שתף קטע נבחר

מחיר למשתכן ביבנה: דירות בפחות מחצי מיליון

לא רק לחרדים: משרד השיכון הודיע כי חברת מבנים ונתיבים זכתה במכרז לבניית 117 יחידות דיור בשכונת יבנה הירוקה החילונית, מתוכן 18 דירות במסלול מחיר למשתכן. המשמעות: דירת 95 מ"ר תעלה פחות מחצי מיליון שקל. 99 דירות נוספות ישווקו במחיר השוק - ויעמדו על כ-950 אלף שקל בממוצע

האם שבוע לפני הבחירות שר השיכון, אריאל אטיאס, קורץ לציבור החילוני? ועדת המכרזים של משרד הבינוי והשיכון הודיעה הבוקר (ג') כי חברת מבנים ונתיבים זכתה במכרז לבניית 117 יחידות דיור במתחם יבנה-דרום בשכונת יבנה הירוקה הפופולרית, ומתוכן 18 יחידות יימכרו במסלול "מחיר למשתכן". לפי תוצאות המכרז, המחיר למ"ר עומד על 4,441 שקל (5,195 שקל כולל מע"מ) בלבד.

 

עוד על אריאל אטיאס בערוץ הנדל"ן :

 

בדיקה
עכשיו במבצע: קומה שלישית בלי מעלית / עופר פטרסבורג
מתפלאים שהדירות במסלול "מחיר למשתכן" זולות בכ‭200-‬ אלף שקל מפרויקט רגיל? בדקנו איפה חסכו עליכם בדירה - בהיעדר המעלית, בריצוף הזול ובמטבח הפשוט והמינימליסטי
לכתבה המלאה

בחישוב פשוט המשמעות היא שמשרד השיכון משווק דירות לציבור החילוני בפחות מחצי מיליון שקל, במסגרת מסלול "מחיר למשתכן". מדובר במסלול, במסגרתו הקבלן הזוכה בקרקע הוא זה שמציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר - אותו הוא ימכור ליחידות המוקצות כדירות קטנות למשתכן (עד 100 מ"ר במרכז הארץ ועד 120 מ"ר בפריפריה) בפרויקט.

 

מסלול זה ספג ביקורת קשה ממתנגדיו של אטיאס, שטענו כי הוא נעמד על הרגליים האחוריות על מנת לא להחיל קריטריון של מיצוי כושר השתכרות כחלק מתנאי הזכאות. התנהלות זאת, הם טוענים, באה לקדם את האוכלוסייה החרדית ו"לתפור" לה את ההטבה. בהקשר זה מתנהלת עתירה לשינוי הקריטריונים לזכאות במסלול זה בבית המשפט העליון.

 

אטיאס למען משרתי הצבא

לפי חישוב המחיר לזכייה למ"ר - מחיר דירה לזכאים בשטח של 95 מ"ר יעמוד על 493.6 אלף שקל בלבד (כולל מע"מ). 99 הדירות הנוספות ישווקו במחיר השוק ויעמדו על כ-950 אלף שקל בממוצע.

 

 

במשרד השיכון סיפרו כי הקרקע כולה נמכרה למבנים ונתיבים תמורת 7.9 מיליון שקל (לפי מע"מ), וקרקע סמוכה עם אותה כמות יחידות דיור נמכרה לפני שנתיים (דצמבר 2010) ב-31.15 מיליון שקל. לדברי המשרד, מחיר זה משקף הנחה של 75% והיא ככל הנראה תוזיל את מחירה הסופי של הדירה הממוצעת בפרויקט בכ-20%. יצוין כי כיום מחיר דירת 4 חדרים ביבנה הירוקה עומד על כ-1.15 מיליון שקל.

 

"המדיניות שהובלתי, לפיה הקרקע נועדה לשרת את האזרחים ולא רק את הרווחים, הוכיחה את עצמה שוב", אמר היום אטיאס. "משרתי הצבא הם הנהנים הגדולים מהפרויקט ביבנה. מחירי הדירות במכרז ממשיכים להשפיע על מחירי הקרקעות ביבנה וברחבי הארץ בכלל - שירדו בעשרות אחוזים בזכות השיווקים האגרסיביים בהם נקטנו בשנים האחרונות, ואשר הביאו לשיא של 15 שנה בשיווק הקרקע למגורים".

 

במשרד השיכון מסרו עוד כי בקרוב צפויות להתפרסם תוצאות המכרזים במודיעין (827 יחידות דיור) ובראש העין (1,202 יחידות דיור). במכרזים אלה כ-15% מהדירות יימכרו במסלול "מחיר למשתכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה של פרויקט חדש ביבנה הירוקה. שכונה פופולרית
צילום: מבנים ונתיבים
מומלצים