שתף קטע נבחר

הסדר טיעון למוטי מלכה: מאסר על תנאי בלבד

מה שהתחיל כפרשת אונס יסתיים בקול ענות חלושה: ראש עיריית קריית מלאכי יורשע רק בשתי עבירות של הטרדה מינית ויבצע עבודות לשירות הציבור. סנגורו: "ההסדר מאוזן וראוי". גם אישום השוחד נמחק, מלכה ייאלץ להתפטר מהעירייה לפני הדיון הבא בעניינו. אחת המתלוננות: "הפרקליטות הראתה רפיסות"

עכשיו זה רשמי: ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה, חתם היום (ה') על הסכם טיעון שלפיו יורשע בשני מקרים של הטרדה מינית ולא בביצוע מעשים מגונים, ולא ירצה מאסר בפועל. במקביל, הוא ייאלץ להתפטר מתפקידו בעירייה לפני הדיון הבא בעניינו, שאמור להתקיים בחודשים הקרובים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי ההסדר, שנחתם במשרדי פרקליטות מחוז דרום, מלכה יורשע גם בעבירה אחת על חוק התכנון והבנייה. בתחילה שקלו בפרקליטות להאשים אותו בעבירות חמורות יותר של מעשים מגונים, אך אלה לא ייכללו בסופו של דבר בכתב האישום. 

 לגבי תפקידו כראש עיר נקבע כי עד לדיון הבא שייקבע בעניינו - שצפוי להתקיים רק בעוד כמה חודשים - הוא יתפטר מתפקידו ויצהיר כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות הבאות.

 

בתחילה נחשד מלכה באונס, אולם לבסוף נשקל להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות של מעשה מגונה נגד שתי מתלוננות ובקבלת שוחד מקבלנים בעיר. בפרקליטות סגרו את התיק נגד מלכה בחשד לאונס בשל היעדר ראיות.

 

לבסוף, כתב האישום שהוגש היום מייחס למלכה שתי עבירות של הטרדה מינית כלפי שתי מתלוננות ועבירה של הפרת אמונים בהתייחס להטרדות מיניות אלה, שכן עמדת הפרקליטות היא שבביצוע עבירות של הטרדה מינית על ידי נבחר ציבור טבועה גם עבירה של הפרת אמונים. בשני מקרים שונים, נטען, הוא נצמד למתלוננות, נגע בהן וניסה לנשק אותן.

 

במקביל, מואשם מלכה בעבירה לפי חוק התכנון והבנייה, שלפיה השתתף בדיוני ועדת התכנון והבניה של עיריית קריית מלאכי שדנה בעניינם של מקורביו. זאת אף שלא הודיע על כך לוועדה וגם הצביע בעניין החלטות הנוגעות למקורבים אלה.

 

סנגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי, אמר בתגובה: "הסדר הטיעון מאוזן וראוי. כל הפרשנים שתוקפים את הפרקליטות על ההסדר המקל ראוי שיעיינו קודם לכן בחומר הראיות ורק אז יביעו את דעתם. מלכה הכתיב נורמות התנהגות חדשות וראויות. אני סבור שטוב שהפרשה הסתיימה באופן זה".

 

אחת מהמתלוננות: "הוא עשה מעצמו צחוק"

בסביבתו של מלכה הוסיפו כי הצדדים הסכימו שהוא יתפטר רק לאחר יום העצמאות, זאת, לדבריהם, בשל רצונו להיפרד בצורה ראויה מהמשפחות השכולות בעיר. המקורבים אמרו עוד כי כבר בעבר הודיע מלכה כי הוא אינו מתכוון לרוץ בבחירות הבאות.

 

אחת המתלוננות נגד מלכה אמרה בתגובה להסדר: "אחרי כל הדאווינים שהוא עשה הוא חתם על הסדר טיעון כמו טטלה. זה הסדר טיעון שאומר 'הרצחת וגם ירשת?'. הפרקליטות אשמה בעונש הקל הזה, הם אמנם השכילו להבין שאדם זה לא יכול לשרת כראש עיר, אבל בהתאם לתלונות נגדו הם הראו רפיסות שלא הגישו כתב אישום חמור יותר".

 

המתלוננת הוסיפה כי מלכה "לכל אורך הדרך ניסה להראות שהוא נקי, שיחק משחקים סביב זה, אבל בסוף הוא עשה מעצמו צחוק כשחתם. אני מקווה שהדיונים בעניינו לא יידחו, כי אפשר לדחות את הדיונים עד סוף הקדנציה שלו ואז לא יהיה עוקץ בעונש הזה. צריך להדיח אותו מתפקידו במהלך הקדנציה. על ההשפלה שעברנו אנחנו המתלוננות, הוא צריך להפסיק לשרת את הציבור. אני באופן אישי לא אמרתי את המילה האחרונה שלי, אני כבר מתכננת בדרך משפטית לדרוש את הצדק האמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי מלכה. יצהיר שאין בכוונתו להתמודד שוב על ראשות העירייה
צילום: רועי עידן
עו"ד אבי חימי. "טוב שהפרשה הסתיימה כך"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים