שתף קטע נבחר

העליון: אי תשלום שכר מינימום - עבירה פלילית

במשפט נגד חברת סגא אנטרפרייז נקבע כי מדובר בעבירה פלילית, בנוסף להלנת שכר. הקנס שהוטל עליה: 727,000 שקל. השופט זילברטל: "הזכות לשכר מינימום מקפלת בתוכה גם את הביטחון והיציבות הנלווים לקבלתו במועד"

בית המשפט העליון קבע היום (ג') שאי תשלום שכר מינימום היא עבירה פלילית ולא רק עבירה על חוק הלנת שכר. החברה, סגא אנטרפרייז (ישראל בע"מ) המפעילה מתחמים של משחקים אלקטרוניים, לא שילמה את שכר המינימום של ארבעת עובדיה במועד וטענה כי התשלום באיחור הוא "רק" הלנת שכר שאינה עבירה פלילית.

 

משרד התמ"ת, באמצעות עו"ד גלי לוי, הגיש כתב אישום נגד החברה שהורשעה בבית הדין האזורי לעבודה בעבירות לפי חוק שכר מינימום והוטלו עליה קנס בסך 727,000 שקל והתחייבות בסכום דומה להימנע מביצוע העבירה. החברה הגישה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון. השופט צבי זילברטל דחה בהחלטה מפורטת את הבקשה וקיבל את עמדת המדינה, שיוצגה ע"י עורכת הדין יאנה סימקין.

 

"הזכות לשכר מינימום מקפלת בתוכה לא רק את המסגרת הכספית של השכר, כי אם גם את הביטחון והיציבות הנלווים לקבלתו במועד" כתב השופט, "זכות זו, שהיא האינטרס המובהק שביסודו של חוק שכר מינימום, היא זכות הנגזרת מן הזכות למינימום קיום אנושי בכבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים