שתף קטע נבחר

ספרן אוים בפיטורים בגלל פוסט בפייסבוק

מנהל ספריה ציבורית פרסם ביקורת מרומזת על המועצה המקומית בפייסבוק, בעקבותיה אוים בשימוע לפני פיטורים. במועצה מכחישים: העובד זומן רק לשיחת הבהרה

מנהל הספריה הציבורית במועצה המקומית בית אריה אוים בפיטורים, בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק עם ביקורת מרומזת על הרשות ועל ראש המועצה, אבי נעים. כך נודע ל-ynet.

 

עוד בקריירה :

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

על פי גורמים ששוחחו עם ynet, בפוסט הועברה ביקורת על כך שהספריה - היחידה ביישוב - הייתה סגורה למשך מספר חודשים וצוין כי "היו אלה היו 7 חודשים של אי כבוד וביזיון". בנוסף, בפוסט הועברה ביקורת בעקיפין על כך שראש המועצה לא נכח בטקס הפתיחה המחודש של הספריה.

 

ל-ynet נודע כי בעקבות זאת, קיבל העובד שיחת טלפון נזעמת מראש המועצה, בדרישה להסיר את הסטטוס, שאכן נמחק בינתיים. העובד אף זומן לשיחה במשרדי המועצה ביום חמישי האחרון, בה הודיעו לו כי ייערך לו שימוע לפני פיטורים, עקב "חוסר נאמנות". הספרן הבין באותו המעמד כי הוא מתבקש שלא להגיע למקום העבודה, ואכן אתמול הייתה הספרייה סגורה.

 

עם זאת, ראש המועצה הכחיש היום כי העובד פוטר, וטען שנערכה מולו רק שיחת הבהרה. "העובד כתב ביקורת בצורה לא נאותה והשתמש במילים כמו ביזיון. זימנו אותו לשיחה, הוא התנצל וחזרנו לשגרה", אמר ל-ynet. עם זאת, נעים סירב להשיב לשאלה מדוע הספרייה הייתה סגורה אתמול.

 

"הוא בחור עשר"

בית אריה הוא ישוב שמונה כ-1,300 משפחות בסך הכל. הספרן המתגורר בו מגיל צעיר עובד בספרייה זה כ-7 שנים וממשיך את דרכה של אמו, שאף היא עבדה בה שנים. על אף שמשכורתו עומדת על פחות מ-2,000 שקל - ניכר כי הוא מסור לעבודה ותושבים מעידים שמדובר ב"ספרן חרוץ ומסור", שתורם תרם שעות נוספות רבות ללא תמורה.

 

"הוא בחור עשר", מספר א', אחד התושבים. הוא זוכר כי בפוסט צוין גם שבלילה אין תאורה מכיוון הספריה. א' וגורמים נוספים ששוחחו עם ynet טוענים כי אין זו הפעם הראשונה שקורה דבר כזה ביישוב, אך הם ביקשו להישאר בעילום שם, מחשש לנקמנות כלפיהם. "הבעיה שאנשים מפחדים לדבר. עכשיו זה התפוצץ".

 

מהמועצה המקומית בית אריה נמסר בתגובה: "הספרן (עובד מועצה) פרסם פוסט מכפיש בפייסבוק. בעקבות זאת הוא זומן הבוקר לשיחה אצל ראש המועצה ומזכיר המועצה. העובד התנצל ובזה תם העניין".

 

המידע הראשוני לידיעה הגיע באמצעות הדואר האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים