שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הבית שלי, הגזענות של ש"ס

  גזענות תמיד מערבת חצאי אמיתות ושקרים גדולים, טשטוש של מציאות והצגה לוחמנית, פטריוטית ושונאת זרים כאילו הייתה חזות הכול. מהבחינה הזאת, התשדיר של ש"ס ממש מצוין

  לפני שבועות מספר, בעודו מטייל על המסך של ערוץ 10 מוקף במשפחתו במסע בוונציה, אמר אריה דרעי שאלי ישי הגזים עם הגזענות ועם הנטייה ימינה. זוהי רוח הדברים, אם כי לא הדברים עצמם. מתוכם היה אפשר להבין שתשדירי התעמולה של ש"ס יהיו חיוביים כמו הבן האובד ששב אליה. ובכן, טעות.

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  אחרי האינסטנט-גיורת הבלונדינית הרוסייה, מגיעים סוף סוף האנשים שאלי ישי באמת מפחד מהם, וכולם שחורים. סרטון בן 8 דקות ויותר, שאפשר למצוא בכל אתר של אוהדי ש"ס, קוצר כאן בדקה וקצת של גזענות צרופה - אבל מתוחכמת: יכול מאוד להיות שאם מישהו יפנה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסילתו, השופט רובינשטיין יחשוב שהכול בסדר. כדי לבדוק מה אתם חושבים, הנה הסצנות – והנה העובדות.

   

  "הם שוטפים כלים במסעדות ב-10 שקלים לשעה בלי זכויות ובלי תנאים" ()
  "הם שוטפים כלים במסעדות ב-10 שקלים לשעה בלי זכויות ובלי תנאים"

   

  "זאת האדמה של אלוהים, לא של ישראל, לא של האדם הלבן", זועק איש שחור עור, כדי להפחידנו. אם אתם חושבים שכל שחורי העור חושבים כך, אתם מסכימים עם אלי ישי.

   אם אתם חושבים שזו רק דמגוגיה בגרוש ופרובוקציה בלירה, אתם טיפ טיפה יותר נאורים ממנו. זה לא באמת קשה.

   

  בהמשך רואים את כלא סהרונים, ואפשר רק לחשוב על הכלא שישי רצה להקים, ואליו לדחוף עשרות אלפי אנשים שישראל מחויבת לפי אמנות בינלאומיות לתת להם מקלט. ישי לא מספר לכם שהיועץ המשפטי לממשלה גנז את התוכניות הגרנדיוזיות.

   

  ובינתיים, בשכונות תל אביב הדרומיות המצב קשה. הוא באמת קשה, אבל אלי ישי לא מספר לכם שהייתה זו ממשלת ישראל שהעניקה למסתננים כרטיס נסיעה באוטובוס עד לתחנה המרכזית בתל אביב, ומשם כבר לא היה להם לאן ללכת. "הם השתלטו על שוק העבודה!", מקונן ישי. בטח, הם שוטפים כלים במסעדות ב-10 שקלים לשעה בלי זכויות ובלי תנאים. רוצים את העבודה? היא שלכם, אם רק תגידו.

   

  קמפיין פייסבוק של השר אלי ישי ()
  קמפיין פייסבוק של השר אלי ישי

   

  אבל, כדי שנדע עד כמה ש"ס טובה בעניין הזה, ישי אומר שהצליח להחזיר "רבים מהם" לארצות המוצא שלהם. לא נכון: הוא העלה על מטוסים אנשים מדרום סודן, בסך הכול פחות מ-2,000 מתוך עשרות אלפים, ורק כאשר לפי הדין הבינלאומי היה אפשר לעשות את זה. הוא לא יכול, גם אם ירצה מאוד, לגרש את אלה שנותרו והגיעו ממדינות שבהן עדיין מתחוללת מלחמה ושזכויות האדם נפגעות באופן גורף.

   

  ש"ס הפקירה את השכונות

  קטע קשה אחד בתשדיר מראה אלימות של מסתננים, אבל אין אף מילה על פשעי השנאה של יהודים כלפי מסתננים, שמספרם גדל בעקבות ההסתה הגורפת של ש"ס.
  כמובן אין אזכור לכך שהמשטרה עצמה אומרת כי מעשי האלימות של הפליטים או של המסתננים, או של איך שתקראו להם, דווקא מזעריים יחסית למספרם באוכלוסייה.

   

  ישי מתהדר לקראת סיום התשדיר בסיוע לתושבי השכונות. בטח, הוא ודאי הקצה עשרות מיליוני שקלים לשיקום חלקיה העניים של תל אביב, הוא דאג לתקציבי רווחה מוגדלים ולשוויון בחינוך לתושבים הזנוחים שנחתה עליהם מכה, והמכה היא אמיתית. אם אתם חושבים כך, תמשיכו לרחוץ בצדקתכם. האמת היא שש"ס הפקירה את השכונות הדרומיות לאריה אלדד ולאיתמר בן גביר.

   

  גזענות היא תמיד עירוב של חצאי אמיתות עם שקרים גדולים, טשטוש של מציאות והצגה לוחמנית, פטריוטית ושונאת זרים כאילו הייתה חזות הכול. מהבחינה הזאת, התשדיר של ש"ס הוא ממש ממש מצוין. מכל בחינה אחרת, הוא מבייש את כל מי שצפה בו ולא הגיב, את כל מי שהוא חושב שהוא בסדר גמור, ואת כל מי שמאמין שצריך להרעיב פליטים.


  פורסם לראשונה 15/01/2013 23:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתשדיר התעמולה של ש"ס
  אריה דרעי ואלי ישי
  צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
  צילום: גבי מנשה
  אריאנה מלמד
  מומלצים