שתף קטע נבחר

סקר ראש1: אצל הנוער גוש הימין מפסיד

לפי ההצבעות בפייסבק ובאתר של השבועון, העבודה היא רק המפלגה החמישית בגודלה אבל גוש השמאל-מרכז זוכה ליתרון

שבועון הנוער "ראש1", ערך סקר בחירות בקרב קוראיו, בני 17-12, המהווים את עתודת הבוחרים של ישראל. הסקר פורסם בעמוד הפייסבוק של המגזין ובאתר האינטרנט R1.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet  

 

 

מעודכנים

קרוב למחצית מבין מאות המצביעים העידו שהם קוראים חדשות או צופים בהן פעם ביום (48.97%), ו-31.86 אחוזים העידו כי הם קוראים חדשות או צופים בהן פעם בשבוע לפחות.

 

מעורבים

בכל הנוגע למעורבות פוליטית במפלגות ובתנועות השונות, קרוב למחצית המצביעים העידו כי הם מעורבים (47.20 אחוזים) בעוד היתר אינם מעורבי. בנוסף, 77.88 אחוזים העידו כי הם חולקים את אותן הדעות עם סביבתם הקרובה (הורים, חברים, מורים) ורק אחוז קטן (22.12) העיד כי אינו חולק את אותן הדעות עם סביבתו.

 

מביעים דעה

כאשר נשאלו מהו לדעתם הנושא הכי חשוב על סדר היום הלאומי, מרבית הקוראים (59.59 אחוזים) בחרו בסכסוך הערבי-פלסטיני, 20.65 אחוזים בחרו במצב הכלכלי ו-10.32 אחוזים בחרו בתרבות ובחינוך. רק שבעה אחוזים מקרב המצביעים בחרו ברמת הפשיעה כנושא החשוב ביותר ואילו 2.36 אחוזים באיכות הסביבה.

 

יותר שמאלנים

עוד נשאלו המצביעים הצעירים היכן הם נמצאים על הסקאלה הפוליטית. החלוקה לגושים: 40 אחוז מקרב המצביעים העידו כי הם ימנים בעוד 60 אחוז הנותרים העידו כי הם משתייכים לגוש השמאל-מרכז.

 

לבסוף, נשאלו המשתתפים בסקר למי הם היו מצביעים אילו הייתה להם זכות בחירה.

 מן התשובות עולה שוב נטייה שמאלה. 56.15 אחוזים העידו כי היו מצביעים למפלגות השמאל-מרכז (יש עתיד, קדימה, התנועה, העבודה, מרצ, חד"ש, רע"ם-תע"ל) ואילו 43.84 אחוז העידו כי היו מצביעים למפלגות הימין-חרדים (עוצמה לישראל, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, ש"ס, יהדות התורה והליכוד-ביתנו).

 

יחד עם זאת, מבחינת החלוקה למפלגות, המפלגה המובילה בקרב המצביעים היא הליכוד-ביתנו (20.5%), אחריה הבית היהודי (18.93%) ומיד אחריהן יש עתיד (17.67%), מרצ (13.56%) והעבודה (12.3%).

 

התוצאות המלאות יתפרסמו בגיליון החדש של ראש1, החל מיום ד' בדוכנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אירוע בחירות בתיכון בליך ברמת-גן
צילום: שאול גולן
מומלצים