שתף קטע נבחר

דיור מוזל בראש העין: דירות ב-620 אלף שקל

שר השיכון ממשיך להיערך בכל הכוח לבחירות הקרובות ולקרוץ לציבור החילוני. אחרי שאתמול דיווח על דירות ביבנה בפחות מחצי מיליון שקל, הפעם הודיע אטיאס על תחילת שיווק פרויקט לדיור מוזל בראש העין, במסגרתו ייבנו 544 דירות, מתוכן 136 יח"ד במסלול מחיר למשתכן - שמחירן ינוע סביב 620 אלף ש'

אחרי שאתמול (ג') דיווח על דירות ביבנה שעולות פחות מחצי מיליון שקל , שר השיכון ממשיך להיערך לבחירות הקרובות בכל הכוח - גם מול הציבור החילוני. ועדת המכרזים במשרד הבינוי והשיכון הודיעה על החברות הזוכות במכרז על קרקע לבניית 544 דירות חדשות בראש העין - מתוכן 136 דירות שיימכרו לציבור הזכאים במסגרת מסלול "מחיר למשתכן".

 

עוד על אריאל אטיאס בערוץ הנדל"ן :

 

לדברי המשרד, מדובר במכרז במסלול "מחיר למשתכן" הגדול ביותר מזה 17 שנה, שיכלול בסיומו כ-14 אלף דירות חדשות במרכז הארץ. הדירות ייבנו באזור החדש במזרח העיר ויימכרו לפי השיטה שיזם השר אריאל אטיאס, לפיה מחיר הקרקע יעמוד על מחצית מערכה - במקום על ערכה המלא.

 

מוועדת המכרזים נמסר כי חברת גיא ודורון לוי זכתה ב-3 מתחמים הכוללים בסך הכל 400 דירות. במתחם הראשון תוכל החברה לבנות 240 יחידות דיור במחיר של 6,195 שקל למ"ר (בתוספת מע"מ) - כך שדירה בשטח של 85 מ"ר תעלה כ-616 אלף שקל.

 

במתחם השני תבנה החברה 64 יחידות דיור במחיר של 7,152 שקל למ"ר (בתוספת מע"מ) - כך שדירה בשטח של 85 מ"ר תעלה כ-711 אלף שקל. ובמתחם השלישי תבנה החברה 96 יחידות דיור במחיר של 6,274 שקל למ"ר (בתוספת מע"מ) - כך שדירה בשטח של 85 מ"ר תעלה כ-624 אלף שקל.

 

גם חברת דונה זכתה במכרז - במתחם אחד לבניית 144 דירות במחיר של 8,792 שקל למ"ר (בתוספת מע"מ) - כך שדירה בשטח של 85 מ"ר תעלה כ-874 אלף שקל. יצוין כי במכרז הוצעו קרקעות לבניית 1,202 יחידות דיור, אך נרשמו ביקושים רק ל-45% מהן - כאמור, לבניית 544 יחידות דיור.

 

חשוב להבהיר: בכל המתחמים רק 25% מהדירות מיועדות לזכאים. כלומר, כ-136 דירות יימכרו בהנחות לזכאים, והיתרה - 408 דירות שיישווקו בשוק החופשי. ההרשמה לזכאים במכרזים אלה נפתחת בדרך כלל כשנה לאחר מועד ההכרזה על הזוכים - עם הוצאת היתרי בנייה מהרשויות המקומיות, אז יתפרסמו על כך הודעות בשני עיתונים יומיים ובאתר משרד השיכון תחת שיווק מכרזי "מחיר למשתכן".

 

אטיאס: "האוצר צריך להפסיק לספסר בקרקעות"

במשרד השיכון הבהירו כי "במכרזי מחיר למשתכן היזמים מתחרים על המחיר הסופי הנמוך ביותר לדירות לזכאים, ולכן ההנחה הולכת כולה לטובת הזוגות הצעירים". עוד הוסיפו כי "בכל הדירות ניתנת עדיפות ליוצאי צבא".

 

השר אטיאס תקף בהזדמנות זו את האוצר ואמר כי האוצר צריך להפסיק לספסר בקרקעות המדינה - ואז הזוגות הצעירים יהיו המרוויחים. לדבריו, "אני מקווה שכך יהיה גם במכרזי המחיר למשתכן והדיור להשכרה לטווח ארוך, שתוצאותיהם צפויות בתקופה הקרובה".

 

נזכיר כי אתמול זכתה חברת מבנים ונתיבים במכרז לבניית 117 יחידות דיור במתחם יבנה-דרום בשכונת יבנה הירוקה, מתוכן 18 יחידות יימכרו במסלול "מחיר למשתכן". לפי תוצאות המכרז, המחיר למ"ר עומד על 4,441 שקל - כלומר מחיר דירה לזכאים בשטח של 95 מ"ר יעמוד על 493.6 אלף שקל בלבד (כולל מע"מ).

 

בקרוב צפויות להתפרסם תוצאות המכרז במודיעין, המציעה קרקע לבניית 827 יחידות דיור. במכרז זה כ-15% מהדירות יימכרו במסלול "מחיר למשתכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העין
צילום: עידו ארז
שר השיכון, אריאל אטיאס
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים