שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הונאת המיליונים בצבא: הושעו 6 חברות תקשורת
  פחות מיממה לאחר חשיפת ynet, הודיע משרד הביטחון רשמית כי השעה את העבודה עם כמה חברות תקשורת ואלקטרוניקה גדולות. החשד: העניקו קווי אשראי במיליונים לאיש קבע תמורת רכש פיקטיבי - והוא השתמש בכסף לארוחות, צימרים וטאבלטים

  חקירתו והשעייתו של הנגד היו רק קצה הקרחון: פחות מיממה לאחר ש-ynet חשף כי איש קבע מפיקוד צפון עוכב לחקירה בפרשה של רכישת ציוד טכנולוגי מתקדם בשווי מיליוני שקלים, מתברר גודלה האמיתי של פרשת ההונאה. משרד הביטחון הודיע היום (ה') רשמית כי השעה באופן זמני עבודה עם שש חברות, כמה מהן ספקיות תשתיות תקשורת וציוד אלקטרוניקה מהמובילות במשק, בעקבות חשד ששיתפו פעולה עם הנגד בהונאת ענק נגד מערכת הביטחון.

   

  עוד כתבות בערוץ החדשות

  17 מיליון ספרות: נחשף המספר הראשוני הכי גדול

  "סבאח אל-נור עוריף!" - צה"ל הטריד כפר פלסטיני

   

  החברות החשודות, שהושעו מרשימת הספקים של משרד הביטחון, הן דור טכנולוגיות מידע, וידאוסט טכנולוגיות, נקסטקום, רוטל נטוורקס, שמרד אלקטרוניקה ומנוליד-חירות מערכות בע"מ. על-פי החשד, ניפח איש הקבע בדרגת רב-נגד הזמנות ציוד ושירותים מהחברות, שבתמורה פתחו לטובתו "קווי אשראי" במיליוני שקלים, שבאמצעותם קנה הנגד מחשבים, טאבלטים, סמארטפונים, ארוחות במסעדות, לינה בצימרים ועוד.

   

  זיכוי לנגד במקום פריטים לצבא

  חשיפת מעורבותן של החברות התאפשרה לאחר שהנגד הודה בפני חוקרי מצ"ח כי נהג במשך כמה שנים לקנות ציוד יקר ערך מספקים שזכו במכרז של מערכת הביטחון. על-פי החשד, בהזדמנויות רבות הוא ביצע רכש פיקטיבי של פריטים מסוימים הנחוצים כביכול לצבא, אך בפועל לא קיבל את אותם הפריטים המדווחים, אלא קיבל זיכוי בעבורם. על-פי החשד, חלק מהציוד שקנה הנגד באמצעות ה"זיכויים" הללו ניתן לקצינים בצה"ל או הועבר למקורבים. חלק מהציוד נתפס בביתו.

   

  בעקבות עדותו של הנגד, פתחה יחידת החקירות של משרד הביטחון בחקירה משותפת עם מצ"ח נגד החברות, המשמשות כספקיות של משרד הביטחון. 

   

  בחקירת החברות התברר, לכאורה, כי הן הגישו דרישות תשלום כוזבות למשרד הביטחון, ובהן הצהירו על אספקת ציוד ושירותים כביכול, שהיו אמורות לספק לצה"ל בהתאם להתקשרות עימן. בפועל, האספקות מימנו למעשה רכש ציוד אחר עבור הנגד לשימושו הפרטי. עוד התברר בחקירה כי פעילות זו נעשתה בידיעה מלאה של הנהלת החברות. כל החברות הודו במעשים המיוחסים להן ותירצו את מעשיהן בכך שחשבו שפעלו לטובת צה"ל.

   

  בעקבות הממצאים החמורים, החליטה הוועדה להשעיית ספקים על רקע פלילי במשרד הביטחון, בראשות סגן היועמ"ש למערכת הביטחון, עו"ד יצחק וכטל, להשעות באופן מיידי את החברות מרשימת הספקים של משרד הביטחון. כמו כן, הוחלט לאסור על ביצוע כל התקשרות חדשה עם מי מהחברות, ולאסור עליהן להשתתף במכרזים, עד שיבוצע להן שימוע ותתקבל החלטה בעניינן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים