שתף קטע נבחר

הפלסטינים במאחז ב-E1: ישראל נתנה אולטימטום

פעילי הקבוצה שהקימה אתמול את המאחז הפלסטיני "באב א-שמס" בשטח השנוי במחלוקת שליד מעלה אדומים, אמרו לפני הצהריים כי ישראל הודיעה להם שעליהם להתפנות בקרוב

הפלסטינים שהקימו אתמול מאחז בשטח E1 השנוי במחלוקת אמרו לפני הצהריים (שבת) כי ישראל נתנה להם אולטימטום שלפיו עליהם להתפנות מהמקום בקרוב, ולא - הם יפונו בכוח.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

הקמת המאחז החלה אתמול על-ידי קבוצה של 200 פלסטינים, מגובים בפעילי סולידריות בינלאומיים. הם התייצבו בשעות הבוקר המוקדמות בשטח E1, והודיעו על הקמת המאחז הפלסטיני "באב א-שמס" (שער השמש), שיכלול 50 אוהלים. 30 מהאוהלים המתוכננים כבר הוקמו.

 

אתמול, במקביל להקמת המאחז, הגישו עורכי דין המייצגים את הפלסטינים במקום צו מניעה לבג"צ כדי לנסות למנוע את הפינוי. הפלסטינים במקום אמרו ל-ynet כי אנשי המשטרה אמרו להם שלפי החלטת בג"צ הם רשאים לפנות את הפלסטינים מהמקום כל עוד האוהלים שנבנו אתמול יישארו על כנם. הפלסטינים אמרו כי אם כוחות ביטחון יבואו לפנותם, הם לא יתעמתו איתם, אלא רק יגלו התנגדות פסיבית.

 

מחמוד זוואהרה, איש הוועדות העממיות הפלסטיניות, הסביר אתמול בשיחה עם ynet כי הפלסטינים החליטו להקים מחנה במסגרת המאבק העממי הפלסטיני: "בחרנו באזור הספציפי הזה, משום שהוא שטח פלסטיני כבוש והשטח הזה תוקע טריז בין צפון הגדה המערבית לדרומה". לדבריו, האוהלים הוקמו במסגרת פעילות של הוועדות העממיות באזור שתתקיים בימים הבאים באזור הבקעה. "אני

מקווה שהאוהל הזה יהיה קבוע ויישאר בשטח E1".

 

אתמול לא היו במקום כוחות צבא או משטרה כדי למנוע את הקמת המאחז. זוואהרה אמר גם אז כי גם אם יגיעו כוחות משטרה - אין בכוונת הפלסטינים להתעמת איתם. "אנחנו הגענו לכאן במסגרת פעילות של התנגדות לא אלימה, לא נשתמש בשום סוג של אלימות. על פי החוק הבינלאומי ואפילו על פי החוק הישראלי הצבא אינו יכול למנוע מאיתנו להקים אוהלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטח המאחז הפלסטיני אתמול
צילום: אוהד צויגנברג
הפעילים הפלסטינים ב-E1
צילום: אוהד צויגנברג
הפלסטינים. הבטיחו בלי אלימות
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים