שתף קטע נבחר

נתניהו שוקל לבטל את הפריימריז בליכוד

ראש הממשלה מעריך כי יהיה בעמדת מיקוח טובה יותר למהלך הדרמטי לפני חלוקת התיקים. "אנשים שלא מצביעים לליכוד קובעים את הרשימה", התריע. התחליף: ועדה מסדרת בראשותו

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו פועל לביטול הפריימריז במפלגה ושוקל להקים תחת זאת "ועדה מסדרת" שהוא יעמוד בראשה.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

מגאולה עד גאולה: הח"כים והקרובים ביום חגם

טיגריס תקף והרג את מאמנו בקרקס במכסיקו

 

בימים האחרונים שוחח נתניהו על התוכנית עם מקורביו ועם גורמים נוספים בליכוד, וטען כי לא ניתן להמשיך לבחור את רשימת המפלגה לכנסת באמצעות פריימריז. "אנשים שלא מצביעים לליכוד קובעים לנו בסוף את הרשימה", התריע נתניהו. הוא רמז כי קבוצות מאורגנות משתלטות על המפקד ומשפיעות באופן לא דמוקרטי על הרכב הרשימה. "חייבים לבצע את השינוי הזה עכשיו, כי אחרת נתרסק", הוסיף.

 

בשיחות שונות העריך נתניהו כי יהיה לו קל לבצע את השינוי הדרמטי לפני הרכבת הממשלה וחלוקת התיקים, מאחר שהוא יהיה בעמדת מיקוח טובה יותר כלפי השרים שירצה את תמיכתם בהעברת המהלך בוועידת הליכוד. "אחרי שתחלק את התיקים זה לא יעבור, כי השרים כבר יהיו חייבים לך פחות", הסביר לנתניהו אחד ממקורביו.

 

נתניהו שוקל למנות "ועדה מסדרת", כפי שקיים כיום בחלק גדול מהמפלגות. אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), יאיר לפיד (יש עתיד), ציפי לבני (התנועה), שאול מופז (קדימה) ואחרים קבעו את הרכב הרשימה לכנסת באמצעות ועדה שכזו. אתמול עלה הנושא לדיון במהלך ישיבת סיעת הליכוד ביתנו בכנסת. השרה לימור לבנת קראה לביטול הפריימריז ואמרה כי "זה פסול מהיסוד שאנשים בעלי אינטרס שאינם מצביעים "מחל" יהיו אלו שיקבעו את הרכב רשימת הליכוד לכנסת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, אתמול בכנסת
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
פייגלין בכנסת. הזרז להחלטה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים