שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פעילי סיוע: פליטות סוריות צעירות נמכרות לזנות
  עוד זוועה במלחמת האזרחים של סוריה: פעילי סיוע מדווחים כי נערות שמצאו מקלט בירדן עם 120 אלף סורים אחרים, נמכרות לגברים המשלמים כדי להתחתן איתן - ונעלמים כעבור שבוע. מאבטחים במחנה פליטים: "אישה מסתובבת ומציעה לנו ילדות"

  פעילי סיוע וזכויות אדם הזהירו כי נשים וילדות סוריות שהפכו לפליטות בעקבות מלחמת האזרחים בארצו של בשאר אסד, נמכרות לבעלים הנושאים אותן לנשותיהם בניגוד לרצונן ובמקרים אחרים אף נמכרות לזנות. כך דיווח העיתון הבריטי "דיילי טלגרף". לפי הדיווח, פעילי סיוע טוענים כי בירדן נפגעו מהתופעה כבר מאות נשים סוריות המתגוררות במחנות הפליטים, שבהם מתארחים יותר מ-120 אלף פליטים סורים שנמלטו מארצם מאימת המלחמה.

   

  אונס במחסום, אומץ ברחוב. נשים בסוריה

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  לדברי פעילי הסיוע, גברים שונים משתמשים ב"סוכנים" כדי לאתר עבורם פליטות סוריות

  צעירות לצורך קיום יחסי מין. בעיתון הבריטי דווח כי לפי פעילי סיוע, בדרך כלל נעשה הדבר תחת מסווה של נישואין, וכי המוהר שהחתן אמור לשלם כדי להבטיח את שלום הכלה הפך למעשה לתשלום עבור יחסי מין, והנישואים עצמם נמשכים רק כמה ימים או כמה שעות.

   

  גברים ערבים מבקשים להיכנס למחנה "למצוא כלה" (צילום: EPA)
  גברים ערבים מבקשים להיכנס למחנה "למצוא כלה"(צילום: EPA)

   

  "הבנו שמדובר בנישואי תענוגות", סיפר זיאד חמד, איש ארגון צדקה המסייע לפליטים סורים בירדן, "אלה נישואים מזויפים". הפעילים סיפרו כי

  גברים מגיעים לירדן מסעודיה וממדינות אחרות כדי לשאת לנשים נערות המשתכנות במחנות הפליטים: "לעתים הם משלמים עבור בית ליד המחנה, ומבטיחים לנשים שיתמכו בהן. אחר כך הם מקיימים איתן יחסי מין ומתגרשים מהן כעבור שבוע". לדבריהם, ילדות סוריות רבות נכנסו להריון וננטשו.

   

  שומרים במחנה הפליטים "זעתרי" סיפרו ל"דיילי טלגרף" כי קיבלו בקשות רבות מגברים ערבים, מרביתם מירדן או מסעודיה, להיכנס למחנה כדי למצוא "כלה צעירה נחמדה". עובד סיוע צרפתי במחנה סיפר כי אישה במקום מציעה למאבטחים שם ילדות על בסיס קבוע.

   

  אלה התנאים שבהם חיים רבבות סורים (צילום: רויטרס)
  אלה התנאים שבהם חיים רבבות סורים(צילום: רויטרס)

   

  נזכיר כי הפליטים שנמלטו מסוריה לירדן, ללבנון ולטורקיה, מתמודדים גם כך עם תנאים קשים. הם חיים ברובם במחנות אוהלים

  ארעיים, ומתמודדים בימים אלה עם הקור הקשה של החורף. מזג האוויר הסוער שפקד החודש את המזרח התיכון הביא להצפת חלק מהאוהלים, וזעם של פליטים חסרי אונים הופנה אפילו נגד עובדי הסיוע העוזרים להם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פעילי סיוע: פליטות סוריות צעירות נמכרות לזנות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים