שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישדרו הקטנות: המפלגות הזעירות מנסות לשכנע
  בעוד הגדולות מבזבזות את המיליונים שנתן להם הציבור בתשדירי תעמולה משעממים, המפלגות הקטנות משלמות על כך מכיסן ומנסות לשכנע אותנו להצביע עבורן. הצצה לאלה שיגרדו את אחוז החסימה - מלמטה

  משבר אמון רציני מתחולל בין המפלגות הגדולות לבין הצופה הביתי. הן לא סומכות עליו שיתיישב ערב ערב מול התשדירים שלהן, ולפיכך מעלות לאוויר כבר שלושה ימים את אותו דבר עצמו, בלי להתחשב בצניחת רייטינג ובשעמום. כל ערב שלי מבטיחה שיכול להיות טוב,ביבי מבטיח שיהיה רע אלא אם כן הוא ייבחר וש"ס מבטיחה שיש לה נשמה: קדימה, שבגלל עוצמתה בבחירות הקודמות זכתה למספר הגדול ביותר של דקות שידור, מסתפקת בלהבטיח את מופז. מי יודע, אולי זה יעזור. בשבתו בכורסתו, הצופה אנוס לשאול את עצמו למה הם עושים לו את זה, ואיך לכל הרוחות מוציאים 50 מיליון שקל על תשדירים כל כך אנמיים. תשובות, לעת עתה, לא מתקבלות.

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  אסמא אגברייה. במקום אחר הייתה מצליחה
  אסמא אגברייה. במקום אחר הייתה מצליחה

   

  לעומת המפלגות הגדולות הניזונות מכספי המסים שלנו, יש זעירות – גורים של מפלגות, שברים של חלומות מאוחים בסלוטייפ, תקוות גדולות עם חשבון בנק מצומק ופרטי. אף מפלגה חדשה לא מקבלת מימון מהמדינה כדי להפיק את תשדיריה. כדי לאכול מן הקופה הציבורית צריך קודם כל לחדור להיכל, ועל פי הסקרים, המפלגות שלהן נקדיש את הטור הזה לא יצליחו. בינתיים, הן מייצרות על חשבונן נקודות חן בשידורים משמימים מאין כמוהם, ורק על כך הן ראויות לכל שבח. שניתן בהן סימנים?

   

  זערורה מגלומנית: "מורשת אבות" של אילן משיחא

  בראשות המפלגה, שהייתה שייכת בעבר לרב יוסף בא-גד, אתנחתא קומית נאה בפני עצמו, עומד כעת אילן משיחא. כישורים יש לו בשפע והם מפורטים בתשדיר בו האיש טוען שהוא מתאים להנהיגנו, וגם מסביר כיצד ירכיב ממשלה ועם מי. יושב לו אדם בביתו ואומר לעצמו: פששש, גם אני רוצה, אבל מצד שני – פדיחה, לא?

   

  זערורה מגלומנית 2: ארץ חדשה

  רני בלייר יכול היה ללמד את פרנסי "אחים אנחנו" מה עושים מול מצלמה, ואת כל היתר – איך עושים פרצוף מודאג או מופתע מול מצלמה כשאלדד יניב מדבר אליך כאילו שאתה באמת אידיוט. ובאשר לטענה שהעיתונות אשמה בכך שהללו לא יעברו את אחוז החסימה למרות הקמפיין המדליק – נו, שוין. של הירוקים מדליק לא פחות.

   

  ליפשיץ. מי שלח אותך?
  ליפשיץ. מי שלח אותך?

   

  האלוהית: השליח עופר ליפשיץ

  הוא מחויב לאלוהים יותר מכל מפלגה דתית. למעשה, הוא מתקשר עימו ישירות. כבר תשע שנים. הוא נשלח לגאלנו מייסורי הממשלות הקיימות. עיניו מזרות אימה, שפתיו מדקלמות טקסט במיומנות של תלמיד כיתה ו' בעצרת זיכרון. קבלו את היושב במרומים מפיו של עופר ליפשיץ, וכשאתם חושבים מה צריך לעשות לו, תזכרו ש(עדיין) יש כאן דמוקרטיה.

   

  זו שנכנסת ישר לתוך הלב: מפלגת "אחים אנחנו"

  ארבעה גברים שלא נדע מה שמות כולם בראשות דוד אבבה ובחליפות הדורות, עומדים ומבטיחים שיהיה חינוך ודיור ותעסוקה. אבל קודם כל, למרבה הצער, צריך לדעת לעמוד מול מצלמה. מפוחלצים וחגיגיים, בעולמנו הויזואלי, לא יכולים לגרד את אחוז החסימה מלמטה.

   

  זאת שבגללה אפשר לבכות: דע"ם

  בראשות אסמה אגבריה-זחאלקה: "אני מזמינה אותך לא לראות אותי כאוייבת שלך", אומרת מנהיגת הפועלים האמיתית הזאת לצופיה, והיא כל כך מאמינה בחיוניותה של מפלגה יהודית-ערבית (או להיפך) לגמרי משותפת, עם ביקורי בית בסלונים בהם תלוי הבבא סאלי על הקיר ובכאלה שיש בהם פסוקי קוראן. בעולם אידאלי היא היתה נישאת על כפיים במעלה המדרגות של הכנסת והמוני תומכים היו מריעים לה. הפער בין הלהט שלה לאפרוריותו המדכאת של היקום האמיתי, הפער בין מה שצריך היה להיות למה שיש, פשוט מעלה דמעות בעיניים.

   

  עלה ירוק. מחוברים?
  עלה ירוק. מחוברים?

   

  המנותקים אפילו מעצמם: עלה ירוק

  עכשיו יש להם תוכנית רב-ערוצית. לא רק קאנביס אלא גם כלכלה ליברלית. בתשדיר של היום הם טיפלו בצרכני הסמים אבל גם בפרה הישראלית, זו שנותנת הכי הרבה חלב ובכל זאת הוא יקר. יש להם פתרון, כמובן, והוא קל ומוצג בגרפיקה מאד בסיסית של תמרורים - אבל מישהו צריך היה לאמץ את הדמיון ולמצוא לפחות קשר אסוציאטיבי בין גראס לחלב לפרה. רגע, אולי פרות שלועסות זרעי קאנביס מניבות יותר? הנה עוד סיבה ללגליזציה.

   

  דוק בוני הארץ. כן, אבל
  דוק בוני הארץ. כן, אבל

  כל הדברים נכונים אבל לא נצביע עבורה: דוק בוני הארץ

  מפלגה בראשות אפרים לפיד שהיה פעם דובר צה"ל, ועכשיו הוא בעיקר קשיש. זהו עתיד שמחכה לכולנו, ויחד עימו הקצבאות המשפילות והעדר ביטוח סיעודי והחובה לפרוש מהעבודה בגיל שהוא עדיין יצרני. "כי צריך לדאוג לאבא ואמא", אומרת הסיסמה החכמה. ואכן צריך – אבל אנחנו הרי זוכרים מה קרה אחרי הצבעת המחאה שהכניסה שמונה גמלאים מסוכסכים לכנסת, ויש לנו רק קול אחד.

    

  הפיראטים, מה הם רוצים?

  מישהו הבין מה הם רוצים? ולמה? מעבר להמהומים מאיימים על רקע רחש גלי הים, מעבר לקצת גרפיקה שובבה?

   

  האובססיבית התורנית – "עתיד אחד"

  מפלגה עם כפיון לדבר אחד: נזקי הפורנוגרפיה באינטרנט לנשמותיהם של אנשים צעירים. מאחריי המיזם עומד איש חבוש כיפה שחורה (אותה ואותו איננו רואים על המסך) ששמו יחזקאל שטלצר, והוא נורא רוצה שתהיה רשות למלחמה בפורנוגרפיה כי זה כמו סמים, אבל קשים. לתפישתו, צרכני פורנו הופכים למכורים כי המוח שלהם משחרר בזמן הצפיה חומרים דומים לאלה שמשתחררים בעת השימוש בסמים, טוען הסרטון המאיים, המאשים

   את רוב מקרי הגירושין בישראל בהתמכרותם של גברים לפורנו. האמת? קצת פחות מפחיד מאחמדיניג'אד, והרבה פחות מפחיד מפרופסור אלדד.

   

  וההיא שיושבת בצד ימין

  האחרונה ברשימה היא מפלגה שהייתי מקווה כי לא תעבור את אחוז החסימה, פשוט מפני שהדלק היחיד במנועיה הוא גזענות. קשה ובוטה כלפי ערבים, קשה לא פחות כלפי מהגרי עבודה. אם נץ זה הפתק שלך והאדונים אלדד ובן ארי הם כוס התה שלך, כנראה שמגיע לך לשמוע בערבית כיצד כולם חייבים לשלם מסים ולשמור על חוקי התכנון והבנייה – ולא לחשוב בכלל, ולו לרגע, על מעלימי המס בבני ברק ותוספות הבנייה הפירטיות שלהם. להם הרי מותר. הם יהודים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ישדרו הקטנות: המפלגות הזעירות מנסות לשכנע "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים