שתף קטע נבחר

פרס ביקש מערפאת: פחות אלימות בזמן הבחירות

כך טוענים גורמים ברשות הפלסטינית. לדבריהם, פרס הסביר לערפאת שגל הפיגועים שהיה ב-96' הכריע את הבחירות. ח"כ סביר: "זו הצגה מעוות של דברי פרס, הם דנו בנושאים עמוקים הרבה יותר"

גורמים ברשות הפלסטינית טוענים כי השר שמעון פרס ביקש בפגישתו האחרונה בשבת עם יו"ר הרשות יאסר ערפאת כי יפחית את האלימות במיוחד בתקופת הבחירות. לדברי הגורמים, פרס הסביר לערפאת שגל הפיגועים שהיה ב-96' הכריע את הבחירות שנערכו באותה שנה והוביל לנצחונו של נתניהו.
מקורבו של פרס, ח"כ אורי סביר, אומר כי הצגת הדברים בצורה כזו היא "מעוותת" כהגדרתו: "פרס דן עם ערפאת בנושאים עמוקים הרבה יותר", אמר סביר. חיזוק לידיעה ניתן למצוא בדבריו של פרס אמש בכינוס נוער העבודה. פרס אמר לצעירים: "אסור שטרור יכריע בחירות. הרשות צריכה להאבק בטרור בכל זמן ובמיוחד בתקופה הרגישה הזאת". פרס אמר לצעירים כי שוחח עם ערפאת על הנושא בפגישתם.
השר אפרים סנה אמר בתגובה בראיון לגל"צ כי מדובר ב"התבטאות לא מוצלחת", כהגדרתו והוסיף כי בשבועות הקרובים עלולה לגבור האלימות.
בתוך כך ממשיכים בפעולתם פעילי "ישראל עכשיו", הקבוצה בראשות שמוליק כהן ושמרית אור, הפועלת להחלפת ברק בפרס. את המודעה שפורסמה הבוקר ב"הארץ" ובה נראית אשה בין קברים תחת הכיתוב "אהוד ברק, מה תאמר אחר כך? שהאמנת שתנצח את שרון?", הם העתיקו לאלפי עלונים שהחלו להפיץ ומחר יפתחו דוכנים וייצאו לצמתים.
במטה ברק הועלתה סברה כי ליאור חורב, מראשי הקמפיין של שרון ושותף בעבר במשרדו של כהן, שותף למהלך מאחר והמודעה שהופצה דומה למודעה שפרסם חורב בבחירות המוניציפליות האחרונות למען אורנן יקותיאלי שהתמודד על מקום במועצת העיר ירושלים. כהן טוען כי "מדובר בשטות מוחלטת" והוא כלל לא שוחח בנושא עם חורב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פרס. אסור שטרור יכריע בחירות
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
ערפאת. בקשה מפרס?
צילום: איי אף פי
מומלצים