שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר, מוטי קמחי

בש"ס מרוצים: "לא תקום ממשלה בלעדינו"

ההנהגה המשולשת מנעה אובדן מצביעים לטובת המתחרים אמנון יצחק וחיים אמסלם. לאחר פרסום המדגמים, המנהיגים נשמעו בטוחים בסיכוייהם לשמור על תיקי השיכון והפנים. לדבריהם, גם הרב עובדיה שבע רצון: "הוא שמח - וחזר ללמוד"

חרף התחרות עם שתי רשימות חרדיות והחשש מאובדן מצביעים, ש"ס הצליחה לשמור על כוחה. שאגות שמחה נשמעו במטה שלה בירושלים לאחר פרסום המדגמים שחזו לה בין 11 ל-13 מנדטים. עם פרסום תוצאות האמת התברר: ש"ס שמרה על 11 המנדטים שלה. אריה דרעי, שהגיע מבית הרב עובדיה יוסף שם צפה במדגמים, כינה את ההישג נס: "הליכוד ירד ב-25 אחוז, קדימה נעלמה וש"ס - למרות כל מה שעברה - נשארה כאי יציב וכצוק איתן". מ-9:00 יעביר ynet משדר מיוחד לסיכום ליל הבחירות.

 

דרעי, שהוכרז מעל הבמה כמנצח הגדול של הערב, הצהיר כי "במספר הקולות, עלינו בקרוב למאה אלף קולות חדשים". הוא גילה עוד כי למרות שהוא וחבריו שידרו ביטחון לגבי סיכויי ההצלחה של המפלגה, זה לא היה ברור מאליו בעיניהם: "זו הייתה מערכת הבחירות הקשה ביותר שהייתה לנו מאז הקמת ש"ס".

 

 

חיבוק ניצחון בין אריה דרעי לאריאל אטיאס (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חיבוק ניצחון בין אריה דרעי לאריאל אטיאס(צילום: גיל יוחנן)

דרעי על רקע תמונתו של הרב עובדיה. "הוא שמח" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דרעי על רקע תמונתו של הרב עובדיה. "הוא שמח"(צילום: גיל יוחנן)

 

 

הוא פירט את הסיבות לכך, והזכיר "מפלגה דתית אחרת (הבית היהודי – ק"נ), שהתחרתה מאוד קשה איתנו והצליחה לקחת מנדטים שהיו אמורים להיות בש"ס". הוא ציין ברמז אישים נוספים שאיימו על הישגי המפלגה, יו"ר כוח להשפיע הרב אמנון יצחק ויו"ר עם שלם ח"כ חיים אמסלם - "שני אנשים שהרימו יד בהנהגתו של מרן", לדבריו. "היום הוכח שאי אפשר לערער על מנהיגותו של מנהיג היהדות הספרדית בארץ ובעולם, הוא מורנו ורבנו רבי עובדיה יוסף".

 

בביתו של הרב עובדיה סיפרו לאחר פרסום המדגמים כי "מרן שמע את התוצאות, שמח מאוד - וחזר ללמוד". דרעי הוסיף: "כל מי שהרים יד נגד מרן וכל מי שניסה להתחכם בכל מיני תרגילים ורמזים - הציבור הראה לו את האהבה הגדולה שיש לו למרן. מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה שיש לציבור הספרדי בארץ ובעולם היהודי למורנו ורבנו, עטרת ראשנו, שר התורה הרב עובדיה יוסף שליט"א".

 

"הליכוד התפרק ורק ש"ס התחזקה"

לבמה עלה גם שר הפנים אלי ישי, שנותר מספר 1 ברשימה, והצהיר כי חייבת לקום ממשלה חברתית רחבה שש"ס תהיה בה. "לא תקום ממשלה בלי תנועת ש"ס", הוא הבטיח, והצהיר כי זו תשמור על "מדינה יהודית בלי מסתננים" ותמשיך לדאוג לחלשים ולדירות לזוגות צעירים. ישי היה זה ששם את הדגש בתעמולה על המאבק בזרים, בזמן שדרעי, שהוצב כמספר 2, דיבר על הפערים הכלכליים, ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס השלים את המשולש ופעל לא פעם כמתווך.

 

ראשי ש"ס בכותל בערב הבחירות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ראשי ש"ס בכותל בערב הבחירות(צילום: גיל יוחנן)

 

ההצגה המשולשת. שמרה על המצביעים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ההצגה המשולשת. שמרה על המצביעים(צילום: גיל יוחנן)

ישי ודרעי. "ניצחון של התורה"    (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ישי ודרעי. "ניצחון של התורה" (צילום: גיל יוחנן)

 

 

בדבריו כינה ישי את אטיאס "שר השיכון בעבר, בהווה ובעזרת ה' בעתיד – כולל מנהל מקרקעי ישראל", ואטיאס בתורו התייחס לישי כאל "שר הפנים בממשלה הזו ובממשלה הבאה". לבמה עלה גם אבנר עמאר, רב קהילה ודמות מוכרת במרחב הדרום של המפלגה, והכריז: "מרן ניצח. התורה ניצחה – נגד כל התחזיות, נגד כל המקטרגים. קדימה הלכה אחורה, הליכוד התפרק, התנועה הפסיקה לנוע ורק ש"ס התחזקה".

 

"ש"ס היא מפלגת השלטון היחידה שעלתה במנדטים", הצהיר גם אברהם קרויזר, ממובילי קמפיין ש"ס, בדבריו ל-ynet. "העם החליט לתת תוספת כוח לש"ס". המפלגה, שקיבלה 11 מנדטים בבחירות 2009, קיוותה שהקאמבק של אריה דרעי יקרב אותה לימי הזוהר של 1999, אז הגיעה לשיא כוחה - 17 מנדטים, אבל בפועל התברר שהשילוש בהנהגה לא ריגש עד כדי כך את הבוחרים.

 

בתוך כך, המדגמים צפו ליהדות התורה שישה מנדטים – עלייה ביחס

לחמשת המושבים שבהם החזיקה בכנסת ה-18. עם פרסום תוצאות האמת התברר כי המפלגה זכתה לשבעה מנדטים. בשיאה של המפלגה, שנרשם בכנסת שלפני כן, היו ליהדות התורה גם כן שישה מנדטים. נציגי המפלגה שייכנסו לכנסת הם: יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש, אורי מקלב, מנחם מוזס, ישראל אייכלר ואשר יעקב.

 

עוד לפני פרסום תוצאת האמת, ח"כ גפני התגאה בדבריו כי "למרות אחוזי ההצבעה הגבוהים, עלינו במנדט לפי נתוני המדגמים. אנו שמחים על התוצאה מבחינתנו. אנחנו לא מפלגה שתהיה בקואליציה בכל מחיר ויש לנו מצע ברור. לא נפסול מפלגות ונמתין לתוצאות האמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דרעי. "היו בחירות קשות"
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ישי. "נשמור על מדינה יהודית"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים