שתף קטע נבחר

הליכוד: 'רוב הציבור חושב שברק יביא למלחמה'

בתגובה על התקפות הימין כי סיסמאות שרון מטעות את הציבור, אומר ח"כ שטרית כי "המפד"ל לא תכתיב את הקו של הממשלה הבאה". הליכוד הציג סקרים פנימיים שמראים כי "המשא ומתן המדיני נועד לשפר את סיכויי ברק"

הליכוד הציג היום סקרים פנימיים שנערכו בימים האחרונים, בהם נבחנו עמדות הנשאלים לגבי קמפיין הליכוד והעבודה. על השאלה: האם לדעתך המשא ומתן שמנהל ברק הוא אמיתי או נעשה על מנת לשפר את סיכוייו לנצח בבחירות, השיבו 58.8 אחוז כי המשא ומתן נועד לשפר את סיכויי ברק, ורק 34.1 אחוז טענו שמדובר בפעילות אמיתית ללא קשר לבחירות.
58.8 אחוז קבעו כי תוכנית השלום של ברק המוצגת לציבור, תביא למלחמה, ורק 17.7 סברו שהיא תביא לשלום יציב. 67.5 אחוז קבעו שתוכנית השלום של ברק מסוכנת לישראל, ורק 23.1 טענו שהיא בטוחה.
62 אחוז אמרו לסקר הליכוד, כי אינם מסכימים ש'אסור לחזור לימי שרון', 62 מתנגדים לטענה ששרון יוביל למלחמה, ו-74 אחוז אומרים שברק איכזב אותם.
לדברי ח"כ מאיר שטרית, ראש מטה ההסברה של הליכוד, הסקרים האחרונים של הליכוד מצביעים על כך שגם אם פרס ירוץ מול שרון, הוא יפגר אחריו בכעשרה אחוזים.
ח"כ לימור לבנת אמרה כי הפערים בין המועמדים יצטמצמו לקראת הבחירות, ולהערכתה שרון ינצח את ברק 'בפער של אחוזים בודדים, כהגדרתה. עוד אמרה כי אותו גרעין של 35 עד 40 אחוז מתומכי השמאל, שנוטים כרגע שלא להצביע או לשים פתק לבן, ישנו את החלטתם ביום הבחירות ויתמכו בברק. על פי לבנת הליכוד מרכז מאמצים במאוכזבי ברק, וכן בקולות הצפים בין שני המחנות.
בליכוד תקפו את שותפותיו העתידיות בקואליציה, המפד"ל והאיחוד הלאומי שעירערו בימים האחרונים את דימויו המתון של שרון.
אתמול אמר מנהיג המפד"ל, יצחק לוי כי שרון לא יוכל להביא שלום, כמו שברק, פרס וביילין לא הצליחו ולדבריו, סיסמאות השלום של שרון הן הטעיית הציבור. גם רחבעם זאבי מ'האיחוד הלאומי' הבהיר כי שרון הבטיח לו, שאף התנחלות לא תורד, כחלק מהסדר מדיני.
בתגובה אמר ח"כ שטרית כי "ייתכן שתפיסתו של לוי שונה משלנו. שרון מבטיח שלום מסוג אחר, שמדינת ישראל לא חוותה בשנים האחרונות". לדברי שטרית, "המפד"ל לא תכתיב את הקו של הממשלה הבאה, אלא שרון ינסח את קווי היסוד ויקרא למפלגות אחרות להצטרף אליו, על פיהם".

הליכוד עובר מ'שלום' ל'ביטחון'

החל מהשבוע ישנה קמפיין הליכוד כיוון והמשקל יועבר מהשלום, שליווה את הקמפיין עד כה, לנושא הביטחון. כפי שדווח ב-ynet, מסרי הביטחון שולבו במספר סלוגנים שהופצו ב-300 שלטי חוצות ברחבי הארץ, על גבי יריעות פלסטיק או שלטים שאוחזים בני נוער וצעירים ממטה הליכוד. הסיסמא המובילה - 'יש לי ביטחון בשלום של שרון'. לדברי שטרית לא מדובר בשינוי בלתי צפוי בקמפיין, אלא מדובר בשלב נוסף בקמפיין שתוכנן. שטרית הכחיש כי הקמפיין נובע מלחצים של חוגי ימין שהתנגדו לקו המתון של מסע הבחירות עד כה.
לדברי פרסומאי הליכוד, ראובן אדלר, המשך הקמפיין יהיה חיובי ולא נגטיבי.
לדבריו, השלב הבא בקמפיין יגיע בשבוע האחרון שלפני הבחירות, ובו ינסו להניע את הבוחרים להצביע שרון בקלפי. לדבריו לא צפוי שינוי הסברתי עד לבחירות, אלא שימוש במסרים שהופצו עד כה, של שלום ובטחון, כשהדגש עתה הוא על מרכיב הביטחון בשלום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
חוזר לביטחון. שרון
צילום רויטרס
מומלצים