שתף קטע נבחר

ש"ס מאותתת ללפיד: נהיה מוכנים לפשרות בגיוס

מנהיגי ש"ס התכנסו לדיון בגיוס החרדים והזהירו: "חקיקה וכפייה יביאו לקרע בעם". בביקורת מרומזת לכיוון יש עתיד אמרו: "אנחנו מוכנים לצעדים מרחיקי לכת, אבל היד המושטת שלנו לא נענית"

"קואליציה בלי חרדים זו קואליציה בלי מדינת ישראל השנייה, לא תהיה ממשלה בלי חרדים אלא בלי עניים". כך הזהיר הבוקר (יום א') אריה דרעי, ממנהיגיה של תנועת ש"ס, בכינוס המפלגה בנושא גיוס החרדים וגיבוש צוות המו"מ הקואליציוני. השר אלי ישי הצהיר כי ש"ס תהיה מוכנה לפשרות בנושא הגיוס: "נעשה הכול על מנת למצוא שביל זהב וגשר כדי למנוע קרע. עם זאת, לא בכל מחיר נשב בקואליציה. אם אין ברירה נשב באופוזיציה ונעשה משם את העבודה".  

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

ש"ס ויהדות התורה יציעו "מתווה יעלון מרוכך"

רוקמים קואליציה: כולם מדברים על שוויון בנטל

מו"מ לבלוק חרדי: "18 מנדטים מול 19 של לפיד"

 

דרעי התריע מפני חבירתן של מפלגות חילוניות בלבד לקואליציה בראשות בנימין נתניהו: "המשמעות של הקואליציה תהיה של מעמד הביניים ומעלה, של אלה שיש להם, של מדינת תל אביב וגושיה ולא של עיירות הפיתוח ושכונות המצוקה. את אלה אנחנו לקחנו על אחריותנו".  

 

הוא התייחס למתווה שהציע יאיר לפיד באשר לגיוס חרדים ותקף את הכוונה לגייס חרדים מתוקף חוק. "כבר אמרנו שאנחנו מוכנים לדברים מרחיקי לכת כדי להגיע לשיתוף פעולה, אבל לא בשביל להיכנס לממשלה. אין לנו שום בעיה להיות באופוזיציה וכבר היינו שם, אבל חשובה לנו האחדות בעם. חשוב לנו שהקיצוצים הגדולים, השוויון בנטל והשמירה על הצביון היהודי ייעשו בהידברות ולא בכפייה. לצערי, היד המושטת שלנו עד עכשיו לא נענית מצד חלקים מסוימים", אמר ברומזו לחברי מפלגת יש עתיד שהודיעו כי הם דבקים במתווה שיזמו.

 


  

הוא ביטל את הרעיון לכפות גיוס לכול: "כל אחד יודע שזה לא יביא חייל אחד לגיוס. גיוס אמיתי יביא רק מתווה מרצון וכל בר דעת יודע את זה". שותפו של דרעי להנהגה, אלי ישי, הצטרף לדברים והסביר כי אחוז החרדים המבקשים להתגייס כיום עולה על היקפי הגיוס. "עכשיו רוצים לקטוע הכול בעילה של שוויון לכולם. אבל לא הייתה סכנה לקרע בעם כמו היום. רבים ממתינים להתגייס אבל לא מגייסים אותם. אני לא מציע לאף אחד לחשוב שיתלשו את מי שלומד תורה מהסטנדר (מתקן להחזקת ספרי קודש). זה יוביל לקרע בעם, נתניהו כבר אמר את זה".

  

המנהיג השלישי של ש"ס, אריאל אטיאס, אמר כי "התחושה שלי ושל רבים בציבור היא שאולי ראש הממשלה הנבחר זה יאיר לפיד. אבל הם (יש עתיד) לא יביאו יותר חרדים לצבא. המטרה שלהם לסגור את הישיבות". גם הוא הביע נכונות לפשרות, "אנחנו חושבים שמי שלא לומד צריך להתגייס. הישיבות נועדו ללמוד תורה ואינן מחסה למי שלא לומד".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי וישי. "אחדות העם"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים