שתף קטע נבחר

דו"ח 'שלום עכשיו': שנת שיא לפיתוח בהתנחלויות

ארגון השמאל ציין כי הממשלה אישרה ב-2012 יותר מ-1,400 התחלות בנייה חדשות מעבר לקו הירוק והקמת יותר מ-6,000 דירות. "ביבי משקיע רק במתנחלים", טענו. במועצת יש"ע בירכו: "מקווים שבשנה הבאה הנתונים יהיו כפולים ומכופלים"

התשובה למחאת הדיור? יותר מ-1,400 התחלות בנייה חדשות ויותר מ-6,000 יחידות דיור חדשות, כולן מעבר לקו הירוק, אושרו השנה על ידי הממשלה. כך עולה מדו"ח מעקב ההתנחלויות של "שלום עכשיו" שמתפרסם הבוקר (ד'). על פי הדו"ח, שנת 2012 מהווה שנת שיא בכל הנוגע לפיתוח בהתנחלויות, שצפויות לגדול אף יותר עם שורת מכרזים חדשה שתתפרסם בקרוב.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

לפי "שלום עכשיו", בין ההתנחלויות שבהן נבנו השנה בתים חדשים בולטות ברכה, קדומים ועלי זהב הנמצאות בשומרון, וגם תקוע ונוקדים שבגוש עציון נכללות ברשימת היישובים הגדלים. בתחום אישורי הבנייה נמצא כמובן שטח E1 השנוי במחלוקת, הסמוך למעלה אדומים, שבו אישרה הממשלה להקים יותר מ-3,000 יחידות דיור למרות המחאה הפלסטינית והבינלאומית בעניין.

 

אחת ההתנחלויות שגדלו השנה. תקוע (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אחת ההתנחלויות שגדלו השנה. תקוע(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד מצוין בדו"ח כי אישורים רבים ניתנו גם לבנייה באיתמר ובגבעות, שזכו

לאישור של כ-500 יחידות דיור נוספות. מעבר להתנחלויות אלו, מצביע הדו"ח על הקמת כמה מאחזים חדשים ובנייה של יותר ממאה בתים חדשים מעבר לקו הירוק.

 

ב"שלום עכשיו" טענו בעקבות פרסום הדו"ח שערכו כי "המתנחלים כפויי טובה. ביבי השקיע רק בהם והם שוקלים להצביע למפלגות אחרות? הדו"ח מבהיר מדוע הממשלה הזאת טובה למתנחלים ורעה לישראל".

 

לעומת זאת, במועצת יש"ע בירכו על הדו"ח ואמרו: "מועצת יש"ע מברכת את מפעל תיעוד ההתיישבות של 'שלום עכשיו'. אנו מקווים שבשנים הבאות נתוני הבנייה יהיו כפולים ומכופלים. בלבנו גם שמורה פינה חמה ל'שלום עכשיו', על כך שבעקבות העתירות שהגישו לבג"ץ יחד עם ארגוני שמאל נוספים אושרו וקודמו הליכי תכנון לשכונות ויישובים ברחבי יהודה ושומרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור E1 השנוי במחלוקת
צילום: רויטרס
מומלצים