שתף קטע נבחר

לבני מזהירה: "נתניהו מוּבל לקץ הציונות"

הליכוד "שפעם הייתי חלק ממנו", לדברי לבני, הולך ומקצין מבפנים, ובסיוע ש"ס והבית היהודי עלול לסכן את ישראל. לפיכך לדבריה יש צורך בשותפוּת "שיכולה להחליף את נתניהו"

"סופה של הציונות". כך מגדירה יו"ר התנועה ציפי לבני את החזון המשולב של ש"ס והבית היהודי. בבר תל אביבי הבהירה אמש (יום ד'): "החיבור של קבוצה קיצונית שמעדיפה את ארץ ישראל השלמה על פני המדינה היהודית, עם קבוצה נוספת שרוצה להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה - מסוכן לישראל. מצב שכזה הוא סופה של הציונות בעיניי".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

עוד הזהירה כי "גורמים קיצוניים משתלטים על חיינו, ואם לא נעצור אותם היום נקבל מציאות מסוכנת לישראל. אותם קיצוניים נמצאים היום בליכוד בדמותם של פייגלין, חוטובלי, לוין ואחרים - הם באותה מפלגה שהייתה פעם לאומית וליברלית והפכה ללאומנית. היא בעטה את הליברליות ואת כל מי שייצג תפיסת עולם מאוזנת כמו דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן".

 

"שמתי דברים על השולחן". לבני, יחימוביץ' ולפיד (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
"שמתי דברים על השולחן". לבני, יחימוביץ' ולפיד(צילום: בני דויטש)
 

גם בדברים שאמרה במפגש עם סטודנטים בקריה האקדמית אונו הסבירה לבני: "מטרידה אותי אותה קבוצה שפעם הייתי חלק ממנה כי נולדתי בליכוד. מטריד אותי שהלאומיות הפכה ללאומנות והליברליות נעלמה. יש לי ויכוח נוקב עם הציבור הדתי לאומי שהולך ומקצין. סרט האימה שאנחנו נמצאים בו ולא כולם מבינים את הסוף שלו זה העובדה שמדינת ישראל לא עושה דבר ומובלת על ידי קיצוניים. נתניהו מוּבל לקִצהּ של הציונות. הוא מובל על ידי הפייגלינים למיניהם והבנטים שמונו על ידי רבנים, חלקם רבני טרנספר".

 

במפגש עם סטודנטים בקריה האקדמית היא אף סיפקה הסבר לשאלה מדוע כשל הניסיון להקים גוש חוסם: "לפיד מתייחס לעצמו כמו למפלגה סקטוריאלית ויחימוביץ' החליטה שהיא אופוזיציה בכל מחיר". היא הוסיפה: "בכוונה שמתי על השולחן את מה שהצעתי לשלי וליאיר, כי אני רוצה שהציבור יידע. חזרתי לפוליטיקה כי לא היה על המגרש מה שנכון בעיניי גם מדינית וגם ביטחונית, אבל אני כן רואה אותם כחלק משותפות שיכולה להחליף את נתניהו. זה לא עניין אישי".

 

היא מתחה ביקורת נוקבת על ש"ס: "הקמפיין של ש"ס הוא קמפיין של שנאה וגועל נפש ואני שמחה שהוא נפסל". היא סיפרה כי בעת שכיהנה כשרת הקליטה, הייתה "חשופה לכל הקשיים שעובר עולה שצריך לעבור גיור. מול האנשים האלו שמגיעים לארץ ומתגייסים לצבא, ניצבת ש"ס שאנשיה לא משרתים, לא עובדים ובכל זאת יש להם מה להגיד. הבעיה הגדולה היא לא בקמפיין של ש"ס אלא בנתניהו ובשותפיו הטבעיים. העובדה שהמונופול על היהדות ניתן לש"ס ולמפלגות החרדיות זו רעה חולה".

 

לגבי הביקורת שמותחים עליה מימין על סיכויי המשא ומתן עם הפלסטינים, אמרה לבני: "אחרי כל ישיבה במשא ומתן יכולתי לצאת ולהגיד שאין פרטנר כי הם מעצבנים, ואותו דבר הם יכלו להגיד גם עליי. ההסדר לא יביא מייד שלום אבל הוא יביא את הדרך לשלום".

 

"ההבדל ביני לבין בנט", הוסיפה לבני, "הוא העובדה שאני כבר הייתי שם, הייתי במשא ומתן. לכן ההערכה שלי יותר טובה משל כל הבנטים. אני לא סומכת על כך שנתניהו ייכנס בכלל לחדר משא ומתן. מה אנחנו מקבלים אחרי ארבע שנים של נתניהו? קיפאון מדיני, מדינה פלסטינית באו"ם, חאלד משעל חוגג בעזה. המדיניות של נתניהו מזיקה לישראל ומובילה אותנו למדינה דו-לאומית, או במילים אחרות - תהיה כאן מדינה ערבית".

  

לבני התייחסה לדבריו של ראש השב"כ לשעבר, שמתח ביקורת על התנהלותם של ראש הממשלה ושר הביטחון: "הראיון של דיסקין היה צריך לעורר כל אזרח בישראל לשאול אם אנחנו יכולים להשאיר בידיו של ביבי את ההחלטות הדרמטיות. התשובה היא לא. אני חושבת שנתניהו מקבל החלטות בעייתיות וצריך להחליף אותו, וזה מעבר לוויסקי ולסיגרים של ברק. מדובר בהחלטות בנושאים הכי רגישים". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "נולדתי בליכוד"
צילום: יובל חן
נתניהו. "מזיק לישראל"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים