שתף קטע נבחר

לבני נגד הבית היהודי: "חייבים ממשלה בלי בנט"

יו"ר התנועה הזהירה מפני הקמת ממשלת ימין קיצוני והבהירה: "מפלגות אחרות דורשות תשלום כספי כתנאי להצטרפות לקואליציה. אני אדרוש תשלום מדיני. ישראל חייבת ממשלה בלי בנט". יו"ר הבית היהודי ענה בציניות בדף הפייסבוק: בסדר

"ישראל חייבת ממשלה בלי בנט". כך אמרה אתמול (שבת) יו"ר התנועה ציפי לבני. היא הוסיפה כי לא תשב בממשלה שאינה מקדמת את התהליך המדיני. יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיב לכך בציניות, והיום כתב בדף הפייסבוק שלו "בסדר", בתגובה לדבריה של לבני.

 

 

"מדיניות בנט והימין הקיצוני תביא לחורבן מדינת ישראל כמו שאנחנו מאמינים בה ואוהבים אותה", אמרה לבני בכנס בצפון. "הם קוראים ל'אחים' לחזור הביתה, אבל האחים לא יחזרו לבית שאנחנו מכירים. בחסות הפנים הנחמדות והחזות הלאומית עומדת משנה קיצונית לאומנית שאותה הם מסתירים כבר חודשיים".

 

לדבריה, "ישראל חייבת ממשלה בלי בנט. הדרך היחידה למנוע ממשלת ימין קיצוני היא להצביע לנו. אם נהיה חזקים נוכל למנוע ממשלה כזו ולהרכיב ממשלה אחרת. ממשלה ציונית מרכזית שישראל צריכה מול מצב החירום המדיני בטחוני וחברתי שניצבת לפניו. רק כך אפשר לעמוד מול הקיצוניות הזו שעלולה להשתלט על הממשלה הבאה".

 

התנאי הנוסף, הבהירה לבני, הוא קידום התהליך המדיני. "בניגוד למפלגות אחרות, שדורשות תשלום כספי כדי להצטרף לממשלה, אני אדרוש תשלום מדיני כתנאי לכניסה לממשלה," אמרה.

 

לבני ניצלה את ההזדמנות גם כדי לתקוף את יאיר לפיד. "אם איילת שקד (מספר 5 ברשימת הבית היהודי – י"ק) רואה בלפיד שותף טבעי, אז הוא בוודאי לא השותף הטבעי של המרכז הישראלי. לא חסרי ניסיון ימנעו את השתלטות הימין הקיצוני, לא מפלגות שיכנסו בכל מחיר ולא מייצגות דבר ימנעו את השתלטות הימין הקיצוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר התנועה ציפי לבני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים