שתף קטע נבחר

חיפה מתרחבת: שכונה חדשה תיבנה בדרום העיר

האם מחירי הנדל"ן בחיפה עומדים ליישר קו עם תל-אביב וירושלים? המי‏נהל הכריז על הקבלנים שיבנו 920 יחידות דיור בשכונה חדשה בדרום חיפה, שתכלול בסופו של דבר 1,200 דירות. ההערכות למחיר דירה ממוצעת עומדות על כמיליון שקל

לא רק בתל-אביב מפתחים את דרום העיר : מינהל מקרקעי ישראל הודיע היום (ה') על תוצאות מכרז ל-920 יחידות דיור בחיפה, שמהוות את השלב הראשון בשיווקה של שכונת המורדות הדרומיים של הכרמל. השכונה תכיל כ-1,188 יחידות דיור בסופו של דבר.

 

כתבות נוספות בנושא חיפה :

 

שיווק זה מהווה את יריית הפתיחה להקמת מתחם מגורים ענק בדרום העיר. שתי שכונות נוספות סמוכות יהפכו לרצף בנוי אחד, שיביא לאלפי יחידות חדשות: האחת, מורדות לינקולן (שצפויה להכיל כ-2,000 יחידות דיור); והשנייה היא רמת הנשיא, שם כבר עובדים הדחפורים (היא תכלול יותר מ-1,000 יחידות דיור).

 

הדמיית השכונה החדשה בדרום חיפה (הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה) (הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה)
הדמיית השכונה החדשה בדרום חיפה(הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה)

 

שיווק השכונה החדשה הוא נקודה נוספת בה חיפה מנפיקה לאוויר תוכניות גרנדיוזיות. לפני כחצי שנה אושרה תוכנית לשיקום העיר התחתית ואזור הנמל הישן והפיכתו לברצלונה של ישראל.

 

מספר חודשים לאחר מכן אישרה המועצה הארצית תוכנית להגדלת נמל חיפה, שיהפוך להיות השלישי בגודלו בים התיכון. בצמוד לבניית הנמל קבעה התוכנית פיתוח מסחרי עצום שיביא לגידול בדרישה לידיים עובדות וכתוצאה מכך גם לגידול תושבים בעיר. גם פרויקטים בתחום התחבורה בוצעו בעיר, בראשם פרויקט מנהרות הכרמל.

 

כל אלה באו לאחר שנים של דשדוש תכנוני, שבו הזדנבה חיפה אחרי תל-אביב וירושלים - שם התרוממו פרויקטים כמעט בכל פינה.

 

במרכז השכונה: איצטדיון כדורגל 

השכונה החדשה תיבנה במורדות הכרמל, במרחק קצר מחופי הים הדרומיים של חיפה, בסמוך לקניון חיפה הנמצא בכניסה הדרומית לעיר ולא רחוק מאזור משרדי חברות ההיי-טק בדרום העיר. בעירייה מספרים כי התושבים יהנו מנוף מרהיב ומפיתוח ברמה גבוהה וכן ממרכזי תרבות, פנאי וספורט. הבנייה למגורים תהיה בשלב ראשון במבנים בגבהים שונים, על שטח של כ-87 דונם.

 

לשכונה יהיה שכן חדש בדמות אצטדיון הכדורגל העירוני החדש על שם סמי עופר, וכן מרכז קסטרא, מרכז הקונגרסים, מתחם חברת החשמל וכביש פרויד. הפיתוח יכלול בעתיד גם אזורי תעשייה, מלונאות, בידור וספורט, מגורים ופנאי. התוכנית היא להרחיב גם את מתחם ההיי-טק.

 

איצטדיון חדש ושכונה חדשה מסביב לו (הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה) (הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה)
איצטדיון חדש ושכונה חדשה מסביב לו(הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה)

 

המחיר ליחידת דיור הוא נמוך יחסית בממוצע לזכייה. המחיר הממוצע לקרקע יעמוד על 154.6 אלף שקל לדירה (בתוספת מע"מ) והוצאות הפיתוח (כולל מע"מ) יעמדו על 21.6 אלף שקל לדירה. סך הכל יעמוד הסכום כולל מע"מ ופיתוח על 202 אלף שקל.

 

לפי מחיר הקרקע, ההערכות מדברות על מחירים של החל מ-800 אלף שקל לדירות הקטנות ועד ל-1.3 מיליון שקל לדירות המרווחות והמפוארות יותר בפרויקט. התחלות הבנייה יחלו כבר במהלך הקיץ הקרוב.

 

במינהל מקרקעי ישראל סיפרו כי בשכונה הכוללת יהיו סך הכל 1,188 דירות, אותן ימשיך לשווק המינהל יחד עם העירייה, ובקרוב ישווקו 268 יחידות נוספות במסגרת מכרזי דיור מוזלים בהישג יד. בשכונה שוריינה כמות של 25% מהדירות לטובת דירות קטנות.

 

החברות הזוכות הן נ.רש.א לבנין והשקעות (43 יחידות דיור), יוסי אברהמי עבודות הנדסה אזרחית (305 יחידות בשלושה מתחמים), אלמוג כ.ד.א.י (255 יחידות בשני מתחמים), ספייס בניה ויזמות (126 יחידות), י.ב. זיו נכסים וקבלנות (110 יחידות) ו-ג. קשת חברה לבנין (81 יחידות).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה
כך תיראה השכונה החדשה
הדמיה: צבי רוגר, דוברות עיריית חיפה
מומלצים