שתף קטע נבחר

ארה"ב: פרצתם את הסמארטפון? אתם עבריינים

הייתם בארה"ב וקניתם סמארטפון עם חוזה? אם תפתחו אותו לחברות סלולר זרות אתם עוברים על החוק האמריקני

רודפים את פורצי הסמארטפונים: החל מיום שבת חל תיקון לחוק המילניום הדיגיטלי האמריקני, ההופך את פריצת מכשירי הסמארטפונים כמו האייפון, וכל מכשירי האנדרואיד למיניהם ופתיחתם לרשתות סלולריות זרות - לא חוקי. החוק שמטיב מאוד בעיקר עם החברות הגדולות מתאר את ענייני זכויות היוצרים ואת הדרכים העומדות לרשות בעלי הזכויות לרדוף את אלו המפרים אותו.

 


 

הרשתות הסלולריות בצפון אמריקה כמו ספרינט ו-at&t מאפשרות לרכוש מכשירים יקרים במחיר מוזל אך בהתחייבות לחוזה מול הספק הסלולרי. כשהמכשיר מוגבל לעבוד אך ורק עם החברה ממנה רכשתם.

 

עד כה החברות הסלולריות היו מפתות את הצרכנים האמריקנים עם הנחה משמעותית על מכשיר סלולרי תמורת התחייבות. אלו שרצו לעבור חברה או לנסוע לחו"ל, יכלו לפתוח את הנעילה בעצמם דרך המחשב על ידי החלפת מערכת ההפעלה בגרסה פרוצה. אותה גרסה מאפשרת שימוש ברשתות סלולריות זרות ובנוסף גם התקנה של אפליקציות לא חוקיות, לאלו הבוחרים בכך.

 

החוק החדש מתייחס לפעולה הנקראת Unlock שכביכול לא מאפשרת התקנה של תוכנות לא חוקיות, אך יש כאלו הטוענים שלא ניתן לעשות Unlock ללא פריצה מלאה של המכשיר הידועה בשם Jailbreak. החוק החדש פותח אפיק מאיים לחברות שלא יהססו להשתמש בו כדי לכבול את הצרכנים, ולמעשה להכריח אותם לרכוש מכשיר חדש רק כדי לעבור חברה סלולרית.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים