שתף קטע נבחר

חייל התלונן: מפקד הבסיס סטר לי כי איחרתי

המשטרה הצבאית בודקת תלונה של חייל בבסיס בצפון, שטען כי סא"ל סטר לו בפניו מול חיילים אחרים מפני שהרבה לאחר. המב"ס טען בתגובה כי ניסה להגן על עצמו. החייל סיפר למקורביו: אני נאלץ להיעדר מהבסיס כדי לעזור למשפחתי

תקרית אלימה חמורה בין מפקד לפקוד בצה"ל: המשטרה הצבאית בודקת תלונה של חייל בשירות חובה שטוען כי הוכה על ידי מפקדו - קצין בדרגת סגן אלוף - מפני שאיחר לבסיס. בתחקיר הראשוני טען מפקד הבסיס שהוא נאלץ להגן על עצמו מפני החייל.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

החייל, שהתגייס לצה"ל לפני חצי שנה ומשרת בתפקיד מנהלתי, התעמת אתמול (יום ג') עם מפקד הבסיס העורפי בצפון הארץ. בתלונתו טען החייל כי מפקד הבסיס תקף אותו פיזית לעיני חיילים אחרים. לדבריו, בזמן ההמתנה לארוחת הצהריים, זעם עליו המפקד מפני שאיחר פעמים רבות בהגעה לבסיס, ובסמוך לכניסה לחדר האוכל הוא אחז בו בעוצמה, ניער אותו וסטר בפניו.

 

החייל ציין כי מי שהפריד בינו למפקד היה רס"ר הבסיס שעמד בסמוך. החייל דיווח כאמור על התקרית למשטרה הצבאית ובשעות הערב ניגש להיבדק אצל רופא בעקבות חבורה על ידו. החייל סיפר כי האירוע הותיר בו טראומה וגרם לו לבכות במשך דקות ארוכות.

 

החייל ציין עוד כי איחוריו נבעו בגלל מצבה הסוציו-אקונומי הקשה של משפחתו. לטענתו, הוא נאלץ להיעדר הרבה עקב הרצון לסייע להוריו. גם בבסיס עצמו החלו לתחקר את האירוע על מנת לקבוע אם יש לפתוח בהליך משמעתי או פלילי מול המעורבים.

 

כאמור, מפקד הבסיס טען בתחקיר הראשוני כי הוא ניסה להגן על עצמו. עוד עלה מהממצאים הראשוניים כי אכן היה מגע פיזי בין המפקד לפקודו. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע מוכר ויתוחקר ביחידה. עם סיום התחקיר יינקטו צעדים דרושים להמשך הטיפול במקרה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלימות בבסיס (אילוסטרציה)
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים