שתף קטע נבחר

לבני: "נכריח את נתניהו לייצר קואליציה אחרת"

שעות לאחר שיאיר לפיד קרא ליו"ר התנועה וליו"ר העבודה להיכנס עמו לאחר הבחירות לממשלה עם נתניהו, אמרה לבני: "או שנילחם בממשלה ימנית קיצונית וחרדית, ממשלה שגם כך תהיה רעועה, או שנכריח את נתניהו לייצר קואליציה אחרת"

יו"ר התנועה, ציפי לבני, התייחסה הערב (שבת) לאפשרות של איחוד בגוש השמאל-מרכז: "עלינו להתחייב שלא נשמש עלה תאנה לממשלה קיצונית", אמרה לבני בחוג בית בנס ציונה. "אחת לשתיים - או שנילחם בממשלה ימנית קיצונית וחרדית, ממשלה שגם כך תהיה רעועה, או שנכריח את נתניהו לייצר קואליציה אחרת".

 

 

ביום חמישי הודיעה יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' כי לא תיכנס לממשלה עם נתניהו. יממה לאחר מכן, בראיון ב"אולפן שישי" בערוץ 2 קראה לבני ליחימוביץ' להיפגש ולגבש גוש חוסם. כבר במהלך השידור קיבלה לבני הודעת SMS מיחימוביץ' בה הודיעה על נכונותה להיפגש. במקביל, קראו השתיים גם ליאיר לפיד לחבור לגוש.

 

היום הבהיר לפיד כי ישמח להיפגש עם השתיים, אך הדגיש כי הוא לא פוסל ישיבה בממשלה אחת עם נתניהו, זאת כדי למנוע מצב של ממשלה עם נציגים מגוש הימין בלבד. לפיד קרא לשתיים להצטרף אליו כשאמר: "במקום גוש חוסם, נעשה גוש יוזם, נעשה ממשלת אחדות".

 

 

"לשים את העניינים האישיים בצד"

על רקע כל זאת, אמרה הערב לבני בחוג בית בו השתתפה: "עלינו לעשות מעשה ועכשיו אנשים ייצאו להצביע אם כולנו נעשה את המעשה הנכון ונחבור יחדיו. אנחנו צריכים להתייצב מול ציבור המצביעים ולומר לו שאנחנו ביחד ושאנו מתחייבים להמליץ על מועמד מטעם הגוש ביום שאחרי הבחירות".

 

אנחנו יכולים לדבר בינינו על הקריטריונים להמלצה וגם אם לא נסכים על זה, ניתן להסכים שלכל הפחות לא ממליצים על נתניהו. הדבר השני שעלינו לייצר ביחד הוא הסכמה משותפת על מה קורה יום אחרי הבחירות - אנחנו גדולים יותר מהליכוד ביתנו שנמצא בצלילה ואנחנו יכולים להחליף את השלטון בהתנהלות נכונה".

 

לבני הוסיפה ואמרה: "אני קוראת לחבריי לשים את כל העניינים האישיים בצד נוכח גודל השעה. מן הסתם כל אחד חושב שהוא הכי מוכשר, אבל יש כאן הזדמנות להעניק תקווה לציבור עצום של מתלבטים שיצאו להצביע אם נעשה את המעשה הנכון".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר התנועה ציפי לבני, הערב
צילום: יובל חן
מומלצים