שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  התשובה האיראנית ל"ארגו": סרט משלהם

  הבמאי עטאוללה סלמניאן הצהיר כי בכוונתו להוביל פרויקט בשם "The General Staff" שיספק תשובה לדרך בה מתוארים המהפכנים האיראנים בסרט "ארגו" של בן אפלק: "זו תגובה הולמת לסרט 'ארגו' שאינו נכון מבחינה היסטורית"

  "ארגו" - סרטו החדש של בן אפלק - זוכה להצלחה קופתית גדולה בארצות הברית, לשבחי המבקרים שזיכו אותו בתואר סרט השנה במסגרת Critic Choice, וגם למועמדויות מבטיחות לפרסי גלובוס הזהב והאוסקר. מי שקצת פחות אוהבים אותו הם האיראנים. בסרט שמשחזר את חילוצם של בני ערובה אמריקנים מטהראן של שנת 1979 בחסות הפקת מדע בדיוני מפוברקת, מוצגים לדעת רבים האיראנים באופן שלילי במיוחד. לכן, החליט במאי מקומי ליזום סרט תגובה.

   

   

   

  "הסרט ייקרא 'The General Staff' והוא יספר על עשרים בני ערובה אמריקנים שהועברו לרשויות ארצות הברית על ידי המהפכנים", אמר השבוע הבמאי עטאוללה סלמניאן לסוכנות הידיעות האיראנית MNA. "הסרט הזה יהיה הפקה גדולה, ויספק תגובה הולמת לסרט 'ארגו' שאינו נכון מבחינה היסטורית".

   

  על פי הדיווח באיראן, צילומי הפרויקט החדש יתחילו בשנה הבאה, והמקורות התקציביים שלו יגיעו ככל הנראה ממשרד התרבות בממשלו של אחמדינג'אד. סלמניאן הצהיר כי הוא כתב את התסריט מתוך ראיונות עם עדי ראייה לסיפור, שמתייחס ככל הנראה למקרה בו 13 גברים ונשים אפרו-אמריקנים חולצו בטהראן והוחזרו בשלום לביתם - על פי מהפכני חומייני, כמחווה למאבק השחורים לשיוויון זכויות בארצות הברית.

   

  "הסרט ארגו הוא בושה לאיראנים שהיו מעדיפים לשכוח ממשבר בני הערובה - העבירה על החוק הבינלאומי והאכזריות שהיתה בתוכו", מסבירה ברברה סלבין, המומחית לחקר איראן.

   

  במקביל להפקת "The General Staff", הודיע התסריטאי האיראני המוערך פרהאד טוהידי על כוונתו ליצור סדרת טלוויזיה שתגולל את הגרסה שלו לאירועים המתוארים ב"ארגו", שתהיה מבוססת על מחקרים אמינים יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים