שתף קטע נבחר

מטוס הרקולס ביצע נחיתת חירום במחניים

שבועיים לאחר שטייס ונווט נטשו מטוס F-16 במהלך נחיתה ברמת דוד, שוב נחיתת חירום של מטוס צבאי בעקבות שריפה קטנה שפרצה בגנרטור בבטן המטוס. המנחת נסגר. איש לא נפגע

שוב נחיתת חירום של מטוס צבאי: מטוס הרקולס של חיל האוויר ביצע הערב (יום ה') נחיתת חירום בשדה התעופה האזרחי מחניים שבגליל העליון, בעקבות אש בגנרטור שהיה בבטן המטוס, ככל הנראה מקצר. איש לא נפגע.

 

 

שבעה צוותי כיבוי מתחנת הכיבוי גליל עליון-גולן הוזעקו, אבל השריפה הקטנה כובתה עוד לפני כן. שדה התעופה נסגר לנחיתות ולהמראות. בחיל האוויר הוחלט לקרקע את מטוס ה"קרנף" עד לסיום התחקיר. צוותים טכניים של חיל האוויר הגיעו בשדה התעופה והחלו לבדוק את המטוס.

 

מערך מטוסי ההרקולס קורקע בעקבות נחיתת החירום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מערך מטוסי ההרקולס קורקע בעקבות נחיתת החירום(צילום: אביהו שפירא)

 

"ככל הנראה היה במטען של ההרקולס גנרטור שהחל לבעור", סיפר נתן בן שימול, דובר כבאות גליל עליון וגולן. "המטוס ביצע נחיתת חירום, כבאיות של שדה התעופה הגיעו למקום ושבעה צוותי כיבוי של גליל עליון הוזנקו לאזור. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק גדול. למטוס נגרם נזק. העשן יצא מחוץ למטוס וכשפתחו את בטן המטוס יצא משם רכב צבאי. אחרי כשעה השדה נפתח שוב לתנועה".

 

עוד בחדשות ynet:

 

נחיתת החירום במחניים אירעה שבועיים לאחר שטייס ונווט של מטוס F-16 נטשו במהלך נחיתה בבסיס רמת דוד. השניים נטשו את מטוס הברק בשל תקלה טכנית שהתגלתה במהלך הנחיתה, והייתה עלולה לגרום להתרסקותו. הם הועברו לבדיקות בבית חולים ושוחררו לאחר שעברו סדרת בדיקות.  

 

היום חזר מערך מטוסי ה-F-16 מסוג ברק לפעול, לאחר שהמטוסים קורקעו בעקבות התקלה בכן הנסע. מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, הנחה כי מטוסי הברק ישובו באופן הדרגתי לטיסות אימונים, לאחר שהוצגו לו ממצאי תחקיר הביניים אשר בוצע בעקבות קריסת כן הנסע במטוס ונטישת הצוות לפני כשבועיים.

 

בתחקיר נמצא כי פעולות האחזקה במטוס וכן תפעולו והטסתו על ידי צוות האוויר היו תקינות ובוצעו בהתאם לנהלים. אלוף אשל קיבל את המלצות צוות התחקיר להמשיך ולהעמיק את הבדיקות הטכניות. כמו כן, הנחה להחמיר את נהלי האחזקה ותפעול המטוסים. גורמים צבאיים ציינו כי גורמי להק ציוד נמצאים בקשר עם גורמים בחיל האוויר האמריקאי, המטיס גם הוא מטוסי F-16, לבחינת הסוגיה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההרקולס במחניים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים