שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסוף השבוע
  פסטיבל "ימי שירה במדבר" בנגב, סיורי נטיעות לקראת ט"ו בשבט ללא תשלום ברחבי הארץ, טיול מודרך בין גבעות הכורכר בטירת שלום ועוד אירועי חורף לשבת שמשית. רק תבחרו

  צפון

   

  טיול במערת אצבע בכרמל

  סיור מודרך למשפחות בהר הכרמל, שם מסתתרת "מערת אצבע" שצורתה משונה. המטיילים יבררו כיצד נוצרה ואת מי שימשה, מהם השפעות החברה האנושית על סביבת הכרמל ועל תהליך השבת בעלי החיים לסביבת מחייתם. כולל כניסה לחי-בר כרמל.

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  משקיף אל מרחבי הכנרת

  "מצפה אופיר" ממוקם בדרום הגולן בנקודת נוף מרשימה המשקיפה אל מרחבי הכנרת, הגליל והגולן. בימים אלה פורחות באתר שלל רקפות וגם עצי השקד החלו לפרוח. ניתן לשלב ביקור במקום עם סיור בנחלים הגועשים והמפלים השוצפים בגולן.

  מתי: חמישי-שבת, 19-17 בינואר

  מחיר: כניסה חופשית

   

  סיור בין נשרים

  חי בר כרמל איננו גן חיות ולא ספארי, אלא מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. רשות הטבע והגנים מזמינה לסיור מודרך בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר אשר שוטטו בו בחופשיות עוד בתקופת המקרא.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  יחמורים בחי בר כרמל (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים) (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)
  יחמורים בחי בר כרמל(צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)

   

  עמקים

   

  מטיילים ואוכלים בעמקים

  פסטיבל "טעמים בעמקים" חוגג את השנה התשיעית עם שילוב של קולינריה וחקלאות בסופי השבוע של חודש ינואר. במושבים הכפריים היוגב וציפורי, אומנים ושפים פותחים את ביתם לתצוגה ולמכירה של מאכלים כפריים, תוצרת המשק ואומנות מקומית לצד פעילות לכל המשפחה. בפסטיבל משתתפים מסעדות ובתי קפה מובילים שיציעו ארוחות במחירים קבועים. התפריטים כוללים שלוש מנות וכוס יין מיקבי תבור במחירים שבין 109-79 שקל לאדם לארוחה מלאה. בתי הקפה יגישו ארוחות בוקר או בראנץ' במחיר 39 או 49 שקל לאדם.

  מתי: חמישי-שבת, 19-17 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  משקים חקלאיים פתוחים

  במסגרת פסטיבל "טעמים בעמקים", משק "כרמל יבולים" במושב היוגב מקיים סיורים במשק החקלאי, המתמחה בגידולים ירוקים בגידול הידרו-פוני. מוצרי המשק כגון אפונה סינית, חסה "סלנובה", נבטים ותבלינים נמכרים בחנות המשק. בסמוך אליהם נמצא מטבח האירוח "ICOOK" של דורון בר-און ובו תתקיים ארוחת בראנץ' חורפית.

  מתי: שישי, 18 בינואר, בכרמל יבולים יתקיימו שני סיורים בשעה 10:00 וב- 12:00, הבראנץ' פתוח בין השעות 10:00 - 16:00.

  מחיר: סיורים ללא תשלום במשק כרמל בתיאום מראש, בראנץ' - 70 שקל לאדם

  לפרטים: כרמל יבולים 04-9891858 שלוחה 5, בראון 04-9893247

   

  על הדבש ועל המשי

  במתחם "דבורת התבור" בשדמות דבורה מקיימים פעילויות חורפיות בחללים סגורים ומחוממים גם בימים גשומים. הפעילות מתאימה לכל המשפחה וכוללת חליטת תה צמחים בתוספת דבש שמוגשת באופן חופשי למבקרים. במסגרת הפעילות מסיירים במכון הדבש, במצפה דבורים ובאולם גידול המשי. הסיור מלווה בהסברים על חיי הדבורים, גידול טוואי המשי וצפייה בפקעות מהן מפיקים את המשי. בנוסף, מתקיימת תחנת יצירה להכנת שוקולד דבש אינדיאני, נר דונג ריחני, שכמיית דבורה, קישוט גבש ושלט לחדר.

  מתי: חמישי-שבת, 19-17 בינואר, 17:00-09:00, שישי עד 15:00 (כניסה אחרונה שעתיים לפני סגירה)

  מחיר: 35 שקל, 48 שקל לילד

  לפרטים: 04-6769598, 0505-637645

   

  דבורת התבור (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  דבורת התבור(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  חג היער בציפורי

  חג היער בדרך נוף יערות ציפורי, הפעלות לכל המשפחה על עצים ובעלי חיים בטבע. פינת "הפחמנומטר"

  בה ניתן לחשב כמה עצים חדשים יכסו על פעילות שנתית של כל המשפחה ב"חשבון הבנק" של הפחמן והחמצן בעולם ו"להחזיר עצים לסביבה", משחקי יער ונטיעות.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

   

  חוויה קולינרית במרחבי היער

  טיול מודרך למשפחות אל מרחבי יערות מנשה לחוויה קולינרית ייחודית. טיול בין העצים הגבוהים, היכרות עם צמחי הבר למאכל הגדלים באזור, סיפורים אודותיהם וסיום בארוחה דשנה היישר מהטבע לחיך.

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מרכז

   

  סיור ונטיעות ללא תשלום

  קרן קימת לישראל עורכת סיור שישי-חופשי מדי יום שישי ברחבי הארץ. השבוע יערך טיול לאוהבי לכת בשבילי יער פחות מוכרים, מקברות המכבים אל נחל נטוף, עם נטיעות בלב יער בן שמן (כקילומטר וחצי הליכה רגלית) משך הטיול והנטיעה כשלוש שעות בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  יער בן שמן (צילום: אבי חיון, קק"ל) (צילום: אבי חיון, קק
  יער בן שמן(צילום: אבי חיון, קק"ל)

   

  סיור עצים וקונצרט בגנים

  בגני "רמת הנדיב" מקיימים לכבוד ט"ו בשבט סיור בסימן עצים. הקהל מוזמן לצפות בעצים המיוחדים ולהקשיב לסיפורים הקשורים בעולמם. העצים הוותיקים ביותר ניטעו בשנת 1954 והסיור יעבור בין העצים הקשישים והצעירים יותר, תוך קבלת הסברים מהאגרונום ואוצר הגנים, שי כץ. הוא יספר על חיי העץ, עמידותו בתנאי מזג האוויר הקיצוניים, המלחמות במזיקים והשימושים השונים לבניית סירות וכלי נגינה. בסיום הסיור יתקיים קונצרט ב"אמפי" ללא תשלום.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 09:30

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: יש להרשם מראש לסיור בטל. 04-6298111

   

  הזרעים הכי טובים ביער

  מפגש במחלקת היער במרכז קק"ל בכניסה למושב בית נחמיה, הסמוך לשוהם. המשתתפים ישמעו על יחידת "האלפיניסטים" של קק"ל, המטפסת על עצים גבוהים כדי לאסוף את הזרעים הכי טובים ביער. יראו איך מטפלים בזרעים ושומרים עליהם עד שיגיע זמנם לעבור אל המשתלות. הדגמת התהליך מזרע לשתיל המוכן לצאת אל היער. בנוסף לסיור תתקיים פעילות לילדים, קישוט עציץ, מילוי עציצים באדמה ושתילת שתיל שהוכן במיוחד.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 14:00-10:00 ושבת, 19 בינואר, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

   

  מנזרים על שפת הירדן

  סיור מודרך בקסאר אל יהוד בעת חג האפיפניה. המטיילים מוזמנים לקחת חלק בחוויה דתית יוצאת דופן, עם צליינים מהכנסיות המזרחיות הבאים לטבול בנהר הירדן המקודש בטקס הטבילה האורתודוקסי בקאסר אל יהוד. בהמשך סיור בקומראן, הסברים על הקשר בין הטבילה הנוצרית ליהודית וסיפורים על הכת המיוחדת שכתבה את המגילות.

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  צליינים בקאסר אל יהוד (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  צליינים בקאסר אל יהוד(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  בין קריקטורה לפוליטיקה

  לרגל זכייתו של אדר דריאן בפרס עיפרון הזהב לשנת 2012, ישוחח דריאן עם מישל קישקה על השפעתה של הקריקטורה בפוליטיקה הישראלית. אל השיחה יצטרפו היוצרים שי צ'רקה (מקור ראשון), גיא מורד (ידיעות אחרונות), שלמה כהן (ישראל היום( ויונתן וקסמן (כלכליסט) ויערכו דיון מיוחד לקראת הבחירות בארץ. במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 11:00

  מחיר: 15 שקל

   

   

  הולכים ונוטעים בשבילי היער

  טיול לאוהבי לכת בשילוב נטיעה ביער בן שמן. הליכה בין עצי היער ופעילות חגיגית של נטיעה באדמת הארץ. הטיול מיועד למי שאינו חושש מהליכה בדרכי היער ובבוץ. משך הטיול כשלוש שעות.

  מתי: שישי, 18 בינואר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

   

  אמנות וסדנאות בטבע

  פעילות אמנותית למשפחות בגן לאומי ירקון הכוללת תערוכת ציורי טבע, תערוכת צילומים בעקבות השריפה בכרמל, סדנאות בנושא ציורי טבע, התנסויות באמנויות ברחבי הגן כולל חיפוש אחרי זוויות צילום, טיפים לצילום טבע בהרצאה מקצועית וטיולים מודרכים בנושא אמנות וטבע. בנוסף, תתקיים הופעה מוסיקאלית של כלי נגינה ממוחזרים, "צלילים מחצר הגרוטאות" וסדנה על תהליך ההתכלות והמיחזור. במידה וירד גשם הפעילות תדחה בשבוע.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 15:00-11:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-9348462

   

  מתבוננים, חוקרים ומגלים

  סיור למשפחות במוזיאון העיצוב חולון, באמצעות משימות של התבוננות, חקר וגילוי מפענחים המשתתפים את שפת העיצוב - חומרי-גלם, צורות, שימושים ורעיונות המסתתרים מאחורי המוצגים ברחבי הגלריות. נושא הפעילות בתערוכה הנוכחית הוא כסאות כחפץ מעוצב. במהלך הסיור המשתתפים מגבשים הגדרה למלה "כסא" על מופעיו השונים בתערוכה דרך מושגים של עיצוב. הם חוקרים חפצים בתערוכה בהתייחסות למושגים יצירתיות, השראה ותרבות ומגלים את תהליכי האבולוציה של כסאות, אופני ייצור כסאות ויצירתיות בעידן מחסור. מתאים לגילי 10-7.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 12:30 ו-14:30

  מחיר: 35 שקל למשתתף

  לפרטים: בהרשמה מראש: 073-2151500

   

  מוזיאון העיצוב בחולון ()
  מוזיאון העיצוב בחולון

   

  מוסיקה, צלילים וסיפורים

  בגן לאומי בית גוברין תתקיים חוויית של מוסיקה, צלילים וסיפורים מוסיקליים. הכרת חלילים ייחודיים מקצוות תבל במופע, המשלב סיפור והכרת תרבויות דרך מנגינות החליל.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 15:00-11:00. המופעים בשעות 12:30 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  גיבור הסיפור

  השקה לספר החדש "ילד עיר" של הסופרת שהם סמיט והמאיירת מיכל בוננו במוזיאון הישראלי לקריקרטורה וקומיקס בחולון. באירוע ישוחחו המשתתפים עם סמיט על גיבור הסיפור ועלילותיו ובוננו תנחה את המשתתפים בציור דיוקנאות עצמיים על רקע נופים עירוניים. כחלק מהאירוע, על כל משתתף להביא תצלום אישי או משפחתי.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 11:00

  מחיר: 15 שקל

   

  בין גבעות הכורכר

  טיול מודרך למשפחות בין גבעות הכורכר בטירת שלום. במרחב הפתוח בין נס ציונה ורחובות יגלו המטיילים את הטבע בשיא הדרו וילמדו על שימורו של האזור מפיתוח.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 13:00-9:00

  מחיר: ללא תשלום

   

  בנתיב הל"ה

  צעדה לילית בנתיב מחלקת ההר, צעדת הל"ה, תצא בעקבות מחלקת הל"ה, בדרך בה הלכו, בלילה בו צעדו לפני 65 שנים, בליווי סיפור חייהם של הנופלים. היציאה בחצות מנתיב הל"ה דרך נחל גדור לגבעת הקרב, למרגלותיה ייערך טקס הסיום של הצעידה בשעות הבוקר המוקדמות. אורך המסלול כ- 13 קילומטרים. למרגלות גבעת הקרב תהיה עמדת הדרכה של קרן קימת לישראל.

  מתי: חמישי, 17 בינואר, בחצות

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-9933863

   

  גבעת הקרב של שיירת הל"ה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  גבעת הקרב של שיירת הל"ה(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  צעדת הנרקיסים

  בית הספר "הכפר הירוק" מקיים בשיתוף עם החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת תל אביב, את צעדת הנרקיסים השנתית, במהלכה יצעדו אלפי מטיילים בין שבילי הנרקיסים הפרוסים על כ-1,400 דונם של שטחים ירוקים וישתתפו בתחרות צילום בטבע. במסגרת הצעדה יוכלו המטיילים ליהנות משלל אטרקציות הנמצאות לאורך השבילים, ביניהן מערות קבורה שומרוניות מהתקופה הביזנטית, בריכת החורף וצמחייה נדירה. במקביל לצעדת הנרקיסים תתקיים תחרות צילומי נוף באמצעות מכשירי סלולר ואייפד, כשהתמונה הזוכה תתנוסס לאורך השנה הקרובה על גבי פרסומי הכפר הירוק.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

   

  בעתיקות קיסריה

  סיור ערב חוויתי בעתיקות קיסריה, מלווה בעששיות. כולל מעבר סתרים סודי והרפתקאות המלך הורדוס. משך הסיור כשעתיים. יש להצטייד בלבוש חם.

  מתי: שישי, 18 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  צבים וסיפורים

  ביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים, בו מטפלים אנשי רשות הטבע והגנים בצבי-ים פצועים וחולים. במרכז ההצלה, הסמוך למכמורת שבעמק חפר, ניתן לראות את הצבים, לשמוע עליהם סיפורים, להבין את הבעיות עימם הם מתמודדים וכיצד אנו, ילדים ומבוגרים, יכולים לעזור להם. מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה.

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מפריחים עפיפונים

  מדי שבת בחודש ינואר תתקיים פעילות הפרחת עפיפונים בגן לאומי חוף פלמחים. ניתן להביא עפיפון מהבית או לרכוש. המפגש במרכז השירות למטייל עם כוס תה חם.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 15:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  חוף הים בפלמחים (צילום: יריב נח  ) (צילום: יריב נח  )
  חוף הים בפלמחים(צילום: יריב נח )

   

  תל אביב

   

  מסע מוסיקלי ליוון

  מופע המוקדש ל- 100 שנות מוסיקה ביוון יפתח את סדרת מופעי התרבות של "תרבות וקהילה" בבינלאומי. במופע תיקח הזמרת והמוסיקאית נטלי אוריון את הקהל למסע מוסיקלי לאורך שנות התפתחותה של המוסיקה היוונית עם השירים האהובים של גדולי המלחינים והזמרים, שהפכו לחלק בלתי נפרד מן הנוף התרבותי גם בישראל. אודיטוריום בית הבנק הבינלאומי, רוטשילד 42, תל אביב.

  מתי: חמישי, 17 בינואר, 20:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-5130001

   

  ראש העיר והקרחת

  תיאטרון אורנה פורת לילדים ובני נוער יעלה את הצגת הילדים "מעלה קרחות" במוזיאון תל אביב לאמנות. בקרחת יער, בין שיחים ופרחים, ישנה עיר שכל תושביה קרחים ושמה "מעלה קרחות". התושבים שם מאד גאים בקרחות שלהם והם לא ראו שערה מעולם. בוקר אחד מגלה ראש העיר לתדהמתו כי על ראשו צומחת שערה. מתאים לילדים בגילי 12-6.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 11:00

  מחיר: 90 שקל

  לפרטים: 03-6077020

   

  תיאטרון אורנה פורת (צילום: יוסי צבקר) (צילום: יוסי צבקר)
  תיאטרון אורנה פורת(צילום: יוסי צבקר)

   

  הבנק העברי הראשון

  תערוכה חדשה במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב - "הבנק של ולירו", הבנק העברי הראשון בארץ-ישראל 1848– 1915. בתערוכה מוצגים פריטים מיוחדים שנאספו בארץ וברחבי העולם, תעודות פיננסיות ומסמכים, לצד תמונות וחפצים משפחתיים של הבנקאי יעקב ולירו.

  מתי: חמישי, 17 בינואר, עד השעה 20:00 ושישי-שבת, 19-18 בינואר, עד 14:00

  מחיר: בתשלום

   

  מרחבים חדשים

  בבית מני בתל אביב תיפתח התערוכה הקבוצתית " מרחבים חדשים II ". התערוכה, אותה אוצרת ד"ר סמדר שפי, מורכבת משש תערוכות יחיד של האמנים: אלה אמיתי סדובסקי, אניסה אשקר, איתן בן-משה, יאיר ברק, שירה גפשטיין-מושקוביץ ומאשה זוסמן לצד הקבץ של עבודותיהם מאוסף הבנק.

  מתי: חמישי, 17 בינואר, 21:00-10:00 ושישי, 18 בינואר, 14:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

  ירושלים

   

  פוסעים באמת מים קדומה

  סיור מודרך אל אמת המים החשמונאית בירושלים. אמת המים הינה פלא ארכיטקטוני מתקופת בית שני, בדרך לאמה יחלפו המטיילים על פני פסיפס יפה, המתאר את מהלך האמה עד לירושלים. משם כניסה לאור פנסים אל בטן ההר, שם יפסעו באמת המים הקדומה בה זרמו בעבר המים לעיר. יציאה בלב יער השלום לתצפית על ירושלים הקדומה והר הבית.

  מתי: שישי, 18 בינואר

  מחיר: 35 שקל למבוגר, 25 שקל לילד

  לפרטים: 02-6268700

   

  עיר דוד בתנועה ובצליל

  סיורי ערב בירושלים הנפתחים בתצפית לילה מראש "בית הצופה", הממחישה את מיקומה הייחודי והנמוך של עיר דוד המקראית ביחס לחומות המקיפות את ירושלים העתיקה. הסיור נמשך אל "קריית השלטון" הקדומה, שם מוקרן על העתיקות מיצג אמנותי יפה וחדש, המספר את סיפורה של עיר דוד בתנועה וצליל.

  מתי: חמישי, 17 בינואר

  מחיר: 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

  לפרטים: 02-6268700

   

  עיר דוד (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  עיר דוד(צילום: רון פלד)

   

  סיור צפרות

  סיור מודרך וטיבוע ציפורים למשפחות בתחנה לחקר ציפורים בירושלים. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי.

  מתי: שישי, 18 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  חצרות ופינות קסומות

  הרשות לפיתוח ירושלים, חברת עדן ומנהל קהילתי לב העיר מזמינים אתכם ליהנות מחוויית סיורים מודרכים במרכז ירושלים. החצרות והפינות הקסומות, הבתים בעלי הארכיטקטורה המפוארת, ההיסטוריה שבין האבנים, התרבות המתחדשת והטעמים הנפלאים. נפגשים ביריד בצלאל, רחוב בצלאל 1.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 12:00

  מחיר: ללא תשלום

   

  בשכונת עין כרם

  סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע, המרכז לתרבות ירוקה בשכונת עין כרם ירושלים. מקום מפגש: ליד מסעדת "אגוה" בפניה לרחוב המעין.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-6252357

   

  מעיין מרים בעין כרם (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  מעיין מרים בעין כרם(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  שכונת תלפיות

  סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע, המרכז לתרבות ירוקה בשכונת תלפיות ירושלים. מקום מפגש: צומת הרחובות ינובסקי וביתר.

  מתי: שישי, 18 בינואר, 9:30

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-6252357

   

  עמק הרפאים וסביבתו

  סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע, המרכז לתרבות ירוקה בעמק הרפאים וסביבתו בירושלים. מקום מפגש: צומת רחובות עמק רפאים ודרך בית לחם.

  מתי: שבת, 19 בינואר, 15:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-6252357

   

  הוקוס-פוקוס מתמטיקה

  סדנאות פעילות יתקיימו בימי שבת של חודש ינואר במוזיאון המדע ירושלים. הדגמה 'הוקוס פוקוס מתמטיקה' - מה בין קסמים, קוסמים ומתמטיקה? (בשעה 14:00). מופע באודיטוריום: "דוקטור מולקולה"- מופע מדעי הומוריסטי שיוצא לחשוף את הכוחות הנסתרים בעולמנו בעזרת הילדים (מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה, בשעה 13:00). הדגמה של חשמל סטטי (בשעה 12:00).

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6544888- 02

   

  דרום

   

  ימי שירה במדבר

  פסטיבל "ארץ אחרת - ימי שירה במדבר" יתקיים זו השנה ה-12 במדרשת בן גוריון שבמועצה האזורית רמת הנגב. במשך השנים בהן הוא נערך הפך הפסטיבל לאחד מההתכנסויות החשובות של עולם הרוח הישראלי, ומגיעים אליו בכירי המשוררים, הסופרים, המוזיקאים, חוקרי הספרות והשירה, אנשי הקולנוע ואנשי הרוח בארץ. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יקריאו ויציגו האמנים מיצירותיהם, יערכו כיתות אמן ומפגשים אינטימיים עם הקהל, וישתתפו בדיונים ופאנלים במגוון נושאים.

  מתי: חמישי-שבת, 19-17 בינואר

  מחיר: ללא תשלום

   

   

  בעיר העתיקה שבטה

  טיול מודרך בין הנופים האינסופיים של המדבר. סיפורם של הנבטים, הנוודים המסתוריים, בעיר העתיקה "שבטה". המשך אל נחל לבן, עליה על דרך העפר שבין נחל בתריר ונחל דרורים, אל הר חוטב וחזרה אל שבטה דרך נחל זיתן.

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  העיר העתיקה שבטה (צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע) (צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע)
  העיר העתיקה שבטה (צילום: לביא ארצי, החברה להגנת הטבע)

   

  בין מדרגות סלע ומפלים יבשים

  טיול מודרך במסלול מדברי ומעט אתגרי בירידה בנחל אבוב, בין מדרגות סלע, מפלים יבשים ואולי גם גבים מלאים. סיום בסיור בכפר הפלאחים דריג'את שבו מערות ששימשו למגורים וכיום משמשות לתיירות.

  מתי: שבת, 19 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  ג'אז בים האדום

  מהדורת החורף של פסטיבל ג'אז בים האדום תתקיים השנה במגוון אולמות בבתי המלון באילת ותכלול מופעים, כיתות אמן, בר ג'אז וג'אם סשן לילי. רשימת האמנים בפסטיבל תכלול את: שלישיית סטנלי ג'ורדן, רביעיית אריק טרופז, Motion Trio, רביעיית פורטיקו , רביעיית יורי הונינג, איתמר דוארי ו- The Unipulse, בנג'מין טאובקין וחברים, רביעיית עמית פרידמן, מאיה בלזיצמן ומתן אפרת.

  מתי: חמישי-שבת, 19-17 בינואר

  מחיר: בתשלום

   

  ג'אז בים האדום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ג'אז בים האדום (צילום: מוטי קמחי)

   

  נוודים במדבר

  חופשה משפחתית בבית ספר שדה הר הנגב. סוף השבוע יפתח בהרצאת מבוא על מערכת השמש והחלל מסביב ויציאה לתצפית כוכבים מודרכת מתחת לכיפת השמיים. למחרת יום בסימן הנוודים, טיול בשיירת גמלים אל שבילי המדבר. הגמלים מלווים את המטיילים ונושאים על גבם את המטען. עצירה בחורשה הצופה לנופו של המכתש והיכרות עם דמות רועה הצאן.

  מתי: שישי-שבת, 19-18 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוטוטו ט"ו בשבט - באים לנטוע?
  צילום: shutterstock
  מומלצים