שתף קטע נבחר

השפלה בחסות החוק: שוטרים הפשיטו אותנו

רודי ואחיו עופר בסך הכול תיקנו סורגים בביתם, אך נחשדו כפורצים. הם ניסו להסביר את הבלבול לשוטרים שהוזעקו לדירתם, אך אלה אילצו אותם להתפשט בכניסה לבניין. המשטרה: ייתכן שהייתה חריגה מהנהלים

אי הבנה תמימה גררה חוויה משפילה ביותר עבור שני אחים מבת ים - לאחר ששוטרים סברו כי מדובר בפורצים. האחים, רודי ועופר אלבז, בסך הכול ניסו לתקן שלשום (יום ב') את הסורגים בביתו של אחד מהם, אולם למקום הוזעקו שוטרים לאחר שבמוקד התקבל דיווח על חשד לפריצה. השניים הזדהו ואף הציגו תעודת זהות, אבל השוטרים לא השתכנעו ואף דרשו - "תתפשטו".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בזירת ה"פריצה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בזירת ה"פריצה"(צילום: מוטי קמחי)

 

"זה הדבר הכי משפיל שעברתי בחיים שלי", סיפר רודי ביום שלמחרת התקרית. לדבריו, בזמן שהוא ואחיו עסקו בתיקונים בדירתו של האחרון, למקום הגיעו שני צוותי בילוש מתחנת איילון והתנפלו על האחים עוד בטרם טרחו לברר את העובדות. "היינו בכניסה לבניין, וראינו אותם רצים מסביב לבניין", הוא שחזר. "הם לא היו במדים ולא היה להם כובעי זיהוי. רק אחרי זה הם צעקו 'משטרה'".

 

בתגובה, ניסו האחים להסביר לשוטרים כי אין כאן חשד לפלילים. "אמרתי להם ש'אולי הזמינו אתכם בגלל שהתעסקנו עם הסורג בבית של אחי, אבל זה בסדר, אנחנו גרים פה'", ציין רודי. "אחי אפילו הציג תעודת זהות עם הכתובת". אבל לדבריו, זה לא עזר. "השוטר אמר לי 'תסתום את הפה, תביא את הארנק ותעמוד פה בצד'.

 

"שאלתי אותו 'למה האגרסיביות?'", המשיך רודי, "והוא אמר לי, 'אתה לא יודע מה זה אגרסיביות'. הצגנו להם תעודות זהות, ושאלתי אותם אם אפשר לראות תעודת שוטר". תעודה השוטרים לא הראו, וגם אחרי שבדקו במסוף המשטרתי את תעודות הזהות של האחים, הם המשיכו בהתנהלותם התוקפנית ואף החריפו אותה.

 

"ואז הוא אומר לי 'תוריד את המכנסיים עד קו ברך'", נזכר רודי. "כל השכנים היו בחלונות. שאלתי אותו, 'אתה מנסה להשפיל אותי?', והוא אמר לי 'אל תנסה לצאת איתי ראש'". בלית ברירה, רודי נענה לדרישה. "הורדתי את המכנסיים עד הברך, אבל אז הוא אמר לי ולאחי 'תורידו את התחתונים'.

 

"כל זה קרה בחוץ, בכניסה לבניין, כשכולם מסתכלים כאילו אני איזה פושע", הדגיש רודי. "בסוף לא הייתה לי ברירה והורדנו את התחתונים כשאנחנו חשופים ורק מסתירים את איברי המין עם הידיים. אחרי זה הוא ביקש שארים את החולצה, ומיד התלבשתי. אבל זה לא היה מספיק לו והוא ביקש שאחזור על זה שוב פעם".

 

לבסוף, לדברי רודי, כשהשוטרים ראו שאין כל בסיס לחשד, הם החליטו לעזוב את המקום. "רדפתי אחריהם עד לרכב וביקשתי את הפרטים, אבל רק אחד מהם הסכים לתת את הפרטים שלו", הוא הוסיף. "אני לא מבין איך שוטרים יכולים להתנהג ככה. הם לא לקחו אותי לתחנה, לא חקרו אותי ולא כלום. אני לא עבריין ולא עשיתי שום עבירה. למה להשפיל?"

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "מבדיקת האירוע עולה כי ייתכן שהשוטר חרג מהנהלים, ומפקד המחוז הורה שאם אכן הייתה חריגה, יינקטו צעדים משמעתיים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האחים אלבז
צילום: מוטי קמחי
מומלצים