שתף קטע נבחר

נכון לשינוי: הצופים בארה"ב עשויים לקבל הומואים

ארגון הצופים הבנים האמריקנים נכנע לרוח הזמן - וללחץ התאגידים והציבור והציג תוכנית שתסיר את האיסור הגורף על הצטרפות הומוסקסואלים לשורותיו

מחאות בלתי פוסקות ורוח הזמן כופפו את ארגון הצופים הבנים של ארה"ב (Boy Scouts of America) והוא מאותת על נכונותו לשים קץ למדיניות הגורפת של הדרת הומוסקסואלים משורותיו ולאפשר לספונסרים המקומיים שלו להכריע בנושא. על פי השינוי המוצע שהוצג אמש (יום ב'), המממנים המקומיים של קבוצות צופים, כמו ארגונים דתיים ואזרחיים, יוכלו להחליט עצמאית אם ברצונם לפתוח את דלתות השבט להומואים או להמשיך בהדרה שהיא היום המדיניות הלאומית והגורפת של הארגון.

 

הצופים החליטו בקיץ: הומואים לא יהיו חברי בתנועה

וירג'יניה המערבית: מדריכת צופים סולקה כי היא לסבית

 

צופים בניו המפשייר. מהארגונים השמרניים בארה"ב (צילום: AP) (צילום: AP)
צופים בניו המפשייר. מהארגונים השמרניים בארה"ב(צילום: AP)

 

אם הוועד המנהל הלאומי של הצופים יאשר את השינוי, החלטה שעשויה להתקבל כבר בשבוע הבא, תהיה זו אבן דרך נוספת במאבק לזכויות הומוסקסואלים בארה"ב, לאחר התרחבות אישור נישואים חד-מיניים וביטול האיסור על הומואים מוצהרים לשרת בצבא. זאת לאחר מסע ממושך שכלל עתירות משפטיות והפסקת התמיכה הכספית של תאגידים גדולים.

 

ארגון הצופים בארה"ב, שבו חברים 2.7 מיליון ילדים חניכים ויותר ממיליון מתנדבים מבוגרים, הוא אחד הגופים השמרניים ביותר בארה"ב. הוא נוסד לפני 102 שנים ומדיניותו עד כה הייתה הדרה של הומוסקסואלים ואתאיסטים משורותיו. רק בקיץ האחרון הכריז כי הוא דבק במדיניות זו, חרף מחאה ציבורית ואף התנגדות מבית.

 

העיקרון של "חובה ואלוהים" ממשיך להיות הבסיס של הארגון, אולם נראה שהמדיניות הגורפת בנושא ההגאים עומדת להשתנות. ארגונים אזרחיים הדוגלים בשוויון זכויות לכל מתכוונים לצרף לשורותיהם חניכים ומתנדבים הומואים, אולם מנהיגי הכנסייה הבפטיסטית הדרומית, המחשיבים הומוסקסואליות לחטא איום, זועמים ומאיימים להסיר את תמיכתם מהארגון. הם, הקתולים והמורמונים מממנים סניפים רבים של הצופים.

 

אנדרסן, הומוסקסואל מוצהר בקליפורניה, נאבק על תפקיד הדרכה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אנדרסן, הומוסקסואל מוצהר בקליפורניה, נאבק על תפקיד הדרכה(צילום: רויטרס)

 

מנגד לחצו תאגידים, הורים ובוגרי התנועה. הלחץ הגדול ביותר היה של יושבי הראש ג'יימס טיארלי

מענקית התקשורת ATT ורנדל סטפנסון מענקית הפיננסים ארנסט & יאנג. חברת המשלוחים הענקית UPS ויצרנית התרופות פרק עצרו את התרומות לצופים עד שתבוטל המדיניות של הדרת הומוסקסואלים.

 

במקביל הורגשה ביקורת בשטח. נקודות הרתיחה האחרונות היו בווירג'יניה המערבית, שבה הורחקה ג'ניפר טיירל, אם לסבית, מתפקיד התנדבותי בקבוצה שבה פעיל בנה, ובקליפורניה נדחתה בקשה של ההומוסקסואל המוצהר רייאן אנדרסון להתקבל לתפקיד הדרכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צופה אמריקני. 2.7 מיליון ילדים חניכים ויותר ממיליון מתנדבים מבוגרים
צילום: Gettyimages
מומלצים