שתף קטע נבחר

בכירים בליכוד: נתניהו רוצה את בנט בממשלה

בעקבות הביקורת על נתניהו והיחס שלו כלפי בנט, אמרו בכירים בליכוד: "חרף מסע ההכפשות האישיות וחרף ההשמצות שלא פוסקות גם אחרי סיום מערכת הבחירות - בכוונתו של ראש הממשלה להקים ממשלה רחבה ככל האפשר, שתכלול את הבית היהודי"

למרות המתיחות וההכפשות - ראש הממשלה רוצה לראות את הבית היהודי בממשלתו: בכירים בליכוד, הבקיאים במשא ומתן הקואליציוני, תקפו אחר-הצהריים (יום א') בחריפות את הבית היהודי ואת העומד בראש המפלגה, נפתלי בנט. הם האשימו אותו במסע הכפשות והשמצות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. הבכירים הוסיפו כי למרות ההתנהלות של בנט, נתניהו מתכוון לצרף את הבית היהודי לקואליציה.

 

עוד בערץ החדשות של ynet:

בודדים, חולים, מזדקנים, עניים. חיי ניצולי השואה

מהאחיות ועד ל"צרעות" - חיילות ארה"ב תמיד שם

 

בעקבות הביקורת על נתניהו והיחס שלו כלפי בנט, אמרו בכירים בליכוד: "חרף מסע ההכפשות האישיות וחרף ההשמצות שלא פוסקות גם אחרי סיום מערכת הבחירות - ראש הממשלה נתניהו ימשיך לפעול על פי שיקולים ענייניים ובכוונתו להקים ממשלה רחבה ככל האפשר, כדי להתמודד עם האתגרים הביטחוניים והפנימיים שלפניהם ניצבת מדינת ישראל. ממשלה רחבה שכזו תכלול את הבית היהודי".

 

מוקדם יותר היום, התייחס גם ראש הממשלה עצמו למגעים הקואליציוניים וקשר בינם ובין האיומים האזוריים על ישראל. "יש פה הרבה איומים, והמציאות ממשיכה להתפתח במזרח, בצפון ובדרום. אנחנו חייבים להיות ערוכים, חזקים ונחושים מול כל איום אפשרי. לצורך זה אני אשאף להקים את הממשלה הרחבה והיציבה ביותר שניתן להקים על מנת לענות קודם כול על האיומים הביטחוניים. אני משוכנע שבכוחנו להתמודד עם האתגרים", אמר בישיבת הממשלה.

 

אתמול אמרו גורמים בליכוד, שרובם מזוהה עם הפלג הימני במפלגה, כי "זו תהיה טעות להפנות עורף לבנט ולהשאיר אותו מחוץ לממשלה, בפרט כשנראה שהסיבה היא יחסים עכורים בינו לבין שרה נתניהו". אותם גורמים הוסיפו כי "זו לא סיבה מספיק טובה לייבש אותו. הימין זה הבסיס האידיאולוגי שלנו ואפשר לייצר קואליציה עם בנט, לפיד והחרדים". 

 

מנגד, תקף בכיר בליכוד את בנט והטיל ספק בכוונותיו הפוליטיות. "המטרה של בנט היא לא להיות מנהיג הציבור הדתי, אלא להשתלט על הימין

 כולו", אמר הבכיר. "בקמפיין הוא העניק חיבוק דוב לנתניהו והמשיך לתקוף אותו. כעת הוא רוצה להיכנס לקואליציה לא כדי לדאוג לציונות הדתית, אלא כדי לנסות ולפגוע בנתניהו מתוך הממשלה".

 

עד עתה הסתכמו המגעים בין בנט לנתניהו בשיחה קצרה אחת שהתקיימה ביום חמישי, ובה קבעו השניים להמשיך ולדבר, אולם לא נקבע עדיין מועד לפגישה ביניהם. בנט מינה בינתיים את ח"כ אורי אריאל לעמוד בראש צוות המו"מ הקואליציוני. אף שהבית היהודי הייתה מזוהה בעיקר עם הקו המדיני, ההערכות הן כי אנשי צוות המשא ומתן שלו יטילו את כל כובד המשקל על הנושאים החברתיים-כלכליים, ועשויים לדרוש תיק כלכלי-חברתי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
בנימין נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
נפתלי בנט
צילום: עידו ארז
מומלצים