שתף קטע נבחר

כשסטנלי פגש את דב

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הגיע לביתו של יושב ראש תנועת "הכל חינוך", דב לאוטמן כדי לשוחח עמו על כלכלה, חינוך ועתידה של מדינת ישראל. פישר: "חבל שהחרדים לא לומדים ליבה, זה פוגע ביכולת שלהם להיכנס לחברה ולמשק, בהיבטים מסוימים הם פשוט לא רוצים"

ההיכרות והידידות בין נגיד בנק ישראל סטנלי פישר ודב לאוטמן היא ארוכת שנים. לכבוד יום השידורים של ynet ותנועת "הכל חינוך", הגיע פישר לביתו של לאוטמן על מנת לשוחח עמו על אחת הסוגיות החשובות ביותר לשניהם – החינוך בישראל. במהלך השיחה התייחס פישר לשאלת לימודי הליבה ואמר: "חבל שהחרדים לא לומדים ליבה, זה פוגע ביכולת שלהם להיכנס לחברה ולמשק, בהיבטים מסוימים הם פשוט לא רוצים". הוא התייחס גם לאפשרות כי תקציבי החינוך יקוצצו ואמר: " אין צורך לקצץ. הבעיה זה להוריד את הגידול בתקציב שהיה, הם צריכים לקצץ את העליה מבערך עשרים ומשהו לחמישה עשר. בכל מקרה יהיה גידול בהוצאות הממשלה בשנה הבאה. שם אני מניח, זה קרה כבר בשנים האחרונות, שהחינוך קיבל העדפה גבוהה".

 

המפגש בין פישר ללאוטמן הוא חלק מיום השידורים המיוחד של ynet ותנועת "הכל חינוך", במסגרתו מתארחים חתני פרס נובל עדה יונת ודן שכטמן, יושב ראש בנק דיסקונט יוסי בכר ומנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד ואישי ציבור מכל הקשת הפוליטית.


פורסם לראשונה 05/01/2013 16:16

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטנלי פישר. "אין צורך לקצץ"
צילום: גיל יוחנן
דב לאוטמן. יו"ר תנועת "הכל חינוך"
צילום: ירון ברנר
מומלצים