שתף קטע נבחר

סעודיה: בן 90 נשא בת 15 לאישה. והוא עוד תובע

בסעודיה דורשים גיל מינימלי לנישואים אחרי שבן 90 שילם 65 אלף ריאל עבור בת 15, ועכשיו הוא תובע את משפחתה כי נעלה עצמה בחדר ליומיים אחרי ליל הכלולות. למצרים יש בית קפה איסלאמי, ובסוריה כולם מדברים על טושיפומי, "תייר המלחמות" היפני שהשתעמם מעבודתו במשאית אז בא לטייל עם המורדים

כלי התקשורת בסעודיה רעשו בשבוע האחרון סביב הידיעה על כך שסעודי קשיש בן 90 ממחוז אל-חרס נשא בשבוע שעבר לאישה נערה בת 15. הידיעה עוררה תגובות נזעמות מצד אזרחים סעודים וארגונים הפועלים למען זכויות אדם. הקשיש בן ה-90 סיפר שכדי להתחתן עם הנערה, בת לאב תימני ואם סעודית, הוא שילם 65 אלף ריאל. אלא שבשעות שלאחר קיום החתונה, הסתבכו העניינים: הבעל הישיש סיפר כי הנערה נכנסה לחדרה בליל הכלולות וסגרה את הדלת בפניו, מה שגרם לו לחשוב כי נרקמה נגדו מזימה מצד הנערה והאם.

 

הפינות הקודמות ב"חלון לים התיכון":

 

הסעודי הישיש אמר כי בכוונתו לפנות עוד השבוע לשלטונות במחוז אל-חרס או לבית המשפט כדי לדרוש ממשפחתה של הנערה להחזיר אותה לחיקו או להשיב לו את הסכום ששילם בעבורה. מקורבים למשפחת הנערה סיפרו מצדם כי בליל הכלולות היא נתקפה בהלה, ולכן סגרה את דלת חדרה בפני בעלה הטרי למשך יומיים רצופים. לאחר מכן, כך דווח, היא שבה לבית הוריה.

 

סרטון פרסומת לבית הקפה האיסלאמי במצרים:

 

מומחים בתחום בריאות הנפש בסעודיה גינו את הנישואים בין הקשיש לנערה, וחברה באגודה הלאומית לזכויות אדם בסעודיה, סוהיילה זין אל-עאבדין, דרשה מהגורמים הנוגעים בדבר להתערב בדחיפות. "העובדה שהנערה סגרה בפני הבעל את הדלת מוכיחה שהיא לא הסכימה לנישואים", אמרה אל-עאבדין, והפצירה בשלטונות לקבוע שגיל המינימום לנישואי אישה עומד על 18 שנה. גם ברשתות החברתיות בסעודיה התקבלו הנישואים בשאט נפש.

 

לשתות קפה בלי לחטוא

D. Cappuccino. זה נשמע כמו עוד שם של בית קפה סטנדרטי שנפתח לאחרונה במצרים, אבל בניגוד למשתמע מהשם המערבי, מדובר בבית הקפה האיסלאמי הראשון שנפתח בארץ הנילוס, בהשראתם של פעילים סלפים הנמנים עם הזרם האיסלאמיסטי הקיצוני. בבית הקפה הזה, המנסה להציג חזות מערבית, יש הפרדה ברורה בין גברים לנשים, אסור לעשן, ואם אתם חפצים לשמוע מוסיקה טובה תוך כדי שאתם לוגמים את האספרסו שלכם - כדאי שתחפשו בית קפה אחר: בבית הקפה הזה מושמעים רק שירים דתיים.

 

כתבה בטלוויזיה המצרית על בית הקפה החדש:

 

אחד העובדים בבית הקפה האיסלאמי הראשון במצרים סיפר השבוע: "ניתן לבחורים ובחורות להיכנס יחד אם הם נשואים לפי ההלכה. אם הם משקרים לגבי טיב היחסים ביניהם הם עדיין יוכלו להיכנס, אבל הם יצטרכו לשאת את החטא שלהם כיוון שאין לנו אפשרות לבדוק את זהותם של כל המבקרים". בית הקפה מחולק לשלושה אגפים: האחד מיועד לגברים, השני לנשים, והשלישי - למשפחות. בין חלקיו יש דלתות זכוכית מכוסות כדי שהיושבים באגף מסוים לא יוכלו לראות את האגף האחר.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

בנוסף מציע בית הקפה מקום תפילה מיוחד לנשים ואחר לגברים. אם תהיתם לגבי העסקת נשים, כאן אין מקום לספק: הנהלת בית הקפה החליטה שלא להעסיק את בנות המין היפה, אפילו באגף המיועד להן. נשים, אגב, גם לא יכולות לשבת באגף החיצוני של בית הקפה, כיוון ש"רק הגברים יכולים לשבת ברחוב".

  

אותו עובד טען גם כי "הסניף הנוכחי בשכונת נסר בקהיר הוא הסנונית הראשונה לקראת פתיחתם של סניפים נוספים בקרוב במחוזות שונים". לטענתו, "המטרה של פתיחת המקום היא לאסלם את בתי הקפה במצרים ולגרום לכך שהמבקרים ינהגו בהתאם להלכה האיסלאמית". לדבריו, בית הקפה נפתח כדי לאפשר גם ל"אלה שבמשך שנים נשארו בבית בגלל החטאים המוסריים המתחוללים בבתי הקפה" ליהנות.

 

התגובות לבית הקפה החדש כבר זרמו לרשתות החברתיות. צעירה מצרית תהתה, למשל: "מדוע הסלפים פותחים בתי קפה? האם לא ראוי שהם יפתחו מקומות לשינון קוראן או לטיפול ביתומים?". צעיר הנמנה עם הזרם הסלפי הגן על הרעיון והשיב לה: "המטרה היא לתת הזדמנות ליהנות מבלי לבצע חטאים".

 

תייר יפני נלחם בשעמום בסוריה

וממקום בילוי אחד למקום "בילוי" אחר. כלי התקשורת הערביים מתקשים בימים האחרונים להירגע מסיפורו של אזרח יפני בשם טושיפומי. מדובר בתייר יפני שבארצו משמש נהג משאית, וככל הנראה עבודתו שעממה אותו. לכן, הוא החליט לבלות את חופשתו דווקא בסוריה, היכן שמתחוללים כעת קרבות כמעט על כל פיסת אדמה בין המורדים למשטרו של בשאר אסד.

 

האזרח היפני, שאת חופשתו בסוריה המדממת אפשר כבר לכנות "תיירות מלחמה", הסתנן לאחרונה לעיר חלב בצפון סוריה במטרה לחפש הרפתקה מיוחדת במינה. הוא הצטייד במצלמה ובמדי צבא שהביא מיפן כדי לצלם את מה שקורה מקרוב, בעודו מתלווה למורדים בקרבות מול

כוחותיו של אסד. היפני בן ה-45 הסביר כי המונוטוניות של עבודתו גרמה לו לחפש חוויה מלאת אדרנלין ולכן הוא נכנס לסוריה דרך טורקיה.

 

היפני, שאינו יודע ערבית או אנגלית, סיפר כי ביקר בתימן בשנה שעברה בעיצומן של ההפגנות נגד נשיא תימן לשעבר עלי עבדאללה סאלח, וכי הוא נכנס גם למצרים לאחר הדחתו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק. מתברר שסוריה אינה תחנתו הסופית והיעד הבא שלו הוא מעוזי הטליבאן באפגניסטן. בכלי התקשורת הערביים הגדירו את סיפורו של האחרון "הזוי", במיוחד לאור העובדה שהבוסים של טושיפומי אינם יודעים שהוא נמצא בשדות הקרב בסוריה. בכלי התקשורת הערביים בחרו בכותרת האירונית: "תייר יפני נלחם בשעמום בסוריה".


פורסם לראשונה 07/01/2013 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ריאד, בירת סעודיה. בדרך לחוקים חדשים?
צילום: shutterstock
מומלצים