שתף קטע נבחר

תלונה: חברות ועדת הקלפי לבשו מכנסיים

יום הבחירות מתנהל כשורה. עשרים אלף שוטרים ומתנדבים שומרים על הסדר. בשכונת בית וגן בירושלים התלוננו נגד חברות ועדת קלפי בשל "לבוש לא הולם"

אחוז ההצבעה הגבוה בבחירות לכנסת ה-19 הביא עמו, כמדי מערכת בחירות, גם תלונות שונות ומגוונות על זיופים, רמאויות ואי-סדרים. עד כה, לא נרשם אירוע משמעותי שהפריע לסדר. בוועדת הבחירות המרכזית התקבלה תלונה כי חברות ועדת קלפי בשכונה הדתית בית וגן בירושלים הגיעו לבושות "לבוש לא הולם". בתלונה נטען כי הדבר מפריע למצביעים שהגיעו למקום. ועדת הבחירות הודיעה כי נציג מטעמה יגיע למקום כדי לבחון את הסוגיה. "יש פה קהל חרדי והם ראו אישה עם מכנסיים. זו הייתה הבעיה", סיפרה אחת מחברי הקלפי. 

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

20 אלף שוטרים ומתנדבים התפרסו ברחבי הארץ כדי להבטיח את הסדר הציבורי ואת מהלכן התקין של הבחירות. במשטרה אומרים כי כל הקלפיות נפתחו ואירועים מינוריים טופלו ללא הפרעה לתהליך הדמוקרטי. מתחילת מערכת הבחירות נפתחו כ-65 תיקים על עבירות על רקע הבחירות ועל רקע חוק הבחירות. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, ביקר במטה ועדת הבחירות המרכזית בכנסת ונפגש עם יו"ר הוועדה, השופט אליקים רובינשטיין. "אני רוצה לקרוא לציבור כולו, לכל אזרחי ישראל, יהודים וערבים - לבוא להצביע. זה היום שלכם, בואו להצביע", אמר האחרון.

 

יום הבחירות בתמונות (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
יום הבחירות בתמונות(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)
 

בוועדת הבחירות המרכזית התקבלו דיווחים כי בכוונת פעילים מש"ס באזור חדרה להכניס לקלפיות פתקים מזויפים של מפלגות הבית היהודי, עם שלם וכוח להשפיע. בוועדת הבחירות הנחו את נציגיהם בקלפיות להגביר את ערנותם.

 

סיעת עוצמה לישראל הגישה בקשה דחופה לעצור את ההצבעה בקלפי ביד בנימין שבמועצה האזורית נחל שורק. לטענתה, פעילים של הבית היהודי הוציאו את פתקי הסיעה מהקלפי. "אנו מקווים שמדובר ביוזמה מקומית ולא במדיניות של הבית היהודי", הדגישו בתנועה. בבית היהודי סירבו להגיב.

   

מפלגת יש עתיד טענה כי בכמה קלפיות ברחבי הארץ הוחלפו אותיות הרשימה על הפתקים מ"פה" ל"הפ". בוועדת הבחירות אמרו כי הסוגיה נבדקת.

 

מפלגת עלה ירוק - הרשימה הליברלית התלוננה כי פתקי המפלגה היו חסרים בקלפיות שונות בצה"ל. במפלגה אמרו כי העניין מטריד אותם משום שמדובר ב"ציבור מצביעים שהוא אחד מקהלי היעד של עלה ירוק". גורמים בוועדת הבחירות אמרו שלא ידוע להם על מחסור בפתקים

של המפלגה.

 

בטייבה טענו תושבים כי לא מצאו בקלפיות פתקי הצבעה בשפה ערבית. "זו בושה וחרפה", אמר עאדל עבד אל-חי, תושב העיר. "זאת חוצפה וזה מראה שבוועדת הבחירות מזלזלים בנו ורוצים לבלבל את התושבים". תושבת אחרת הוסיפה כי "אנחנו צריכים להצביע בכבוד. לא האמנתי שאין פתקי הצבעה בערבית. החלטתי לעזוב את המקום ולא להצביע עד שיביאו לנו פתקי הצבעה מתאימים".

 

אחד ממזכירי הקלפיות אמר כי לא היה מודע לחוסר. "אני מבין את התושבים ומצדיק אותם בכל מילה. יש מצביעים שלא רצו להצביע בגלל שאין פתקי הצבעה בערבית".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו תלם יהב, נועם (דבול) דביר, חסן שעלאן, עומרי אפרים ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום הבחירות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים