שתף קטע נבחר

נתניהו בסתיו: 40 מיליארד גירעון? תבדוק נתונים

לפני שלושה חודשים האשים מופז את ראש הממשלה במדיניות שהובילה לגירעון של 40 מיליארד שקל. "איזה 40 מיליארד? מאיפה הוא הביא את זה", ענה שטייניץ, ונתניהו הוסיף: "שיבדוק את הנתונים". השבוע התברר: המספרים נכונים

גירעון של 40 מיליארד? "שיבדוק את הנתונים", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו וחיוך על פניו - בזמן שיו"ר האופוזיציה שאול מופז האשים אותו במדיניות שהובילה את ישראל לגירעון הכבד בתולדותיה. זה היה ב-15 באוקטובר, שלושה חודשים לפני שהציבור כולו התבשר שהגירעון אכן הגיע למספר לא נתפס זה.

 

ביום פיזור הכנסת עלה יו"ר קדימה מופז על במת הכנסת ותקף את נתניהו: "מדיניות אחראית, כפי שנוהג ראש הממשלה לומר, לא יוצרת גירעון תקציבי בגובה 40 מיליארד שקלים, הגירעון הכבד ביותר שידענו בעשרות השנים האחרונות. מדוע היה צריך להגיע לבור הזה של 40 מיליארד שקל?"

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet  

 

"איזה 40 מיליארד?" תהה שר האוצר יובל שטייניץ, האיש האמון על תקציב המדינה ואמור לדעת יותר מכל אחד אחר מה הגירעון הצפוי באותו רגע וגם בעוד כמה חודשים. "אני לא יודע מאיפה הוא מביא את זה", הוא הוסיף.

 

גם ראש הממשלה נתניהו לא שתק מול הביקורת של מופז. "שיבדוק את הנתונים", אמר נתניהו. שלושה חודשים לאחר מכן התברר כי אותם מספרים שנתניהו ושטייניץ כפרו בהם, הם המספרים הנכונים.

 

בתחילת השבוע דיווח משרד האוצר בסיכום השנתי של הכנסות המדינה ממסים לשנת 2012 כי הגזירות הכלכליות שהוטלו בקיץ האחרון לא הצליחו לשפר את מצבה של קופת המדינה, והגירעון בתקציב הגיע סכום של כ-39 מיליארד שקל - 4.2% מהתוצר המשקי הגולמי. בתוכנית המקורית של התקציב תוכנן גירעון של כ-18.3 מיליארד שקל, המהווים שני אחוזים מהתוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך ערוץ הכנסת
נתניהו. 40 מיליארד?
צילום: מתוך ערוץ הכנסת
מופז על הבמה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים