שתף קטע נבחר

פייסבוק יעזרו לחקור התאבדויות לשם מניעה

הרשת החברתית הגדולה בעולם תספק מידע על הפעולות שביצעו אנשים שהתאבדו בימים שקדמו למעשה. חוקרי התאבדויות ינתחו אותו כדי לנסות למנוע מקרים עתידיים

לעזור להם לפני שמאוחר: פרופיל הרשת החברתית שלנו הוא ייצוג וירטואלי שלנו. מעשים שאנו עושים ברשת עשויים לשפוך אור על פעולותינו האמיתיות ביום יום. זה לא סוד שניתוחים כגון אלו משמשים מפרסמים שונים. האם ניתן להשתמש במידע כדי למנוע טרגדיות? פייסבוק תנסה לעשות זאת.

 

בסוכנות הידיעות בלומברג מדווחים כי פייסבוק תגביר את המאמצים בגיבוש אסטרטגיות חדשות במניעת התאבדויות עתידיות. כדי לעשות זאת, פייסבוק חברה לארגון Save שעוסק בהסברה ומודעות לאובדנות. פייסבוק תספק לחוקרי התאבדויות מ-Save הצצה אל חייהם של אלו שהתאבדו בימים לפני המעשה, לפי הפוסטים שלהם והתנהגות הרשת. לאחר מכן, ינסו החוקרים לגזור מהמידע סימני אזהרה משותפים לאובדנות. דן ריידנברג, מנהל בארגון save מצפה שהמידע יוכל לעזור יום אחד לחברים, משפחה ואתרי מדיה חברתית לזהות סימני אזהרה ופעולות שקדמו להתאבדות. לדברי ריידנברג, תחלוף שנה עד שייצבר מספיק מידע.

 

על פי סוכנות הידיעות בלומברג, כמאה איש מתאבדים בארה"ב מדי יום. זו סיבת המוות השנייה בשכיחותה בקרב בני 25-34, מייד אחרי תאונות (5,735 מקרי התאבדויות מול 14,573 תאונות בשנת 2010) קבוצת הגיל הזו היא גם הקבוצה הגדולה של משתמשי פייסבוק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
האם המידע ברשת עשוי להציל את המשתמשים?
צילום: gettyimages
מומלצים