שתף קטע נבחר

חשד: דיין דן בתיקים שבהם היו מעורבים מקורביו

הדיין חשוד במרמה, הפרת אמונים וניצול לרעה של כוח המשרה, לאחר שניהל משפטי גירושים בהם ייצגו חלק ממקורביו - מבלי לעצור את הדיון או לדווח על כך. הוא שוחרר בערבות ונאסר עליו ליצור קשר עם שני עצורים אחרים בפרשה

דין בכיר בבית הדין בירושלים שוחרר הערב (ה') למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שנחקר תחת אזהרה בחשד לעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח המשרה. ביחידת החקירות אסרו עליו ליצור קשר עם החשודים האחרים בפרשה, שנעצרו בתחילת השבוע.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במשטרה טוענים כי מעצרו של הדיין הוא שיאה של חקירה שהתנהלה ביאח"ה במשך למעלה משנה וחצי ועיקרה חשד לעבירות שנעשו בבית הדין בירושלים. תחילה נעצרו שני עורכי דין ידועים מירושלים שקשורים באופן ישיר לדיין והיום הוא נעצר לחקירה, באישור של מפקד יחידת להב 443, ניצב מני יצחקי.

 

על פי החשד, ניהל הדיין תיקי גירושים בהם היו מעורבים מקורביו, שייצגו חלק מהלקוחות. החוקרים סבורים כי הדרך בה נוהלו התיקים והעובדה כי הרב לא הפסיק דיונים בהם השתתפו בני משפחתו - יש בהם משום עבירה. בין היתר, אותם עורכי דין שמעורבים בפרשה נעצרו בשל שימוש לרעה בכספי נאמנות שהיו ברשותם, וגם בחשד שניצלו את מעמדם על מנת להטות משפטי גירושים.

 

כבר בתחילת החקירה הודיעו החוקרים לדיין, שנחשב לשם דבר ברבנות ובעולם החרדי, על החשדות נגדו. הוא נחקר באזהרה במשך מספר שעות בנוגע למספר פסיקות שלו ולאחר מכן שוחרר לביתו ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב מני יצחקי. חקירה באישורו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים