שתף קטע נבחר

ליברמן נעדר מהכנסת - ארבעה ימי שכר נשללו

ועדת האתיקה של הכנסת הענישה את שר החוץ לשעבר בשל היעדרויות מעבר למותר מדיונים במליאה. תגובת ליברמן: "כשר החוץ הוא נדרש לצאת לביקורים ולארח מנהיגים"

השר נעדר מדיונים במשכן הכנסת - וישלם על כך בכיסו: ועדת האתיקה של הכנסת הודיעה היום (א') כי החליטה לשלול שכר מיו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן בגין היעדרויות מארבעה דיונים במליאת הכנסת. בסך הכול נעדר ליברמן בכנס הקיץ מ-22 ישיבות מליאה - ארבע מעל למותר בחוק.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

הוועדה ציינה כי בכנס הקיץ קיימה הכנסת בסך הכול 37 ישיבות וציינה לפיכך כי היעדרות של חברי כנסת מ-13 ישיבות ויותר, של סגן שר מ-15 ישיבות ויותר ושל שר מ-19 ישיבות או יותר - חייבת מתן הסבר סביר. בין חברי הכנסת ושרים שקיבלו הערות מוועדות האתיקה היו גם השר ישראל כץ (ליכוד) וח"כ חנא סוויד (חד"ש), אלא שבמקרה של ליברמן ציינה הוועדה כי אין זו הפעם הראשונה שהוא נעדר בצורה כזאת ולכן הוחלט לשלול ממנו שכר.

 

"ח"כ ליברמן מסר לוועדה כי היעדרויותיו נובעות משהותו בחו"ל במסגרת ביקורים רשמיים במדינות שונות", צוין בדו"ח הוועדה. "לדבריו, מתוקף תפקידו כשר החוץ וכמייצג הרשמי של הממשלה בעולם הוא נדרש לא פעם לנסוע לחו"ל על-מנת להיפגש במפגשים רשמיים עם ראשי מדינות, שרי חוץ, חברי קונגרס, דעת קהל ואישים רמי מעלה".

 

הוועדה ציינה כי כאמור אין זו הפעם הראשונה שליברמן נעדר יתר על המידה והציגה כדוגמה את החלטתה מאוקטובר 2009 - אז נעדר ליברמן שתי ישיבות מעל למותר. הוועדה קיבלה אז את הסבריו כי מהות תפקידו מהווה צידוק להיעדרות.

 

"לא נמצא הצדק סביר להיעדרויות" 

"בהחלטה מחודש יוני 2012 בעניין היעדרויות", נכתב בדו"ח, "בכנס החורף של המושב הרביעי של הכנסת ה-18 מצאה הוועדה כי רק 16 ימי היעדרות מתוך 38 נבעו משהות בחו"ל בנסיעות רשמיות על אף שהוועדה לא מצאה בכך הצדק הסביר להיעדרות, החליטה להתחשב בתפקידו כשר חוץ ולשלול ממנו שכר עבור ארבעה ימים בלבד".

 

הוועדה ציינה כי גם בכנס זה נבדקו מספר ימי ההיעדרויות

של ליברמן מהארץ בשל ביקורים רשמיים כשר חוץ ומצאה כי לא היו בביקורים הללו שהסתכמו בשמונה ימי ישיבות של הכנסת כדי להצדיק את כל היעדרויותיו הרבות. לפיכך החליטה כאמור הוועדה לשלול ממנו ארבעה ימי שכר.

 

מלשכת ח"כ ליברמן נמסר בתגובה כי "ליברמן כיהן בתקופה זו כשר החוץ וכמייצגה של ממשלת ישראל בעולם הוא נדרש לצאת לביקורים רשמיים בחו''ל, לעתים תכופות, ולארח בירושלים מנהיגים ושרי חוץ גם בעת שמתקיימות ישיבות כנסת. לכן נאלץ להיעדר ממקצתן ולכן החלטת ועדת האתיקה אינה מוצדקת ואף תמוהה וכנראה שחברי הכנסת החברים בה שקלו יותר שיקולים פוליטיים משיקולים אתיים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים