שתף קטע נבחר

שמאלוב-ברקוביץ פונה לגברים: "המין החלש"

במקביל לפנייה של מפלגות לבוחרות, אמרה יו"ר מפלגת כלכלה: "יש גברים גרושים שמונעים מהם לראות את ילדיהם ולא מאפשרים להם להתפרנס בגלל תשלומי מזונות גבוהים"

נלחמים על קולות הנשים? יוליה שמאלוב-ברקוביץ נלחמת דווקא על הגברים. בישורת האחרונה של המירוץ לכנסת, כשהנשים העומדות בראשות המפלגות, שלי יחימוביץ', ציפי לבני וזהבה גלאון ממקדות את הקמפיין בקולות הנשים המתלבטות, יו"ר מפלגת כלכלה יוליה שמאלוב-ברקוביץ מכוונת בדיוק הפוך: "יש ציבור גדול של גברים המופלה לרעה על ידי מערכת המשפט והרווחה, שמשלם מזונות ולא רואה את ילדיו", היא אמרה.

 

 

בימים האחרונים שלחה שמאלוב-ברקוביץ מכתב ליו"ר מפלגות העבודה, התנועה ומרצ, שבו קראה להן להתעמת בנושא השוויון המגדרי. לטענתה, "הן נלחמות על קולות הנשים, אבל לא עשו דבר עבורן, והן מבקשות מנשים להצביע עבורן רק בגלל שהן נשים. אני לא מתביישת לומר שאני פועלת ונלחמת למען הגברים כי זה הציבור שנפגע באמת".

 

לדבריה, היא סבורה שהמין החזק הוא המין הנשי והמין החלש הוא המין הגברי. "יש ציבור שלם של גברים גרושים, שמופלה על ידי ביטוח לאומי ומוסדות ממשלתיים, שמונעים

 ממנו לראות את ילדיו ולא מאפשרים לו להתפרנס בגלל תשלומי מזונות גבוהים. כיום גבר בשירות קרבי נחשב לרמת סיכון גבוהה בסכסוכים עם נשים רק בגלל שהוא משרת בקרבי. צריך לשים לזה סוף", היא אמרה.

 

שמאלוב-ברקוביץ סבורה כי החיזור אחר קולות הנשים בימים האחרונים לקמפיין הבחירות, עושה עוול עם ציבור הנשים בישראל. "לקרוא לאישה להצביע לאישה רק בגלל שהיא אישה זה לקבע את הדימוי של האישה המסכנה והחלשה והגבר החזק והאלים. גברים שהמדינה נטשה אותם צריכים להצביע כלכלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוליה שמאלוב-ברקוביץ
צילום: ניצן דרור ואורי דווידוביץ'
מומלצים