שתף קטע נבחר

אשכנזי: לפתוח בחקירה גם נגד ברק ולשכתו

גבי אשכנזי מגיב בחריפות להחלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח נגדו בחקירה בפרשת מסמך הרפז. הרמטכ"ל לשעבר דורש לחקור גם את שר הביטחון בעקבות "שימוש פסול בסמכויות למטרות זרות תוך פגיעה בצה"ל והרס הקלטות"

הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף במיל' גבי אשכנזי, הגיב אמש (יום ג') להחלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה מצומצמת בפרשת הרפז. אשכנזי אמר כי מסר את כל הידוע לו בפרשה כמה פעמים, בעדויות במשטרה ובפני מבקר המדינה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

קלינטון: הבחירות בישראל פותחות דלת לשלום

מכונאי בצה"ל לכד מחבל: "רדפתי ותפסתי אותו"

 

בתגובה מטעם הרמטכ"ל לשעבר נכתב כי "מובן שאשכנזי אינו חושש מכל בדיקה נוספת והוא ישוב וימסור את גרסתו ככל שיידרש". "עם זאת", נאמר בתגובה, "לא מתקבל על הדעת שיש מסמכים רק בצד אחד, הקלטות רק בצד אחד וחקירות רק בצד אחד. נוכח הפתיחה בחקירה נוספת, אשכנזי דורש כי תתקיים חקירה גם ביחס לממצאים החמורים בדו"ח מבקר המדינה ביחס לשר הביטחון ולשכתו, לרבות שימוש פסול בסמכויות למטרות זרות, תוך פגיעה בצה"ל וכן הרס הקלטות מלשכת שר הביטחון".

 

אשכנזי, ברק ונתניהו ב-2009. הרמטכ"ל לשעבר עולה להתקפה (צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות) (צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות)
אשכנזי, ברק ונתניהו ב-2009. הרמטכ"ל לשעבר עולה להתקפה(צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות)

 

על-פי החלטת היועץ יהודה וינשטיין, החקירה תהיה בחשד להתנהלות שאינה הולמת קצין נגד הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ועוזרו ארז וינר. ממשרד המשפטים נמסר כי מכיוון שהחשד הוא לביצוע עבירה על חוק השיפוט הצבאי, המשטרה הצבאית החוקרת היא שתבצע את החקירה.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

בהודעה נכתב כי "מובן מאליו, כי אם ממצאי החקירה שתנוהל, בהצטרפם לחומר הראיות שנאסף עד כה, יעלו חשד סביר לביצוע עבירות על חוק העונשין, על ידי מי מהמעורבים בפרשה, הנושא יובא בפני היועץ המשפטי ותתקבל ההחלטה המתאימה". החקירה עצמה תלווה על ידי הפרקליטות הצבאית תוך עדכון היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה.

 

ממצאי דו"ח המבקר שהובילו לפתיחה בחקירה

מה קרה בקריה? סקירה של יחסי ברק-אשכנזי

 

להחלטה הגיע היועץ המשפטי לממשלה לאחר שקיים סדרה של התייעצויות עם פרקליט המדינה ובכירים נוספים במשרד המשפטים, שבהן השתתפו גם הפרקליט הצבאי הראשי וקצינים נוספים מהפרקליטות הצבאית וכן ראש אח"מ וראש יחידת לה"ב של משטרת ישראל.

ההחלטה התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה עיין בחוות דעת שהוכנו בפרקליטות המדינה ובפרקליטות הצבאית, אשר נכתבו על יסוד חומר הראיות שנאסף בחקירה הפלילית שבוצעה החל מחודש אוגוסט 2010 על ידי משטרת ישראל, על יסוד דו"ח מבקר המדינה בפרשת הרפז שפורסם לפני כחודש ועל יסוד חומר הראיות הרב שנאסף על ידי מבקר המדינה.

 

כמה ימים לאחר פרסום דו"ח מבקר המדינה בנוגע לפרשת הרפז, החליט הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ להדיח את אלוף-משנה ארז וינר מצה"ל. ההחלטה של גנץ התקבלה נוכח הטענות הקשות שהוטחו בווינר בגין מעורבותו בפרשה.


פורסם לראשונה 29/01/2013 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי
צילום: בני דויטש
מומלצים