירה על החוק הקובע כי אין לבצע תעמולת בחירות באמצעות אמנים. הוא העביר את החומר ליועץ המשפטי לממשלה, שישקול אם להפעיל את סמכותו בעניין האחריות הפלילית בנוגע להופעה. יו"ר ועדת הבחירות אף רמז כי יורה ליועץ לבחון הופעות נוספות שהתקיימו בכנסים של מפלגות אחרות. בהחלטה כתב רובינשטיין כי יעביר את החומר למבקר המדינה וכן ליועץ המשפטי לממשלה, כדי שיפעל בהתאם לסעיף 17 לחוק דרכי תעמולה. סעיף זה

קובע כי שמפר את חוק הבחירות דינו מאסר שישה חודשים או קנס מקסימלי של 29,200 שקל.

 

השופט ציין בהחלטתו נגד הליכוד כי צפה בסרטונים שאליהם הפנתה הליכוד-ביתנו, של הופעות אמנים בכנסי מפלגת העבודה ומרצ וכתב כי הוא מפנה את תשומת לבו של היועץ המשפטי לממשלה לעניין.

 

חדד הופיעה בכנס שנערך בבנייני האומה בירושלים ושרה שני שירים, ועליהם קיבלה על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" כ-80 אלף שקל. המהלך גרם לביקורת נרחבת על הליכוד-ביתנו, ששיאה תלונה לוועדת הבחירות המרכזית מצד מפלגת "יש עתיד". בליכוד-ביתנו דחו על הסף את טענת מפלגתו של יאיר לפיד ואמרו כי "מדובר באירוע סגור של המפלגה שמטרתו להמריץ את הפעילים לקראת האתגרים הניצבים בפניהם, להעלות את המורל ואת רוח הצוות וללכד את השורות, ולא בכזה שנועד למשוך את הציבור הרחב. לפיכך, לא מדובר בעבירה על חוק הבחירות".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 04/01/2013 17:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי ומירית סטודיו לצילום
אפרת גוש. העבודה: "רצתה להתנדב, אבל שילמנו"
צילום: גילי ומירית סטודיו לצילום
שלי יחימוביץ'. הופעה בכנס הצגת התוכנית הכלכלית
צילום: ירון ברנר
רונה קינן. הליכוד מתלונן על הופעתה בכנס מרצ
צילום: עמית ישראלי
מומלצים