שתף קטע נבחר

החרדים מאיימים: "נמליך" את השמאל

"השותפים הטבעיים" של נתניהו משמיעים קולות מרד: שני העיתונים החרדיים-אשכנזיים המובילים פרסמו בשבת מאמר מערכת זהה כמעט לחלוטין, בו הם מאיימים בבירור: נקים גוש דתי לצרכי משא ומתן, ובמידת הצורך "נמליך" את השמאל

בעוד בכירי ש"ס מקפידים על חיבוק דב לנתניהו, בשני העיתונים החרדיים-אשכנזיים המובילים התפרסם בשבת מאמר מערכת זהה כמעט לחלוטין, שבו הם מאיימים בבירור: נקים גוש דתי לצרכי מו"מ, ובמידת הצורך "נמליך" את השמאל.

 

עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"השותפים הטבעיים" מאיימים להפנות עורף לנתניהו (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
"השותפים הטבעיים" מאיימים להפנות עורף לנתניהו(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

 

המאמר מתפרסם בביטאוני שתי המפלגות המרכיבות את סיעת יהדות התורה: "המודיע" של אגודת ישראל החסידית ו"יתד נאמן" הליטאי. הכותרת ב"המודיע" היא "מחיר חטא היוהרה", ותחתיה נכתב כי "בסביבת נתניהו חוטאים בימים אלה בחטא היוהרה. הם יורים לכל כיוון (...) אם הם ימשיכו לזלזל בשותפים שלהם, הליכוד-ביתנו עלול למצוא עצמו בעת הרכבת הקואליציה מול גושים שלא חלמו עליהם. למשל עשויה להיווצר סיטואציה שבה הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה חוברים לגוש רק כדי לשאת ולתת עם נתניהו. זהו גוש שעשוי להיות גדול יותר מהליכוד ביתנו. או אז נראה את החבורה הזו מצהירה שתיקח לכל המפלגות הללו את התיקים המשמעותיים. גוש כזה יכול לצורך העניין לעשות עסקה עם לבני ויחימוביץ', ולהכתיר אותן כראשי ממשלה ברוטציה. מה רע בכך?".

 

אותו טור מופיע כמעט מילה במילה בעיתון החרדי הנפוץ ביותר "יתד נאמן", שם מוסיף הכותב אריה זיסמן כי "הכול יכול להשתנות עתה, לאור המצב החדש ובגלל חטא היוהרה של הליכוד". זיסמן מצטט את ח"כ משה גפני שאמר בעבר כי "הליכוד אינו יודע לשלוט" לאחר התקפות על הציבור החרדי. הספקולציה על הקמת ממשלת שמאל-חרדים מוזכרת גם ב"יתד נאמן", ולאחריה מוסבר כי "קואליציה כזו לא תפגע בחרדים כיוון שהיא זקוקה להם, וגם מינון ההסתה יפחת כפי שתמיד קורה כאשר השמאל-מרכז שולט. בד בבד תשב לה קבוצת יהירי הליכוד-ביתנו באופוזיציה, ותלמד שהממשלה אינה רשומה על שמה בדיוק כפי שמפא"י הבינו זאת לאחר המהפך של 1977".

 

בכיר ביהדות התורה אמר אמש כי כבר לפני שבועיים נפגשו גפני ונפתלי בנט

ודנו בנושאים פוליטיים. הגורם הוסיף כי בנט נתפס בציבור החרדי לא רק כאיום אלקטורלי, אלא גם כמי שביכולתו ליצור חזית אחידה, שכן בניגוד לעסקונה הוותיקה בציונות הדתית בנט מחשיב עצמו כאוהב חרדים ואינו תומך בגיוס גורף לכל החרדים.  

 

במקביל, אמש הביע אחד ממנהיגי ש"ס, אריאל אטיאס, חשש דווקא מהקמת ממשלה של ליכוד-שמאל, שבה החרדים יישארו באופוזיציה. "הניסיון לייצר גוש נגדי לנתניהו והצהרותיו של לפיד שלא יישב עם ש"ס בממשלה חייבים לעורר את כל מי שחושש ממראות ממשלת ליכוד-לפיד מודל 2003, ממשלה ללא ש"ס שפגעה בשכבות החלשות, קיצצה ללא חמלה בקצבאות לאמהות החד הוריות, לקשישים, ולילדים. זו הייתה ממשלה ללא נשמה, שפגעה גם בשירותי הדת במדינה והובילה יוזמות חקיקה אנטי דתיות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בחנוכה האחרון
צילום: AFP
מומלצים