שתף קטע נבחר

בריטניה: שרידי חזיר בבשר לאסירים מוסלמים

בבדיקה, שנערכה לבשר שמסופק לאסירים מוסלמים, נמצאו שרידי חזיר בין היתר בפשטידות. הקשר עם החברה הופסק ובלונדון פתחו בחקירה

שערוריית בשר רודפת שערוריית בשר בממלכה הבבריטית: כשבועיים לאחר שרשת מרכולים בבריטניה הורידה מהמדפים חבילות המבורגרים ובשר טחון של כמה חברות כיוון שבבדיקות מעבדה נמצאו בהן שיירים של בשר סוס וחזיר, נמצא כי שיירים של חזיר סופקו לאסירים מוסלמים בבתי כלא בבריטניה על-ידי ספק שהיה אמור לשלוח "בשר חלאל", שנשחט על-פי ההלכה המוסלמית ואינו מכיל בשר חזיר. כך דיווחה הבוקר (שבת) רשת "סקיי ניוז".

 

עוד חדשות בעולם:

פאנטה: מודאגים שנשק סורי יעבור לידי חיזבאללה

ג'ון קרי הושבע, יגיע לישראל תוך כשבועיים

ארץ הבטן-גב: באיזו מדינה יעבדו 4 ימים בשבוע?

 

בבדיקה, שנערכה לבשר שמסופק לאסירים מוסלמים, נמצאו שרידי חזיר בין היתר בפשטידות. בעקבות הגילוי הופסק הקשר עם החברה שסיפקה את הבשר. במשרד המשפטים בלונדון אמרו כי רשויות הכלא חוקרות כיצד הגיעו שרידי החזיר לבשר.

 

דובר משרד המשפטים הבריטי אמר: "כל בתי הסוהר קיבלו הודעה על התקרית המצערת ואנחנו דיווחנו על כך באופן מיידי לרשות המזון". הדובר הוסיף: "זהו

 בהחלט מצב שלא היינו צריכים אליו ואנחנו מצטערים על כך מאוד". בבריטניה לא פורסם שמה של החברה שהייתה אמורה לספק מזון על-פי ההלכה המוסלמית.

 

ההלכה המוסלמית אוסרת אכילת חזיר ובשר חלאל נשחט על-פי ההלכה המוסלמית והוא מוגש לאסירים בבתי סוהר בבריטניה עלפי דרישתם. בבריטניה אמרו כי הספקת בשר החזירים לאסירים המוסלמים פגעה במספר רב של אסירים מוסלמים ובבני משפחותיהם. "התנצלות, החרמת הספק וחקירת התקרית אלו הצעדים המתבקשים במקרה הזה", אמר ג'ולייט ליון, מנהלת ארגון המסייע לאסירים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלונדון חוקרים איך הגיע בשר החזיר לפשטידה. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים