שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יחימוביץ': היה מעניין עם נתניהו, נלך לאופוזיציה
  בתום פגישה שארכה יותר משעה בלשכת ראש הממשלה, אמרה יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ' כי הפערים בינה לבין נתניהו נותרו עמוקים בענייני חברה וכלכלה וכן בנוגע להתנעת תהליך השלום: "מפלגת העבודה תשרת את העם מהאופוזיציה"

  יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', הודיעה הערב (יום ג') בתום פגישה בת יותר משעה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו בירושלים כי היא נחושה ללכת לאופוזיציה. "הפערים מאוד עמוקים. לא שמעתי משהו חדש שיגשר עליהם", אמרה לאחר יציאתה מהלשכה.

   

  העדכונים האחרונים מהמערכת הפוליטית:

   

  הפערים בתפישות העולם נותרו. יחימוביץ' בדרכה לפגישה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  הפערים בתפישות העולם נותרו. יחימוביץ' בדרכה לפגישה (צילום: גיל יוחנן)

   

  לדבריה, השיחה עם ראש הממשלה הייתה מעניינת, אולם הפערים בתפישות העולם בכל הנוגע לחברה ולכלכלה בישראל תהומיים, וכך גם בכל הנוגע להתנעתו המחודשת של תהליך שלום: "בשני העניינים האלה שהיו במוקד השיחה לא נודע לי דבר חדש. אני מכבדת את ראש הממשלה, ואם יבקש לשוב ולהיפגש, אשמח לעשות זאת, אולם נוכח ההבדלים החדים - מפלגת העבודה תשרת את העם מהאופוזיציה, כפי שכבר החליטה".  

   

  נשרת את המדינה מהאופוזיציה. יחימוביץ' ליד לשכת נתניהו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  נשרת את המדינה מהאופוזיציה. יחימוביץ' ליד לשכת נתניהו (צילום: גיל יוחנן)
   

   

  יחימוביץ' בירכה על ביקורו המתוכנן של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בישראל, ואמרה כי היא מקווה שבואו מבשר פריצה בתהליך המדיני, פריצה שגם תועיל כלכלית לישראל, תשפר את דירוג האשראי שלה ותעצים את מעמדה בעולם. "בכל התקדמות בתהליך המדיני ובכל סוגיה ביטחונית חיונית, נגבה את הממשלה, אך נעשה זאת מהאופוזיציה".

   

  נאמנה להבטחת הבחירות

  עוד לפני הבחירות, בניסיון לעצור את סחף המנדטים בסקרים, הצהירה יחימוביץ' בניגוד לדבריה הקודמים שהשתמעו לשתי פנים, כי אם לא תנצח בבחירות תלך לאופוזיציה. "יש רק שתי אפשרויות: או שמפלגת העבודה בראשותי תרכיב את הממשלה, או שננהיג את האופוזיציה", אמרה.

   

  היא השמיעה דברים דומים לכיוון נתניהו גם לאחר הבחירות:

  "בכוונתנו להיות אופוזיציה חריפה וקשה לצעדים שאתה מתכוון לעשות. בכל הנוגע למשא-ומתן המדיני שיש לחדשו בדחיפות - מפלגת העבודה תתמוך בכל צעד כזה ותעניק לו גיבוי מהאופוזיציה".

   

  אתמול ערכה יחימוביץ' מפגש רב-משתתפים בבית המפלגה, כשלפתע צלצל הטלפון ועל הקו הייתה לשכתו של ראש הממשלה. נתניהו ביקש לשוחח עם יחימוביץ'. בתגובה היא פינתה את הנוכחים מחדרה על מנת לשוחח עמו בפרטיות.

   

  לאחר השיחה שלחו מלשכת יחימוביץ' הודעה לחברי הכנסת החדשים של מפלגת העבודה. "ראש הממשלה ביקש להיפגש איתה, והיא תיפגש איתו מחר. מי שרוצה עוד פרטים מוזמן להתקשר או לסמס לה", נכתב בהודעה לח"כים.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים