שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מצביעים ברגליים: כל האירועים ליום הבחירות

  אחרי ההצבעה בקלפי, יגיעו הבחירות 'האמיתיות': לצאת לטבע או אולי לבקר במוזיאון? בכדי לעזור לכם להחליט, הכנו עבורכם רשימה של כל האפשרויות לבילוי ביום השבתון. כל בחירה מנצחת!

  כלל ארצי

   

  פעילות משפחתית בגנים הלאומיים

  רשות הטבע והגנים מפעילה את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע בכל רחבי הארץ ביום הבחירות. בכל האתרים יתקיימו מגוון של פעילויות משפחתיות ברוח הבחירות. הפעילויות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לגנים.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: כניסה בתשלום, פעילות ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  צפון

   

  מים, ציפורים ומשחקים

  גשמי הברכה הביאו לשפיעת מעיינות, התהדרות התל בשלל צבעים, התחדשות וצמיחה בשמורת הטבע עין אפק. המטיילים יוכלו לראות את הביצה בצבעי החורף, להעפיל לראש התל לתצפית על הסביבה הירוקה והזורמת. סיור של כשעתיים בפינות הקסומות והנסתרות של השמורה. מפגש עם ציפורים, פרחים ושפע של מים. הסיור כולל פעילות של משחקים וסיפורים לילדים בכל הגילאים.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  מטיילים בשמורת הטבע עין אפק (צילום: הלל גלזמן, רשות הטבע והגנים ) (צילום: הלל גלזמן, רשות הטבע והגנים )
  מטיילים בשמורת הטבע עין אפק(צילום: הלל גלזמן, רשות הטבע והגנים )

   

  רוכבים ומטיילים בכרמל

  "חווית הרוכבים" בבית אורן, מציעה בילוי משפחתי ביום הבחירות. על רקע נופי הכרמל שהשתקמו אחרי השריפה ניתן לטייל ברכבי טום-קאר בנהיגה עצמית במשך שעה, לערוך טיול סוסים במשך שעה, לגלוש באומגה או להצטייד במקום במפות ולערוך טיול רגלי עצמאי. במתחם נמצאת מסעדת בשרים בסגנון המערב הפרוע "קאת בלו".

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 16:00-09:00

  מחיר: טום-קאר או טיול סוסים לארבעה במשך שעה 300 שקל, אומגה 35 שקל, בנוסף, חבילה לזוג טום-קאר+טיול סוסים+קפה ומאפה+ארוחה זוגית 380 שקל.

  לפרטים: יש לתאם מראש 04-8248474

   

  שוקולד לפני ואחרי

  השוקולטיירית אביטל גיל-בוברמן מקיימת סדנאות שוקולד במתחם ה"פטיפורים של אביטל" בנימינה. הסדנאות מיועדות לילדים ולמבוגרים ביחד ולחוד. משך הסדנא כשעה וחצי וכוללת הרצאה קצרה על ההיסטוריה של השוקולד ולאחריה הכנת פטיפורים וטעימות של סוגי השוקולד השונים. בסיום, מקבלים מארז עם הפטיפורים שיצרו. חומרי הגלם והמוצר הסופי אינם מכילים חלב. הסדנאות לילדים מעל גיל 5.

  מתי: מתי: שלישי, 22 בינואר, 17:00-08:00

  מחיר: 70 שקל לילד , 90 שקלים למבוגר

  לפרטים: בתיאום מראש 04-6288689

   

  חוות בנות ועלמות

  באתר "חצר כנרת" ממוקמת חוות העלמות. לאחר תקופה של שיקום ושימור האתר נפתחה בו תצוגה חדשה. הסיור מחייה מחדש את סיפורן של נשות העלייה השנייה ותרומתן למדינה שבדרך. כך נוכל לפגוש את רחל המשוררת, את חנה מייזל ועוד.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 17:00-15:00,

  מחיר: 20 שקל לילד, 25 שקל למבוגר

  לפרטים: בתאום מראש 04-6709117

   

  חצר כנרת (צילום: חצר כנרת באדיבות המועצה לשמור אתרים) (צילום: חצר כנרת באדיבות המועצה לשמור אתרים)
  חצר כנרת(צילום: חצר כנרת באדיבות המועצה לשמור אתרים)

   

  סיפורי המעפילים

  ב"אתר לאומי מחנה המעפילים" בעתלית נערכים סיורים מודרכים לכל המשפחה בעקבות סיפורם של מעפילים ומפקדים. הסיור כולל ביקור במאגר המידע הלאומי בנושא הפעלה וסיור בדגם אניית המעפילים "גלינה" בליווי מיצג אור קולי.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 14:00-10:00

  מחיר: 25 שקל לילד מגיל 6 ואזרח ותיק, 30 שקל למבוגר

  לפרטים: בתאום מראש 04-9841980

   

  מויזאונצ'יק

  המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מקיים פעילות ליום הבחירות. "מוזיאונצ'יק", מפגש אמנותי במיוחד, פעילות לכל המשפחה בתערוכת שטיחי הקיר העצומים של סאשה סטויאנוב. עוד במוזיאון, התערוכה האינטראקטיבית "לא המצאנו את הגלגל" פעילות לכל המשפחה בדגש על המצאת הגלגל באמנות, בטכנולוגיה ובתעשייה. בנוסף, אוסף של מכוניות עתיקות.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 12:00

  מחיר: 25 שקל למבוגר, 19 שקל לילד

  לפרטים: 04-9109609

   

  מסע בין מצלמות ישנות

  המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מקיים פעילות למשפחות ביום הבחירות. המטיילים מוזמנים למסע מרתק בין מצלמות ישנות, דרך צילום ופיתוח צילומים ועד הצילום הדיגיטלי של ימינו, באגף האינטראקטיבי החדש. בנוסף תתקיים סדנה להכנת פוטוגרמות, רישום באור.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6816702

   

  לא טוב היות האדם לבדו

  במלון מצפה הימים יתקיים מפגש עם האסטרולוג גיא מטרסו בנושא "לא טוב היות האדם לבדו". על אסטרולוגיה והתאמה זוגית בגלגל המזלות במסגרת חודש הסמוי והגלוי. במהלך ההרצאה תיערך הדגמה על התאמה זוגית בשיתוף הקהל.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 21:00

  מחיר: 100 שקל לאדם

  לפרטים: 04-6994555

   

  המשפחה בוחרת בחוברת

  בגן לאומי ברעם ובשמורת נח ל שניר תתקיים פעילות שאלות ותשובות עם חוברת הפעלה משפחתית. החוברת ניתנת לרכישה באתר בעלות סמלית של 10 שקל. בגן לאומי ברעם: בית כנסת עתיק בן 1,600 שנה. המבנה מעיד על קהילה יהודית משגשגת באזור במאה הרביעית והחמישית לספירה, בואו לגלות מהו סיפורה. בשמורת נחל שניר: האם שמורת נחל שניר מתאימה ללוטרה כבית? זאת יגלו המשתתפים תוך מילוי חוברת המשימות "הרפתקה בשמורה".

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  בית כנסת עתיק בן 1,600 שנה. גן לאומי ברעם (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  בית כנסת עתיק בן 1,600 שנה. גן לאומי ברעם(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  עמקים

   

  תצביעו ותלקקו דבש

  ב"דבורת התבור" בשדמות דבורה מקיימים פעילות משפחתית ביום הבחירות. מבקרים שיגיעו אחרי שהצביעו ויציגו אישור הצבעה יזכו להנחה של 30% במחיר הכניסה. הפעילות כוללת סיור מלא וביקור במכון הדבש, מצפה הדבורים, אולם גידול המשי, פעילויות יצירה לילדים ופינת חי. ההנחה תקפה רק ביום הבחירות עצמו ורק למי שכבר הצביע בפועל.

  מתי: מתי: שלישי, 22 בינואר,

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6769598, 050-5637645

   

  על שוטרים וגנבים

  באתר "משטרת נהלל ההיסטורית" בעמק יזרעאל יוקרן מיצג אור קולי הממחיש את סיפורם של הנוטרים בישראל. הביקור ילווה בהסברים והדרכה לכל המשפחה על מבני הטיגארט שהוקמו עבור השוטרים בתקופת המנדט.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 14:00-10:00

  מחיר: 12 שקל לילד מגיל 6

  לפרטים: בתאום מראש 04-6415073

   

  ראש ממשלה ממרציפן

  "מוזיאון המרציפן" בכפר תבור מציג תערוכת ראשים מפוסלים ממרציפן של המועמדים לראשות הממשלה. ביבי, שלי, ציפי, לפיד, בנט ודרעי - המבקרים מוזמנים לבחור את המוצלח מביניהם. בנוסף, מוצגת במקום תערוכת פיסול ממרציפן של דמויות מעולם התנ"ך, אגדות ילדים, אישים פוליטיים, פירות וירקות ארצנו וכיכר השומר בכפר תבור. הביקור כולל הדרכה וסרטון על תהליך ייצור המרציפן מהשקד ועד המוצר הסופי. סדנאות יצירה ממרציפן משולבות בשוקולד.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 17:00-09:00 (מומלץ להגיע שעה לפני הסגירה)

  מחיר: מבוגר 20 שקל, סדנאות לילדים 47-39 שקל

  לפרטים: 04-6772111

   

  כמה שהוא מתוק. דרעי ממרציפן במוזיאון המרציפן (צילום: יוסי אשכנזי) (צילום: יוסי אשכנזי)
  כמה שהוא מתוק. דרעי ממרציפן במוזיאון המרציפן(צילום: יוסי אשכנזי)

   

  איזו חיה דומה לפוליטיקאי

  הפארק האוסטרלי "גן גורו" ופארק המעיינות מקיימים ביום הבחירות פעילות חברתית בה המבקרים יוכלו לבחור את המעיין היפה ביותר בפארק. בנוסף, המשתתפים יתבקשו להתאים לכל פוליטיקאי בעל חיים הדומה לאופיו ולתכונותיו. בין החיות המשתתפות, ניתן למצוא קזואר, צבעוני ומרשים אך גם מסוכן ותוקפני, קנגורו הרץ מהר למרחקים קצרים, קואלה עייפה וישנונית, קקדו נאמן לבת זוגו לאורך שנים רבות, נחש חלקלק ומתפתל ואת כבש המרינו הנאמן לעדרו ובשל כך ילכו אחריו לכל מקום. בסיום יום הבחירות יועלו לדף הפייסבוק של גן גורו תוצאות בחירת המבקרים.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: גן גורו: 45 שקל לאדם, פארק המעיינות: כניסה רגלית ללא תשלום, השכרת רכבים ירוקים החל מ-160 שקל

  לפרטים: גן גורו: 04-6488060, פארק המעיינות: 04-6881427

   

  תחנת רכבת העמק

  באתר "רכבת העמק" בכפר יהושע יתקיים סיור מודרך למבקרים בתחנה השנייה בגודלה שפעלה בתוואי רכבת העמק בתקופת השלטון הטורקי בארץ ישראל. בנוסף, מיצג אור קולי וסרט הממחיש את אירועי התקופה.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 14:00-10:00 ,

  מחיר: 15 שקל לילד מגיל 3 ואזרח ותיק, 20 שקל למבוגר

  לפרטים: בתאום מראש 04-9534226

   

  רכבת העמק בכפר יהושע (צילום: יואב גרפיקה ותערוכות) (צילום: יואב גרפיקה ותערוכות)
  רכבת העמק בכפר יהושע(צילום: יואב גרפיקה ותערוכות)

   

  מרכז

   

  מוזיאון לילדים ולסבים

  מוזיאון הילדים הישראלי בחולון יהיה פתוח ביום הבחירות על כל מסלוליו ופעילויותיו: "דיאלוג עם הזמן" הלוקח את המבקר למסע בו יוכל לראות, להרגיש ולחוות את עצמו כפי שיהיה בשנותיו המבוגרות. "תזזים", תכנית ובה האמנות מומחשת בקצב, תנועה, תיאטרון, אנימציה, חוויה אור- קולית ויצירות אמנים מהארץ ומחו"ל. בנוסף, מגוון מסלולים מודרכים לכל הגילים ברחבי המוזיאון.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  מעיינות קדומים וחקלאות עתיקה

  טיול מודרך למשפחות מהר חרת לעבר הסטף, לאורך המסלול ילווה את המטיילים נופה של ירושלים על רקע הרי יהודה. במהלך המסלול יפסעו בין טרסות חקלאיות, עצי זית, מעיינות קדומים ופריחה.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  בחירות נוסח בית גוברין

  ביום הבחירות תוצב קלפי שבה כל המבקרים בגן הלאומי בית גוברין החל מגיל 5, יוכלו להטיל פתק הצבעה בכדי להכריע מהו המתחם הטוב ביותר. בארבעת הנקודות המרכזיות: קולומבריום, בית הבד, מערת הקבורה הצידונית ומערות הפעמון, ינסו מדריכים לשכנע את המבקרים כי זה המתחם הטוב ביותר ויספרו אודותיו ואודות אלו שחיו במקום לפני 2,000 שנים.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 15:00-11:00

  מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לגן

  לפרטים: 3639*

   

  בחירות גם כאן. בית גוברין (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  בחירות גם כאן. בית גוברין (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  אלכסנדר והאבטיחים

  טיול מודרך למשפחות בנחל אלכסנדר בין שפע של מים וצמחייה ירוקה. המטיילים יוכלו לפגוש מקרוב את תושבי הנחל: הצב הרך, הנוטריות והבירכיות. בחרבת סמארה ישמעו סיפורים אודות אלכסנדר והאבטיחים ויראו איך מי הנחל נשפכים לים.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מפעל נשק סודי

  באתר "מכון איילון" ברחובות נמצא מפעל נשק מתקופת טרום המדינה ששומר ושוחזר. באתר יערך סיור מודרך לכל המשפחה במפעל שהוסתר מעיני הבריטים ומסביר את תפקידו במלחמת השחרור.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 8:00-14:00 ,

  מחיר: 18 שקל לילד מגיל 6 ואזרח ותיק, 24 שקל למבוגר

  לפרטים: בתאום מראש 08-9406552

   

  סיפורי פרדסים

  באתר "הפרדסנות ע"ש מינקוב" שברחובות, מקיימים פעילות לכל המשפחה הכוללת: סיור בבית האריזה המשוחזר, הכרת מערכת ההשקיה, מיצג אור-קולי על סיפור הפרדסים בארץ ישראל. באתר תערוכת פרסומות וכרזות היסטוריות של פרי הדר מהארץ ומהעולם.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 14:00-10:00 ,

  מחיר: 35 שקל לילד, 15 שקל למבוגר

  לפרטים: בהרשמה מראש 08-9469197

   

  בחרו פרי ותהיו לי בריאים. פרדס מינקוב (צילום: באדיבות המועצה לשמור אתרים) (צילום: באדיבות המועצה לשמור אתרים)
  בחרו פרי ותהיו לי בריאים. פרדס מינקוב (צילום: באדיבות המועצה לשמור אתרים)

   

  בית ילין וסדנת צילום

  באתר "בית ילין" במוצא תתקיים פעילות סביב סיפורה המרתק של משפחת ילין, יערך ביקור בבית הכנסת העתיק, בנחלה החקלאית ובבית המשפחה. סדנת צילום מיוחדת לט"ו בשבט בהדרכת הצלם ברוך גיאן תוך שימת דגש על צילום בטבע הפתוח בעמק מוצא.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 14:00-10:00 ,

  מחיר: 17 שקל לאדם מעל גיל 6, סדנת צילום 100 שקל

  לפרטים: בתאום מראש 02-5345443

   

  גן בוטני ויצירה בטבע

  באתר "מקווה ישראל" שבחולון עורכים סיור חדש המשלב היבטים אקולוגיים עם פעילות חינוכית ויצירה בטבע. לאחר היכרות עם הגן הבוטני תתקיים פעילות יצירה של מוביילים טבעיים לתלייה בבית וטעימות של מזון טבעי. יוקרן סרט חדש בכיכובו של גורי אלפי המספר על מקווה ישראל וחשיבותו באמצעות חידון למשתתפים.

  מתי: שלישי 22 בינואר, 14:00-10:00

  מחיר: 28 שקל לילד, 58 שקל למבוגר, 180 שקל לכל המשפחה

  לפרטים: בתאום מראש 03-5030489

   

  ברווזים ודורסים

  טיול מודרך למשפחות ביום הבחירות בין מאגרי המים בשפלת יהודה. המטיילים יחשפו לברווזים השטים לאיטם באווירה פסטורלית ורגועה, ולדורסים נדירים העטים על הטרף וסורקים את המטרה.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  תחרויות מדעיות והדגמות

  גן המדע רחובות, שבמכון דוידסון, מקיים פעילות במעבדות הכיף. ביום הבחירות יוכלו הילדים לראות מקרוב איך חומרים שונים משנים את צבעם במגע עם חומצה או עם בסיס. מדריכי הגן ידגימו כיצד קרח יבש משנה את צבעם של נוזלים שונים, וכיצד הכרוב הסגול הופך להיות 'שלט חי' מעולם הטבע. יתקיימו תחרויות מדעיות והדגמות.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 17:00-10:00

  מחיר: 40 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

  לפרטים: 08-9344401

   

  סיורים ומופע מוסיקלי

  ביום הבחירות יתקיימו בגן לאומי ירקון - מתחם תל אפק, סיורים מודרכים בשביל החצבים, מופע מוסיקלי, וסדנאות יצירה.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 15:00-11:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מוזיקה וסדנאות. תל אפק (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים) (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)
  מוזיקה וסדנאות. תל אפק(צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)

   

  יום הבוחר במדיטק חולון

  במתחם מדיטק חולון יתקיימו אירועי תרבות לקראת הבחירות: "יום הבוחר", הרצאה בנושא חופש הבחירה בחיי היומיום בסינמטק חולון. יוקרן הסרט "לכשכש בכלב" בסינמטק, סאטירה פוליטית, על יועץ פוליטי, עוזרו של נשיא ארה"ב, הרוקח מלחמה וירטואלית כדי להסיח את דעת הציבור האמריקאי משערוריית מין שהנשיא מעורב בה. ו-"קריקטוריסט מדבר פוליטיקה", פאנל קריקטוריסטים במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

   

  תל אביב

   

  המנהיגות והחזון

  סיור מודרך בתל אביב שיחזיר את המטיילים 70-60 שנה בזמן אל המנהיגות והחזון שהובילו בדרך אל המדינה ואל המחלוקות שהסעירו את הישוב לפני ועם הקמת המדינה. סיפור רצח ארלוזורוב שהסעיר את היישוב ועל הפגזת אניית הנשק אלטלנה. תיאור דמותו של בן גוריון, וגם על מנהיגת נשים בעלת חזון.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מלך, נווד וצייר

  מוזיאון נחום גוטמן לאמנות יהיה פתוח לקהל הרחב ביום הבחירות בין השעות 15:00-10:00. במקום מוצגת תערוכה המוקדשת כולה לילדים "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים'. התערוכה עוקבת אחר תחנות תל אביביות שונות בחייו של נחום גוטמן ומזמינה את כל המשפחה להפוך ליום אחד, לנוסעים בעולמו הצבעוני של גוטמן. בתערוכה יעברו הילדים תחנות פעילות שונות באמצעות יצירות מקור של נחום גוטמן יחד עם העתקים מוגדלים של יצירותיו.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 15:00-10:00

  מחיר: 24שקל למבוגר, 12 שקל לילד עד גיל 18, בימי שישי הכניסה למבוגרים ללא תשלום

  לפרטים: 03-5161970

   

  הגלריה למשפחה בבית התפוצות

  בית התפוצות בתל אביב יהיה פתוח לקהל הרחב ביום הבחירות. המרחבים שיהיו פתוחים לקהל הרחב: תצוגת הקבע, התערוכה "חוטים של משי": סיפורה של קהילת בוכארה". והגלריה למשפחה א-ב-ג-ע-דע.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 16:00-10:00

  מחיר: בתשלום

   

   פתוח לקהל הרחב ביום הבחירות. בית התפוצות (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  פתוח לקהל הרחב ביום הבחירות. בית התפוצות(צילום: שאול גולן)

   

  מיקס ברזילאי

  להקת המחול הידועה של הכוריאוגרפית והבמאית דבורה קולקר מברזיל תגיע לביקור ראשון בישראל עם המופע MIX שיעלה בתיאטרון ירושלים ובמשכן לאמנויות הבמה תל אביב. המופע הוא שילוב של שני המופעים הראשונים מבית היוצר של להקת המחול של דברה קולקר: Vulcao ו-Velox.

  מתי: ירושלים: שני-שלישי, 22-21 בינואר, תל אביב: רביעי-שבת, 26-23 בינואר

  מחיר: 299-169 שקל

  לפרטים: 6226*

   

  עיצובי עציצים אקולוגיים

  בקניון רמת אביב תושק ביום הבחירות תערוכה חדשה, תערוכת "עיצובי עציצים אקולוגיים". העיצוב האקולוגי בתחום הצומח כפריט אופנה, כתכשיט וכיצירה אומנותית המשתלבת בתוך ביתנו. בנוסף, תצוגת אופנה, שבה העציצים "יולבשו" בקונספטים ובפרטי סטיילינג ייחודיים, תוך שימוש בחומרים ירוקים בלבד, שאינם מזיקים לסביבה. בכניסה לתערוכה יוצגו בזוג יצירות הענק של חניכי מרכז לשיקום "המגדלור" - בני נוער בעלי צרכים מיוחדים מתוכנית "מעברים", אשר בנו עציצי נייר המתנשאים לגובה 2 מטר ההכנסות ממכירות המיצג יוקדשו לתרומה.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  ירושלים

   

  העצים יוצאים לבחירות

  ביום הבחירות אתם מוזמנים למסע דמוקרטי בין העצים בגן הבוטני בירושלים. המשתתפים מוזמנים להכריע באמצעות הקלפי שיוצב בגן לאיזה עץ מצע הבחירות האטרקטיבי ביותר? האם מפלגת השמאל של הזית? האלון בעל הקואליציה החברתית הרחבה? או העולים החדשים בראשות האיקליפטוס? לאחר ההצבעה, כמיטב מסורת טו בשבט בגן, המשתתפים מוזמנים לשתול במרבד הפרחים של הגן.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 15:00-10:00

  מחיר: כלול במחיר הכניסה לגן

   

  קצת טבע בבירה. הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים (צילום: רותם פלדנר) (צילום: רותם פלדנר)
  קצת טבע בבירה. הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים (צילום: רותם פלדנר)

   

  בין התערוכות

  מוזיאון מגדל דוד בירושלים יהיה פתוח לקהל הרחב במהלך יום הבחירות עד השעה 17:00. במוזיאון יתקיימו סיורים מודרכים בתצוגת הקבע, תתקיים הדרכה במהלך כל היום בתערוכת "הקיסר מגיע לירושלים" והחיזיון הלילי יוקרן בשעה 19:00.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 17:00-9:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6265333- 02

   

  האוהבים ממגילת רות

  סדרת הרצאות בנושא הדוד והרעיה בספרות העברית לסוגיה "חברים מקשיבים לקולך" תתקיים מידי יום שלישי בבית עגנון, קלאוזנר 16 תלפיות, ירושלים. ההרצאות תעסוקנה בשתי דמויות מפתח בספרות העברית לדורותיה: הדוד והרעיה, צמד האוהבים ממגילת רות. כל הרצאה תציג את האופן בו דמויות אלה שולבו במהלכים ספרותיים, אידיאולוגיים ודתיים בארבעה ז'אנרים שונים.

  מתי: שלישי, 8, 15, 22 ו-29 בינואר, 20:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6716498

   

  דרום

   

  בחזרה אל אברהם אבינו

  בגן לאומי תל באר שבע יתקיים סיור אל מרחב חייו של אברהם אבינו, עיר מנהל קדומה מתקופת המלוכה, הבאר העמוקה ביותר בנגב ומפעל מים בבטן האדמה. ביום הבחירות יתקיימו במקום סיורים מודרכים ללא תשלום.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 08-6467286

   

  סיור אל מרחב חייו של אברהם אבינו. תל באר שבע (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  סיור אל מרחב חייו של אברהם אבינו. תל באר שבע(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  ללטף תנין

  חוות התנינים "קרוקולוקו", שבערבה, היא החווה הגדולה בארץ לגידול תניני יאור ובה כ-2,000 תנינים, הבוגרים שבהם מגיעים לאורך של 5 מטרים. החווה מציעה סיור מודרך ביום הבחירות המאפשר להכיר את התנינים: בריכת הבוגרים, בה אפשר לצפות ב'אמא תנינה' וכיצד היא שומרת על הביצים שהטילה בגומחה באדמה. בבריכת התנינים הקטנים ניתן לצפות בביצת תנין ובעזרת המדריך גם ללטף 'תנין-תינוק'. הסיור כולל סיפורים אודות משפחת התנינים ואורח חייהם.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 052-8991088

   

  "הולכים בתל" - מצביעים ברגליים

  בגן לאומי תל באר שבע אתם מוזמנים להצביע ברגליים ולהתרשם מיופייה של העיר הקדומה. סיורים אל מרחב חייו של אברהם אבינו, עיר מנהל קדומה מתקופת המלוכה, הבאר העמוקה ביותר בנגב ומפעל מים מדהים בבטן האדמה.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00, 12:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  בשמורה הנמוכה בעולם

  סיור ב"שמורה החבויה", עיינות צוקים, המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. המשתתפים ישמעו את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו.

  מתי: שלישי, 22 בינואר, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  חיות מדבר ופארק אפריקאי

  ב"חי נגב" שבקיבוץ רביבים תתקיים פעילות לכל המשפחה המשלבת גן זואולוגי מדברי ובו יענים, קופים, גמלים, טורפים, עופות דורסים, פינת ליטוף והאכלה. בפארק נבנה כפר אפריקאי אקולוגי עם בקתות אפריקאיות העשויות בוץ ואוהלים בדואיים. השהייה כוללת אירוח מדברי, פיתות על הסאג', לבנה, זעתר, שמן זית, ירקות וזיתים תוצרת המקום. סיור בגן, סדנאות יצירה וחפירות ארכיאולוגיות בנושא דינוזאורים.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 08-6562688

   

  לבלות בגן זואולוגי ומתקנים חקלאיים. חי נגב (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  לבלות בגן זואולוגי ומתקנים חקלאיים. חי נגב(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  מנהיגות וטורפים

  "נגב ג'יפ" שבשדה בוקר מקיימים סיורים מיוחדים ליום הבחירות. פעילות מיוחדת בג'יפים באזור שדה בוקר במהלכה נרכשים ניצני כישורי מנהיגות. מציאת מים במדבר, פיענוח עקבות בעלי חיים, הכנת חבלים מצמחים,

  הדלקת אש באבני צור, הכנת פיתות וספארי לילה בעקבות טורפים. אפשרות לשלב ביקור בצריף בן גוריון.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: החל מ-165 שקל לילד ומ-195 שקל למבוגר

  לפרטים: 054-5343797

   

  מגוון ריחות וטעמים

  ב"מבוך מרים", בשביל התבלינים והבשמים שבמושב ניר משה, תתקיים פעילות למשפחות ביום הבחירות. משפחות עם ילדים מוזמנים לסייר באופן עצמאי במבוך, בין מגוון הריחות והטעמים. ניתן לקטוף עלים מצמח התבלין ולהכין חליטת תה ומצמח הבושם להכנת שקית ריח.

  מתי: שלישי, 22 בינואר

  מחיר: 20 שקל למשתתף מגיל 4

  לפרטים: 050-4272004

   

  פארק הקרח באילת

  בעיר אילת נפתח קניון פארק הקרח, מתחם אטרקציות ייחודי שכולל מיניפארק שעשועים בדמוי איגלו, משטח החלקרח ענק ומרכז קניות משולב. בין האטרקציות: משטח החלקה אולימפי בשילוב הדרכות, מיניפארק שעשועים הבנוי ככדור ענק ושקוף בדמוי איגלו, עם שלג ובו מזחלות כלבים ומגלשות שלג לקטנטנים, חוף מלאכותי, קולנוע בשבעה מימדים ולונה פארק.

  מתי: ראשון-חמישי, עד חצות ושבת, 23:00-11:00

  מחיר: בתשלום

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אז מה תבחרו? לטייל או לטייל? העיקר שתצאו לטייל!
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים