שתף קטע נבחר

בהדסה מעריכים: הרב יוסף עבר אירוע מוחי קל

מנהל בית החולים הדסה עין כרם מסר כי בדיקות מקיפות שנערכו לרב עובדיה יוסף מעלות שכנראה עבר אירוע מוחי קל מאוד. מצבו מוגדר טוב. הוא הושאר להשגחה ולבדיקות. גורם בבית הרב סיפר שהרב חש שיתוק בידו השמאלית ב-2:30 בלילה, אך לא הסכים להתפנות בגלל השבת. בבוקר ירד לתפילה ושוב חש ברע

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף (92), שאושפז הבוקר לאחר שחש ברע בביתו לפני התפילה, עבר ככל הנראה אירוע מוחי קל מאוד - כך מסר הערב (שבת) מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, בתום בדיקות מקיפות שנערכו לרב. "בשעת בוקר הגיע אלינו הרב עובדיה יוסף לאחר שחש חולשה. בדיקות מקיפות שנערכו לו העלו שקרוב לוודאי מדובר באירוע מוחי קל מאוד

 

"הרב בהכרה מלאה ומתקשר באופן מלא עם סביבתו", מסר מנהל בית החולים בהודעה לתקשורת, והוסיף כי בהתייעצות עם בני משפחתו ועם רופאו האישי הוחלט להשאירו לעוד מספר ימים לבדיקות ולמנוחה: "אנחנו נמשיך במספר בדיקות וכולי תקווה כי בעוד מספר ימים יוכל הרב לחזור לביתו".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

גורם בבית הרב סיפר כי האירוע היה ב-2:30 בלילה. הרב הרגיש שיתוק בידו השמאלית, אך לא הסכים להתפנות לבית חולים או להזעיק רופא בגלל השבת. בבוקר ירד לתפילה בבית הכנסת שמתחת לביתו. באמצע התפילה חש ברע והוכנס ללשכתו. בשום שלב לא התעלף ולא איבד את הכרתו. רופא, ממתפללי המניין הקבועים, בדק אותו והעריך שהרב עבר אירוע מוחי וחייב להתפנות. הרב יוסף סובל מבעיות לב ומסוכרת ומזריק אינסולין על בסיס יומי.

 

הרב עובדיה יוסף בפתח הקמפיין של ש"ס  (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרב עובדיה יוסף בפתח הקמפיין של ש"ס (צילום: גיל יוחנן)

 

מנהל בית החולים, ד"ר יובל וייס, מתדרך על מצב הרב  (צילום: אוריה תדמור) (צילום: אוריה תדמור)
מנהל בית החולים, ד"ר יובל וייס, מתדרך על מצב הרב (צילום: אוריה תדמור)

 

אריה דרעי סיפר בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 כי שוחח עם הרב יוסף. "זה המנהיג שלנו ואנחנו מאוד מאוד מודאגים ומצד שני מקווים כי מצבו ברוך השם טוב", אמר דרעי. "הרופאים אומרים שהיה אירוע מוחי, הוא קטן, הוא לא הזיק הרבה, אבל ברוך השם שוחחתי איתו הרבה מאוד, הדיבור שטוף והוא צלול, מרוכז וממוקד".

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, שוחח בצאת השבת עם הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, התעניין בשלומו של הרב והביע תקוותו שיחזור לביתו במהרה ויזכה לבריאות שלמה ולאריכות ימים. הנשיא הדגיש כי הרב עובדיה יוסף תמיד התפלל לשלום עם ישראל, והיום עם ישראל מתפלל להחלמתו ושלומו. הרב משה יוסף הודה לנשיא על ברכתו, ועדכן כי הרב מרגיש טוב.

 

"לקחו אותו באמצע התפילה"

אהרון, אחד מהמתפללים הקבועים בבית הכנסת של הרב עובדיה יוסף, סיפר על הפינוי: "לקחו אותו באמצע התפילה והתחושה הייתה מאוד קשה. זה משהו שלא קרה אף פעם. אתה יכול לתאר לעצמך שהציבור היה בצער גדול. התחלנו לקרוא תהלים, זה הדבר היחיד שיהודים יכולים לעשות בזמן כזה, אבל התפילה נמשכה כרגיל. זה לא דבר שגרתי שמוציאים את הרב באמצע, אבל העיקר שהסוף ברוך השם טוב. אנחנו מקווים שבעזרת השם מחר הוא ישתחרר וביום שני כבר נזכה להתפלל איתו שוב כרגיל".

 

מבית החולים הדסה נמסר מוקדם יותר ל-ynet כי הרב עובדיה נמצא בהכרה מלאה. הוא נושם בכוחות עצמו ועבר בדיקת CT. בהמשך נמסר כאמור נכי יאושפז לכמה ימים להמשך השגחה וטיפול. בצהריים הגיעו ראשי ש"ס אלי ישי ואריה דרעי לבקר את הרב. ישי עזב את בית החולים בצאת השבת.

 

הרב עובדיה יוסף פונה בשנים האחרונות כמה פעמים לבית החולים לאחר שעבר אירועים לבביים קלים. בשנת 2006 הובא הרב פעמיים לבית החולים הדסה עין כרם תוך עשרה ימים, ובאחת מהן הוא עבר צנתור בלבו, כחלק מטיפול בתעוקת הלב שממנה סבל. הניתוח הסתיים בשעתו בהצלחה. היה זה הצנתור השלישי שעבר הרב עובדיה יוסף.

 

מנהיגה הרוחני של ש"ס ממלא תפקיד פעיל במערכת הבחירות של ש"ס ועדיין לא ברור אם ישוב לפעילות מלאה בקמפיין לאחר שישוחרר. באחרונה תקף את כוונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להפקיע מידי ש"ס את תיק השיכון. "היו כל הזמן שרי השיכון שלא עושים כלום. יושבים בבית ושותים נרגילה".

 

הרב יוסף וההנהגה המשולשת של ש"ס  (צילום: יעקב כהן, אתר ש"ס) (צילום: יעקב כהן, אתר ש
הרב יוסף וההנהגה המשולשת של ש"ס (צילום: יעקב כהן, אתר ש"ס)
 

 

בדרשתו השבועית חיזק הרב את שריו המכהנים, אלי ישי ואריאל אטיאס, ואמר כי "הוא (נתניהו) רוצה לקצץ ועוד לקצץ. הוא רוצה לקצץ יותר מ-10 מיליארד מכל המשרדים. משרד הפנים דואג לראשי הרשויות, למשל עושה להם הנחה בארנונה. כל זה היה עושה שר הפנים שלנו שהוא ספרדי שלנו, אבל עיניהם לטשו בנו רוצים לקחת מאיתנו כבשת הרש, לקחת מאיתנו את השיכון".

 

בחודש שעבר תקף בחריפות את מי שמתכוון לגייס בני ישיבות, ואמר בדרשתו השבועית: "מוריי ורבותיי, אנחנו נמצאים בצער גדול, כי יש שפערו פיהם לבלי חוק לגייס את בני ישיבות, אלה בני ישיבות שהם רוח אפנו, בזכותם העולם קיים. אשרי מי שעמלו בתורה ועושה נחת רוח ליוצרו. ואלה מאות ואלפים עוסקים בתורה. איזה נחת רוח גורמים למעלה לקדוש ברוך הוא. ומתנכלים להם לגייס אותם לצבא. אם נהיה חזקים, אם ש"ס תהיה חזקה, לא יתנו להם לנגוע בהם". עוד אמר שכאשר "ש"ס תהיה חזקה, גם ראש הממשלה יצטרך להתייחס אלינו יפה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
אלי ישי הגיע לבקר את הרב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים